Kolika čertům zvládnete natočit pivo v nové české hře Jedno čertované?

jedno-certovane

V mikulášském období se v Obchodě Play objevila nová česká hra, vydaná pod hlavičkou České televize. Jmenuje se Jedno čertované a úkolem hráče je obsloužit hostinec plný čertů, kteří zrovna nemají v pekle co na práci. Jak to zvládnete?

Obsah článku

Co hra Jedno čertované slibuje?

Popisek v Obchodě Play je mimořádně stručný. Vaším úkolem bude obsluhovat čerty, kteří chodí do hostince na jedno čertované. Cílem je pochopitelně obsloužit co možná nejvíce pekelníků a nahrát tak nejvyšší skóre.

Vtipná hra, která potěší malé i velké, vznikla v rámci Adventního kalendáře televizní stanice Déčko. Kromě mobilní aplikace si ji můžete zahráttaké na webu, což využijete především z počítače či notebooku.

Jak se hra hraje?

Na začátku se dozvíte základní pravidla. Máte celkem tři životy, které jsou prezentovány v podobě srdíček. Pokud v časovém limitu nestihnete obsloužit žíznivého čerta, přijdete o jedno srdíčko.

Za obslouženého čerta dostanete dle obtížnosti mezi deseti a sty body, případně jeden život navíc. Jednotlivé typy postav mají totiž různé specifické vzorce chování, které komplikují plnění úkolu, takže čím složitější interakce, tím více bodů vás čeká.

Pekelníci přicházejí do hostince zleva a postupně se posouvají podél čtyř stolů. Vaším úkolem v roli hostinského je co nejrychleji přeběhnout k sudu v dané řadě, načepovat a poslat pivo čertovi. To provádíte klepáním na sudy v jednotlivých řadách.

Pokud stíháte, čerti spokojeně vypijí lahodný mok a zmizí. Běda ale, jestli dříve obsloužíte někoho, kdo přišel později! V takovém případě následuje nekompromisní odebrání jednoho ze tří životů. Stejně tak jestliže pošlete pivo ke stolu, kde nikdo nečeká, žejdlík se rozbije a vy přijdete o jeden život.

Hra obsahuje i různé komplikace – například někteří čerti do místnosti nevstupují dveřmi, ale z ničeho nic se zjeví u stolu. Jiní zase nechytí poslané pivo a musíte jim načepovat další. Další čert vám pošle žejdlík zpátky a vy ho musíte chytit dřív, než spadne ze stolu. Hra tedy není monotónní a je nutné být neustále ve střehu. Po vyčerpání všech životů se dozvíte celkové skóre.

Resumé

Arkádová hra Jedno čertované má líbivou grafiku a vcelku jednoduchý koncept, který rychle pochopí i malé děti, ale jistě nebude nudit ani dospělé hráče. Vyžaduje především postřeh, soustředění a rychlé reakce.

Samotný koncept sice není úplně nový, ale hodnotíme ho jako zábavný a nenáročný. Provedení s pekelnými bytostmi je poměrně neotřelé a vtipné. Vše dokresluje vtipný zvukový doprovod a opakující se hlášky.

Hra Jedno čertované je v Obchodě Play od 7. prosince, a kromě Androidu je dostupná taképro iOS. Zatím zaznamenala přes tisíc instalací a může se pyšnit průměrnou známkou 5,0. Instalační balíček, velký 39 MB, lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.1 a vyšším.

Jedno čertované
Jedno čertované
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)