Nejnovější aplikace z Google Play #270: dětská video chůvička

Nejnovější-aplikace-z-google-play

Samozřejmě i v roce 2019 se budeme každé pondělí setkávat nad výběrem nejnovějších zajímavých aplikací z Obchodu Play. Dnes to bude dětská video chůvička, hra od České televize, virtuální muzeum Michaela Schumachera a program pro hráče stolního fotbálku.

Amy Baby Monitor – dětská video chůvička

Kde jinde začít první díl nového ročníku, než v domácích luzích a hájích. Ač se to podle názvu nemusí zdát, za aplikací Amy Baby Monitor stojí nedávno vzniklá brněnská firma Amy Apps s.r.o..

Popisek v Obchodě Play je poměrně detailní a slibuje bezplatnou, snadno použitelnou dětskou video chůvičku, která vám umožní sledovat a poslouchat vaše dítě odkudkoli. Stačí jen jednoduše spárovat dvě zařízení (u miminka například lze ponechat jako chůvičku starší vysloužilý telefon) a můžete začít.

Díky podpoře videa můžete dítě nejen slyšet, ale také sledovat, a to prakticky odkudkoli, kde je dostupné internetové připojení. V případě pomalejší konektivity program sám optimalizuje kvalitu přenášeného videa.

Nechybí obvyklé funkce, jako je nastavení citlivosti mikrofonu, upozornění na slabou baterii či výstraha v případě ztráty spojení. Vždy tak budete mít dokonalý přehled nad tím, co se v místnosti s vaším potomkem děje.

Trochu otázkou je způsob zpoplatnění. V Obchodě Play se sice dočtete, že „Nic vám nebrání v tom, abyste Amy vyzkoušeli jako aplikaci. Tato audio a video chůvička je k dispozici zdarma a zcela bez reklam.“ V atributech jsou však indikovány nákupy v aplikaci s cenami od 35 do 500 korun.

Každopádně aplikace Amy Baby Monitor: Dětská video chůvička je v Obchodě Play tři týdny, za tu dobu dostala dvě aktualizace a zaznamenala více než tisíc instalací. Průměrná známka 4,7 svědčí o jednoznačně převažující spokojenosti uživatelů. 45 MB velký balíček můžete instalovat na telefony s Androidem 5.0 a vyšším.

Amy Baby Monitor: Audio & Video Nanny
Amy Baby Monitor: Audio & Video Nanny

Jedno čertované – hospoda plná čertů

Hrám se v rámci tohoto seriálu většinou nevěnujeme, nicméně tato novinka byla vydána pod hlavičkou České televize a z vlastní zkušenosti můžeme konstatovat nejen to, že se povedla, ale je i pěkně návyková. Ostatně už jsme se jí v uplynulém týdnu věnovali v podrobné recenzi.

Řeč je o hře Jedno čertované, ve které se zhostíte role hostinského v hospodě, kam chodí na pivo pekelné bytosti. Na starost budete mít čtyři stoly, kde budete průběžně příchozím čertům čepovat a servírovat pivo.

Za každého odbaveného pekelníka dostanete nějaké ty body – za některého více, za jiného méně. Zatímco méně bodovaní čerti si vypijí své pivo a doslova zmizí, jiní vám pošlou žejdlík zpátky a vaším úkolem bude ho chytit a poslat jim další. Vše je doprovázeno chytlavou melodií a vtipnými českými komentáři.

Dokážete obsloužit hostinec plný čertů, kteří zrovna nemají v pekle co na práci? Uhasíte jejich žízeň a nahrajete co nejvyšší skóre? Ačkoli herní koncept není zdaleka nový, určitě vás dokáže zabavit na poměrně dlouhou dobu.

Hra Jedno čertované je v Obchodě Play přesně jeden měsíc a za tu dobu si ji nainstalovalo více než tisíc hráčů. Nutno konstatovat, že průměrná známka 4,8 zatím vypadá velice působivě. Instalační balíček, velký 39 MB, můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.1 a novějším.

Jedno čertované
Jedno čertované

Schumacher. The Official App – virtuální muzeum

Sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher po těžkém úrazu na lyžích zcela zmizel z veřejného života a média mohou jen spekulovat o jeho skutečném zdravotním stavu.

3. ledna 2019 se tento bývalý závodník dožil významného životního jubilea – 50 let. K jeho narozeninám spustil web keepfighting.ms Schumacherovo virtuální muzeum a současně s tím vydal také oficiální aplikaci Schumacher. The Official App.

Tato aplikace udělá radost především fanouškům někdejší hvězdy F1. Ilustruje nejúspěšnější kariéru v historii královny motorsportu zábavným a aktuálním způsobem. Digitální muzeum sedminásobného světového šampióna slibuje intenzivní a bohatý zážitek.

Aplikace umožňuje virtuální návštěvu soukromé sbírky Michaela Schumachera v Kolíně nad Rýnem a virtuální prohlídku historické motokárové dráhy v Kerpen-Manheimu, kde Schumacher jako dítě položil základy svých dovedností.

Podrobná statistika s nejdůležitějšími záznamy ukazuje kariéru nejúspěšnějšího pilota formule 1. Ve videu s rozhovorem z roku 2013 dává Michael Schumacher odpovědi na otázky, které definují šampióna.

Do budoucna se připravuje přidání dalšího zajímavého obsahu: závodních vozů, které Michael Schumacher řídil ve své kariéře, helem a dalších závodních předmětů ve 3D, virtuální a rozšířená realita, nebo virtuální procházka boxovou uličkou a přístup do jednotlivých garáží.

Aplikace Schumacher. The Official App je v Obchodě Play tři týdny a za tu dobu zaznamenala více než deset tisíc instalací.  Průměrná známka 4,9 svědčí o jasné spokojenosti uživatelů. 69 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.4 a vyšším.

Schumacher. The Official App
Schumacher. The Official App

Goalkeeper – počítání skóre

Pokud jste někdy hráli hru, u které je potřeba počítat skóre, možná se vám stalo, že najednou nikdo nevěděl, jaký je vlastně aktuální stav. Právě s touto situací se snaží pomoci aplikace Goalkeeper. Díky ní je možné sledovat zápasy čistým a jasným způsobem.

Aplikace se zaměřuje primárně na stolní fotbálek a nabízí systém vyhodnocování pro osobní i týmové účely. Díky statistikám v reálném čase snadno zjistíte, kdo je nejlepší hráč ve firmě nebo kolektivu.

Prvním krokem před zahájením hry je založení týmu. Nastavení vyžaduje tablet s Androidem nebo podobné zařízení, které bude sloužit jako reprezentace fyzické tabulky výsledků stolního fotbalu. Spustíte aplikaci a podle pokynů nastavíte klub. Poté mohou hráči vstoupit do klubu ze svých tabletů nebo telefonů.

Následně můžete začít bojovat o post nejlepšího. Aplikace podporuje i turnaje, hrané na více stolech. K dispozici jsou individuální statistiky, týmové výsledky i žebříčky – prostě vše, co budete potřebovat, abyste věděli, kdo je aktuálně nejlepší.

Goalkeeper je v Obchodě Play dva měsíce a za tu dobu si ho nainstalovalo jen něco přes deset hráčů, takže zatím nemá průměrnou známku.
Instalační balíček, velký 14 MB, můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 6.0 a novějším.

Foosball Goalkeeper
Foosball Goalkeeper

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)