Nejnovější aplikace z Google Play #273: nevíte, jaký film si pustit?

nejnovejsi-aplikace-z-google-play-filmy

Opět tu máme pondělí, a to kromě mnoha dalších věcí znamená, že přinášíme výběr čtyř nových aplikací, jež se objevily v Obchodě Play. Tentokrát to bude nástroj na zkrocení digitální závislosti, aplikace Evropského parlamentu, předpověď počasí a program, který poradí, jaký film si pustit.

ActionDash – zkroťte svou závislost

Pravidelní čtenáři už patrně aplikaci ActionDash znají – věnovali jsme se jí před týdnem v rámci aktuality Zatočte se závislostí na telefonech: Pomůže nová aplikace ActionDash. Jedná se tedy o nástroj, který monitoruje, jaké aplikace a jak dlouho používáte.

Víte například, kolik času trávíte na Facebooku, Twitteru či Instagramu? Máte představu, kolik zpráv vám přišlo přes WhatsApp, Messenger a další komunikátory? Umíte odhadnout, kolik času denně věnujete telefonu. ActionDash poskytuje tyto informace a zajímavé statistiky o vašem digitálním životě.

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

 • Funguje na všech zařízeních s Androidem Lollipop a novějším.
 • Možnost nastavit tmavé téma.
 • Denní přehledy o používání telefonu.
 • Podrobné statistiky o odemykání zařízení a délce relací
 • Možnost nastavit si vlastní začátek dne.

Aplikace je v Obchodě Play deset dnů a za tu dobu zaznamenala přes deset tisíc stažení. Její průměrná známka je 4,6, což svědčí o tom, že dělá to, co slibuje. Instalační balíček velký 5 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

ActionDash: Screen Time Helper
ActionDash: Screen Time Helper

Citizens’ App – o Evropské unii

Ať už si o Evropské unii myslíme cokoli, neměli bychom přehlédnout novou aplikaci, za kterou stojí Evropský parlament. Citizens’ App obsahuje informace o všem, čeho Evropská unie dosáhla. Představuje její současnou činnost, definuje její budoucí cíle a vysvětluje úlohu Evropského parlamentu.

Dle popisku v Obchodě Play si můžete volit iniciativy podle svého zájmu, tématu a místa a sledovat jejich průběh. Aplikace je k dispozici ve dvaceti čtyřech jazycích, umožňuje vyhledávání, sdílení a osobní nastavení.

Prostřednictvím Citizens’ App získáte:

 • informace o tom, co pro vás Evropa již udělala či dělá a co pro vás připravuje do budoucna
 • novinky k tématům, která vás zajímají
 • informace o pořádaných akcích
 • informace o iniciativách členských států a regionů ve 20 různých oblastech
 • přístup k multimediálnímu obsahu, jako jsou videa, podcasty a prezentace
 • možnost vyhledávat a filtrovat informace a zobrazit si výsledky na mapě.

Aplikace Citizens’ App je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu zaznamenala více než deset tisíc instalací. Její průměrná známka je 3,7, pětihvězdičková hodnocení jsou však v nadpoloviční většině. 33 MB velký program lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.4 a novějším.

Citizens' App
Citizens' App

365 Weather Forcecast – předpověď počasí

Dlouho jsme tu neměli žádnou novou meteorologickou aplikaci, takže vám dnes představíme 365 Weather Forcecast. Kromě snadné použitelnosti prý poskytuje nejpřesnější místní předpovědi počasí na světě.

Jako vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

 • Předpovědi počasí v jasné a srozumitelné formě.
 • Podrobná předpověď počasí 24 hodin s informacemi o očekávaném dešti.
 • Chraňte své zdraví díky informacím o kvalitě ovzduší a UV indexu.
 • Čas východu slunce, západu slunce, informace o měsíční fázi.
 • Užitečné informace: pocitová teplota, vlhkost, viditelnost, rosný bod, tlak vzduchu, rychlost a směr větru.
 • Možnost zobrazení informací o počasí kdekoli na světě.
 • Předpověď počasí na domovské obrazovce pomocí widgetu.
 • Zdroje dat:  Weather Company Data, Accuweather.com, Dark Sky.

Program 365 Weather Forcecast je v Obchodě Play tři týdny a za tu dobu zaznamenal přes pět tisíc stažení. Značnou spokojenost uživatelů dokladuje pěkná průměrná známka 4,6. Instalační balíček velký 16 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

365 Weather Forcecast
365 Weather Forcecast

Filmtoro – jaký film si pustit?

Na závěr tu máme aplikaci z českých luhů a hájů. Jmenuje se Filmtoro a vychází ze stejnojmenného webového portálu. Uživatele láká na poměrně poutavý popisek: „V Česku je v nabídce legálně více než 20000 seriálů, dokumentů a filmů online. Jaký film si pustit? Denně prohledáváme hlavní weby jako Netflix, HBO GO, iTunes, Google Play, Amazon Prime a dalších více než 20 českých půjčoven a nabízíme nejpodrobnější přehled o dostupnosti.“

Pro každý titul zobrazuje cenu, zda je film k půjčení či k prodeji a jestli obsahuje český dabing nebo titulky. Můžete procházet kompletní nabídku filmů pomocí kategorií, hledání anebo vám může doporučit jen jeden titul podle vašeho vkusu.

Jeden z uživatelů, který již stihl aplikaci vyzkoušet, napsal v komentáři k pěti uděleným hvězdičkám: „Za mne celkem v pohodě appka. Přehledná a pěkně udělaná. Víc asi nepotřebuji. Dobrý asistent k Netflixu a dalším platformám.“

Aplikace Filmtoro je v Obchodě Play čtvrtý týden a dosud zaznamenala jen něco přes deset instalací. Pouhých 1,4 MB velký program lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.0.3 a novějším.

Filmtoro

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)