Nejnovější aplikace z Google Play #279: konečně jiná kalkulačka

Nejnovější-aplikace-z-google-play-2019

Máme tu již desáté pondělí roku 2019, což znamená, že přicházíme s tradičním výběrem nejnovějších aplikací z Obchodu Google Play. Tentokrát to bude program výběr toho nejzajímavějšího a aplikace, díky níž budete moci vyzkoušet novinky Samsungu Galaxy S10. Dále na vás čeká tak trochu jiná kalkulačka a na závěr zajímavá výzva.

Curated – výběr toho nejzajímavějšího

Jako první tu máme aplikaci Curated, která funguje jako sociální síť, stojící na osobních doporučeních. Spojuje uživatele, kteří mohou sdílet informace s podobně smýšlejícími lidmi. Aplikace bude vyhovovat těm, kdož ocení výběr, na kterém se mohou sami podílet.

Teoretickou nevýhodou takové aplikace je, že může vést k vytvoření jakési informační bubliny. Naopak výhodou je snadné sdílení zájmů a témat s ostatními. V principu funguje tak, že se například přes uživatele, který sdílí váš oblíbený film, dostanete k tipům na další zajímavé tituly.

Pokud máte zájem o konkrétní téma, můžete s pomocí aplikace najít například skvělý podcast nebo online diskuse. Sami pak můžete sdílet obsah, který vám připadá zajímavý a stát se tak jakýmsi kurátorem pro ostatní.

Aplikace Curated zatím nebyla oficiálně vydána, takže nemá průměrnou známku. Bohužel nejsou k dispozici ani údaje o její velikosti a minimální podporované verzi Androidu. Zatím si ji nainstalovalo více než deset tisíc uživatelů.

Curated - Discover, save & share quality content
Curated - Discover, save & share quality content

Experience app for Galaxy S10 – vyzkoušejte novinku

Chcete si vyzkoušet, co umí letošní vlajková loď Samsungu – Galaxy S10 – ale nechce se vám chodit do žádné prodejny? Pak přesně pro vás je tu aplikace Experience app for Galaxy S10. Tento program poskytuje snadný způsob, jak se dozvědět všechno, co byste chtěli o novince vědět.

Popisek v Obchodě Play je v tomto případě velice stručný a říká jen to, že díky této aplikaci budete moci poznat vybrané novinky a funkce, s nimiž Galaxy S10 přichází. Jmenovat můžeme například odemykání přes čtečku otisků v obrazovce, možnosti nabíjení či detailní technické parametry.

Samsung však podotýká, že osobní zkušenost je nenahraditelná a doporučuje potenciálním zákazníkům, aby si jeho vlajkovou loď osahali naživo v některé z prodejen. A pokud chcete vědět opravdu všechno, tak si přečtěte naší podrobnou recenzi.

Aplikace Experience app for Galaxy S10 je v Obchodě Play od konce února a za tu dobu zaznamenala přes pět tisíc stažení. Uživatelům se zjevně líbí – dokládá to průměrná známka 4,4. Poměrně „macatý“ balíček, velký 51 MB, můžete instalovat na telefony s Androidem 6.0 a vyšším.

Experience app for Galaxy S10
Experience app for Galaxy S10

Calculator Touch – opravdu jiná kalkulačka

V poslední době se v Obchodě Play objevila celá řada nových kalkulaček. Řada z nich nabídla funkci počítání příkladů ze zadání vyfocených foťákem mobilního telefonu. Calculator Touch není další v řadě – nabízí totiž něco úplně jiného.

Jednoduše vypadající aplikace obsahuje inovativní software pro rozpoznání ručně psaného textu. Příklady tedy můžete zadávat nejen ťukáním na tlačítka, ale také jeho ručním zadáním, tedy přesněji řečeno zapsáním. Můžete psát čísla, operátory a konstanty – aplikace vše převede do zadání, se kterým umí dále pracovat.

Pomocí výkonného systému pro rozpoznávání rukopisu, který okamžitě identifikuje operátory, čísla, konstanty a funkce, lze zadat rovnice rychleji než s jakoukoli jinou kalkulačkou. Součástí je integrovaný převodník jednotek a měn s kurzy aktualizovanými z internetu.

Calculator Touch – With handwriting recognition for Android

Calculator Touch - With handwriting recognition for Android

Tak trochu jiná kalkulačka Calculator Touch je v Obchodě Play necelé čtyři týdny a za tu dobu zaznamenal více než tisíc instalací. Průměrná známka 4,5 naznačuje, že se uživatelům líbí. Soubor, velký 14 MB, můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a novějším.

Calculator Touch - with Handwr
Calculator Touch - with Handwr

Bezodpadová výzva – zkuste to bez odpadků

Uvažovali jste někdy nad tím, kolik odpadu vyprodukuje vaše domácnost? Pokud na tomto faktu chcete něco změnit, může vám s tím pomoci aplikace Bezodpadová výzva podle Czech Zero Waste.

Program vás provede 40 bezodpadovými dny, kdy před vás každý den položí novou výzvu. Cílem je posouvat uživatele na cestě k životu s menším množstvím odpadu. Plnění úkolů si můžete fotograficky dokumentovat a snímky pak sdílet na sociálních sítích.

Proč byste se do něčeho takového měli vůbec pouštět? Autoři na to odpovídají: „Odpad, který dnes končí na skládkách, ve spalovnách a ve volné přírodě otravuje naše životní prostředí i nás. Přitom má život, ve kterém se odpadu snažíte předcházet, mnoho předností.“

Bezodpadová výzva podle Czech Zero Waste je v Obchodě Play necelé dva týdny a za tu dobu si ji nainstalovalo více než tisíc uživatelů. I její známka 4,8 vypadá rozhodně působivě! Balíček, velký 23 MB, můžete instalovat na telefony s Androidem 5.0 a vyšším.

Bezodpadová výzva podle Czech Zero Waste
Bezodpadová výzva podle Czech Zero Waste

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)