Nejnovější aplikace z Google Play #267: vytvořte si z fotek video

Nejnovější-aplikace-z-google-play

Do konce roku 2018 zbývají poslední tři pondělky, během kterých vám budeme přinášet další díly našeho seriálu Nejnovější aplikace z Google Play. Tentokrát vám představíme novou českou „skákačku“ a program, kterým vytvoříte z fotek video. Dále tu máme aplikaci, se kterou si můžete udělat svůj avatar a grafický editor s umělou inteligencí.

Bob a Bobek králíci z klobouku v MHD – „skákačka“

Ač se v tomto cyklu hrám nevěnujeme, tentokrát uděláme výjimku. Za aplikací Bob a Bobek králíci z klobouku v MHD stojí Dopravní podnik hl. m. Prahy, který touto cestou realizuje výchovnou kampaň. Jejím cílem je vysvětlit pravidla slušného a bezpečného chování v MHD.

Hry jsou v podstatě dvě – první je tradiční „skákačka“, kdy v roli Boba, nebo Bobka přeskakujete či podlézáte cestující a psy v prostředcích městské hromadné dopravy. Skákat budete v tramvaji, autobusu a ve vagónech metra.

Druhá se odehrává ve skutečném světě a je dostupná po registraci. Úkolem hráče je snímat QR kódy z propagačních letáků, umístěných v pražských dopravních prostředcích. Když dosáhnete kýženého počtu bodů, můžete si dojít do informačního střediska DPP na stanici Hradčanská pro věcnou cenu.

Hře Bob a Bobek králíci z klobouku v MHD jsme se podrobně věnovali v uplynulém týdnu v samostatné recenzi, kde se o ní dozvíte vše potřebné a můžete si ji prohlédnout na snímcích obrazovky.

Bob a Bobek v MHD jsou v Obchodě Play od 5. prosince a za necelé dva týdny si je stáhlo přes sto uživatelů. Průměrná známka je sice jen 3,1, nicméně neustále roste s tím, jak autoři opravují zjištěné chyby. 24 MB velký instalační balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 4.4 a vyšším.

Bob a Bobek králíci z klobouku v MHD
Bob a Bobek králíci z klobouku v MHD

Zoetic – vytvořte si z fotek video

Plánujete prezentovat rodině či kamarádům snímky z dovolené či výletu, ale nechcete je nudit „suchou“ prezentací? Tak si vytvořte z fotek video! Pomoci vám s tím může aplikace Zoetic, která ze série snímků udělá film.

Nejde přitom jen o prosté slepování obrázků do videa – tento program má podstatně vyšší ambice. Uživatel se nemusí starat o to, jak fotky pospojovat do výsledného filmu. Zoetic najde společné body, jako jsou obličeje nebo budovy, a na jejich základě vše poskládá tak, aby výsledek dával smysl.

Nutno konstatovat, že samotné ovládání aplikace není úplně jednoduché. Naštěstí se na YouTube kanále autora dají najít instruktážní videa, ze kterých se naučíte vše, co potřebujete k vytvoření zajímavého filmu.

Jako motivaci k naprogramování této aplikace byla stavba, kterou chtěl autor od začátku dokumentovat. Každý týden pořizoval z okna svého bytu jeden snímek a výslednou sadu hodlal spojit do jednoho celku. V tu chvíli zjistil, že žádná dostupná aplikace nevyhovuje jeho představám.

Zoetic Introduction

Zoetic Introduction

Tak vznikl Zoetic – program, který vytvoří z fotek video změn v průběhu času. Hodí se například pro dokumentaci statických scén, nebo pro fotky stejného objektu či člověka na různém pozadí.

Aplikace je v Obchodě Play od začátku října a za tu dobu zaznamenala něco přes 500 stažení, nicméně nemá průměrnou známku. Instalační balíček velký 3,8 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.3.

Zoetic - Hyperlapse from snaps
Zoetic - Hyperlapse from snaps

Genies – naklonujte se

Genies – Clone Yourself je aplikace pro vytváření avatarů, které můžete dále sdílet. Nejedná se však o nějaké unifikované avatary – postavička bude vycházet z vašeho vzhledu a bude vás tak dokonale vyjadřovat.

Jediné, co musíte udělat, je pořízení fotografie sebe sama (ano, řeč je o selfie). Genies pak na jejím základě vytvoří podobně vypadající avatar. Autoři se chlubí, že k tomu, aby vytvořili digitální klony, které vypadají a působí stejně jako vy, používají umělou inteligenci.

S více než milionem možností můžete vytvořit Genie, které bude přesně odrážet vaše „já“. Aplikace funguje i jako sociální síť, ve které si můžete popovídat s ostatními postavičkami.

GENIES – Cloning Humans

GENIES - Cloning Humans

Aplikace Genies je sice v Obchodě Play již docela dlouho, ale na začátku prosince dostala novou verzi, která rapidně zvýšila její hodnocení. Celkem si ji stáhlo přes sto tisíc uživatelů a Průměrná známka je 4,0. 25 MB velký instalační balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 6.0 a vyšším.

Genies: The Digital Human Race
Genies: The Digital Human Race

Cut Cut – editor fotek

Typický editor fotografií nebo aplikace pro fotografování mívají obvyklou kombinaci filtrů, efektů a spoustu praktických nástrojů pro úpravu kontrastu a jasu. Ale co když vám řekneme, že existuje aplikace, která může nabídnou mnohem víc?

Řeč je o aplikaci Cut Cut, za níž stojí vývojáři ze studia APUS Camera Team, kteří jsou mimo jiné autory Apus Launcheru. Nabízí  množství filtrů v neobvyklých barvách, jako je oranžová, zelená, fialová či červená.

S tímto programem získáte nejsnazší způsob, jak vyměnit a vykreslit jiné pozadí.  Klepnutím vyberete objekt a umělá inteligence ho zdetekuje a automaticky vybere. Následně můžete tuto oblast vložit na libovolné existující pozadí.

Součástí je více než sto grafických filtrů a patnáct nástrojů, takže ke své práci dostanete vše, co můžete potřebovat. Své výtvory pak můžete snadno sdílet například na sociálních sítích.

Cut Cut je v Obchodě Play od konce října a za tu dobu zaznamenala neuvěřitelných deset milionů stažení. Spokojenost uživatelů vyjadřuje pěkná průměrná známka 4,1. Instalační balíček velký 19 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.4.

Cut Cut: Photo Editor & CutOut
Cut Cut: Photo Editor & CutOut

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)