Nejnovější aplikace z Google Play #277: posílejte hromadné SMS

Nejnovější-aplikace-z-google-play-2019

Opět tu máme pondělí, což na Světě Androida znamená, že vám představíme čtyři nové aplikace z Obchodu Google Play. Tentokrát to bude přehrávač videí a program, který umí posílat hromadné SMS. Dále tu máme aplikaci pro úpravu fotek, a nakonec šikovnou obrázkovou galerii.

Night Video Player – přehrávač videa

Pokud náš web sledujete pravidelně, nebude pro vás první novinka tohoto přehledu neznámá – přehrávači videí Night Video Player jsme už minulý týden stihli věnovat samostatnou recenzi.

Ve zkratce se jedná o víceméně standardní program pro přehrávání filmů. Jeho hlavní odlišností mají být zvukové profily, které jsou nastaveny tak, aby vyzdvihovaly mluvenou řeč a potlačovaly hlučné zvukové efekty. Cílem je poskytnout možnost sledovat videa bez toho, abyste zbytečně rušili své okolí.

Dle oficiálního popisku Night Video Player používá svůj „jedinečný a rychlý algoritmus k detekci lidského hlasu a zpracování zvuku při sledování videa“. Výsledkem je úplně jiná kvalitativní úroveň vnímání filmů, kde můžete lépe slyšet a pochopit řeč herců.

Aplikace je v Obchodě Play čtvrtý týden a za tu dobu zaznamenala více než pět tisíc instalací. Spokojenost uživatelů odráží velmi pěkná průměrná známka 4,8. Necelých 10 MB velký instalační balíček lze použít na zařízeních s Androidem 4.1 a novějším.

Night Video Player - voice amp
Night Video Player - voice amp

Lens Distortions – fotografické efekty

Druhá dnešní aplikace ještě nebyla oficiálně vydána. Jmenuje se Lens Distortions a jde o program pro úpravu fotografií, který vám pomůže přidávat na snímky všemožné druhy efektů zkreslení objektivu.

Všechny nabízené možnosti zkreslení objektivu pochází ze skutečných obrazů, což je důvod, proč tato aplikace vytváří opravdu přesvědčivě působící úpravy v každé fotografii. Vybírat můžete ze zkreslení, které napodobuje odlesk objektivu, přirozené sluneční světlo, déšť, sníh nebo mlhu.

Možné výsledky jsou zobrazovány ve stylu galerie, což usnadňuje porovnání a výběr. Pět filtrů z každého balíčku je zdarma, další lze zakoupit buď formou nákupu jednotlivých balíčků, nebo měsíčního předplatného.

Aplikace dosud nebyla oficiálně vydána, nicméně i tak už má údajně přes půl milionu instalací. V této fázi však není k dispozici průměrná známka. Balíček velký 85 MB můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 6.0 a vyšším.

LD Photo Editor
LD Photo Editor

TextBlast Bulk SMS – posílejte hromadné SMS

Posílat hromadné SMS pomocí výchozí aplikace pro zprávy může být (zejména u některých výrobců) zbytečně komplikované. Asi proto je v Obchodě Play celá řada alternativních programů, ke kterým se nedávno přidal TextBlast Bulk SMS.

Aplikace na přímo zaměřuje na hromadné SMS, k čemuž poskytuje celou řadu funkcí a vychytávek. Zajímavá je například možnost personalizace, kdy každého příjemce oslovíte jeho jménem či příjmením.

Nechybí ani podpora skupin, díky které můžete jakoukoli zprávu poslat jen určitému okruhu lidí. Veškeré zprávy jsou odesílány jako běžné SMSky, odcházejí tedy z vašeho telefonního čísla a jsou pro příjemce důvěryhodné.

Samotný proces probíhá ve čtyřech krocích:

  1. Napište zprávu
  2. Vyberte kontakty, na které ji chcete poslat
  3. Zkontrolujte si text v náhledu
  4. Pošlete jednotlivé zprávy jako SMS

Program TextBlast Bulk SMS je v Obchodě Play čtyři týdny a za tu dobu si ho nainstalovalo více než 500 uživatelů, jejichž spokojenost vyjadřuje známka 3,2. 14 MB velký instalační balíček lze používat na zařízeních s Androidem 5.1 a novějším.

TextBlast Bulk SMS
TextBlast Bulk SMS

Focus Go – obrázková galerie

Na závěr tu máme ještě jednu oficiálně nevydanou aplikaci. Jedná se o obrázkovou galerii, za kterou stojí renomovaný vývojář Francisco Franco. O Focus Go říká, že jde o jeho ztvárnění představy, jak by měla vypadat a fungovat ideální aplikace pro prohlížení a správu obrázků.

Hlavními rysy jsou jednoduchost, ovládání pomocí gest a žádné zbytečné funkce. Samozřejmě nechybí podpora sdílení, možnost změny velikosti mřížky, plynulé přibližování a oddalování.

Aplikace Focus Go je v nabídce předběžného přístupu, takže víme, že si ji stáhlo přes sto tisíc uživatelů, neznáme však její průměrnou známku. Balíček velký pouhých 1,6 MB můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a vyšším.

Focus Go
Focus Go

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)