Nejnovější aplikace z Google Play #276: pohodlné snímky obrazovky

Nejnovější-aplikace-z-google-play-2019

Máme tu další pondělí a s ním i 276. pokračování seriálu, ve kterém vám představujeme ty nejžhavější aplikace. Tentokrát to bude mapa československého opevnění, kalkulačka s ručním zápisem, nástroj pro konverzi aplikací do dlaždic v Rychlém nastavení a program, který pořizuje snímky obrazovky.

Czechoslovakian Fortifications – mapa československého opevnění

Dnešní putování mezi novými aplikacemi zahájíme u našich východních sousedů, kde vznikla aplikace s dlouhým názvem Czechoslovakian Fortifications, tedy v překladu „československé opevnění“.

Její autor Sergej Strajňák v Obchodě Play uvádí, že aplikace „přináší informace o dostupných opevněních (lehkých a těžkých), která se nacházejí na území České republiky, Slovenska a Podkarpatské Rusi. Aplikace se bude vyvíjet následující měsíce. S každou novou verzí se updatuje buď o nové informace nebo funkcionality.“

Aplikace v mapových podkladech zobrazuje místa, na nichž se nacházejí například pěchotní sruby, lehké i těžké objekty, tvrze a další součásti soustavy československého opevnění. Ke každému objektu je k dispozici název, fotka a popis.

Aplikace Czechoslovakian Fortifications je v Obchodě Play tři týdny a za tu dobu zaznamenala přes deset instalací. Vzhledem k nízkému počtu hodnocení zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Balíček velký 12 MB můžete instalovat na zařízení s Androidem 8.0 a novějším.

Czechoslovakian Fortifications
Czechoslovakian Fortifications

Zájemcům o tematiku československého opevnění můžeme doporučit také velmi povedenou interaktivní mapu mapa.opevneni.cz.

MyScript Calculator 2 – kalkulačka s ručním zápisem

Další novinkou pro tento týden je kalkulačka MyScript Calculator 2. Není to však úplně obyčejný kalkulátor, jakých jsou v Obchodě Play desítky. Tento umí rozeznávat ručně zapsané příklady pomocí umělé inteligence.

Jedná se o druhou podobnou aplikaci francouzského vývojáře, která slibuje, že dokáže „přeložit“ ručně zapsané příklady do čísel a operátorů. Předchozí verze MyScript Calculator je v Obchodě Play dostupná zdarma a může se chlubit více než deseti miliony instalací.

Hlavní výhodou ručního zápisu je, že nepotřebujete znát žádnou syntaxi zadávání. Pokud například máte ve zlomku ve jmenovateli odmocninu, jednoduše ji tam napíšete. Není nutné řešit, zda musíte první stisknout lomeno, nebo odmocňování.

Aplikace dokonce podporuje pokročilejší matematické funkce, včetně trigonometrických. Pokud potřebujete poslat výpočty přes jiný program, přesně ořízne obrazovku a sdílí pouze příslušnou část.

MyScript Calculator 2 for Android

MyScript Calculator 2 for Android

Aplikace MyScript Calculator 2 stojí 80 korun, v Obchodě Play je od začátku února a za tu dobu zaznamenala přes sto tisíc stažení. Spokojenost uživatelů deklaruje průměrná známka 4,9. Instalační balíček o velikosti 13 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.

MyScript Calculator 2
MyScript Calculator 2

App Tiles – konverze aplikací do dlaždic

Vyhovuje vám způsob práce s panelem rychlého nastavení? Kromě výchozích systémových přepínačů si sem můžete přidat další aplikace dle vlastního výběru. Právě to je funkce, se kterou přichází program App Tiles.

S tímto nástrojem můžete převést libovolnou aplikaci do podoby dlaždice v Rychlém nastavení. Pak stačí dlaždici nastavit jako viditelnou a budete mít aplikaci neustále po ruce. Díky tomu bude vždy snadno a rychle dostupná.

Do Rychlého nastavení lze tímto způsobem definovat až šest zástupců aplikací. Hlavním cílem je poskytovat nejrychlejší možný přístup k nejčastěji používaným programům.

Setup App Tiles for Android

Setup App Tiles for Android

Program App Tiles je v Obchodě Play od začátku ledna a za tu dobu si ho nainstalovalo přes tisíc uživatelů. Jejich aktuální hodnocení odráží průměrná známka 3,8. Balíček velký jen 2,5 MB můžete instalovat na zařízení s Androidem 7.0 a novějším.

App Tiles - Launch Apps Faster
App Tiles - Launch Apps Faster

Screen Crop – pohodlné snímky obrazovky

Sdílíte často snímky obrazovky a rádi byste z nich vyřezávali jen určitou vybranou oblast? Tak přesně na tuto schopnost se specializuje malý ale šikovný nástroj Screen Crop – Quick Settings Tile. Umožňuje snadné oříznutí snímků obrazovky hned při jejich pořízení, čímž ušetříte čas, neboť nebudete muset ořezávat obrázky v samostatné aplikaci.

Screen Crop sdružuje tři funkce do jediné aplikace: pořídí snímek obrazovky, ořízne tu část, kterou chcete použít, a odešle či sdílí obrázek přes vámi zvolený program. Vše probíhá v rámci jednoho plynule navazujícího procesu.

Po umístění dlaždice do Rychlého nastavení (to je nutné provést ručně) na ni stačí klepnout a prstem vybrat oblast, kterou chcete zachytit. V případě potřeby můžete výběr upřesnit tažením rohů. Výsledný snímek lze sdílet nebo uložit pomocí tlačítek v dolní části obrazovky.

Nástroj Screen Crop je v Obchodě Play tři týdny a za tu dobu zaznamenal více než sto stažení. Spokojenost uživatelů vyjadřuje průměrná známka 4,6. Instalační balíček o velikosti 1 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 7.0 a vyšším.

Screen Crop - Quick Settings T
Screen Crop - Quick Settings T

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)