Nejnovější aplikace z Google Play #265: ovládejte mobil jednou rukou

Nejnovější-aplikace-z-google

Je tu první prosincové a celkově 49. letošní pondělí, což samozřejmě znamená také další díl našeho pravidelného cyklu Nejnovější aplikace z Google Play. Tentokrát vám ukážeme program pro snadné sdílení tweetů z Twitteru a aplikaci na kontrolu zabezpečení telefonu. Dále jsme našli program pro ovládání mobilu jednou rukou a nástroj pro migraci ROM.

Tweet2Pic – snadné sdílení z Twitteru

Používáte sociální síť Twitter, a občas byste rádi něco sdíleli jinam – třeba na Facebook, Google+ či e-mailem? Pak přesně pro tyto účely je ideálním nástrojem Tweet2Pic. Zachytí tweet do obrázku přesně v té podobě, v jakého vidíte v časové ose, a umožní jeho další sdílení. Nemusíte tak dělat snímek obrazovky a následně ho ořezávat.

Autoři jako hlavní výhody tohoto malého nástroje jmenují:

  • Žádné reklamy
  • Zcela zdarma
  • Snadné použití
  • Světlé a tmavé téma
  • Možnost skrýt, či zobrazit prvky
  • Možnost skrýt/zobrazit nadřízený tweet
  • Výchozí poměr stran, nebo čtverec na Instagram

Aplikace je v Obchodě Play od srpna, nicméně dosud unikala jakékoli větší pozornost, takže má stále jen něco přes 500 instalací. Stávající uživatelé ji ale hodnotí kladně – známka 4,8 je hodně nadprůměrná. Instalační balíček velký 2,8 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

Tweet2Pic
Tweet2Pic

SAFE – kontrola zabezpečení telefonu

Druhá aplikace našeho přehledu se jmenuje SAFE a pravidelným čtenářům našeho portálu jistě nebude neznámá, neboť jsme se jí podrobně věnovali minulý týden v samostatné recenzi.

Jde o testovací nástroj, zaměřený na kontrolu zabezpečení telefonu, který posuzuje čtyři základní kategorie: systémové nastavení, aktivní připojení, nainstalované aplikace a operační systém. V každé této kategorii uděluje známku od 0,00 do 5,00, následně z nich počítá celkové skóre, přičemž platí, že čím je vyšší, tím lepší je stav zabezpečení.

Kromě čísel poskytuje SAFE také podrobnosti, na jejichž základě můžete provést příslušná opatření. směřující k vyšší bezpečnosti vašeho smartphonu. Snadno tak například zjistíte, že telefon dostal špatnou známku kvůli povolenému ladění USB či instalaci aplikací z neznámých zdrojů.

Aplikace se řídí standardy poskytovanými společnostmi Mitre Corporation, US, CIS (Center for Internet Security) a využívá zdroje dat jako jsou NVD (National Vulnerability Database) od NIST (National Institute of Standards and Technology) či bezpečnostní bulletiny vydané společností Google.

Aplikace SAFE v Obchodě Play objevila koncem října a od té doby si ji nainstalovalo více než deset tisíc uživatelů. Jejich spokojenost odráží průměrná známka 4,0. Balíček velký 8,8 MB lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.4 a novějším.

Reachability Cursor – ovládejte mobil jednou rukou

Máte na telefonu displej s velkou úhlopříčkou a občas byste ocenili možnost ovládat mobil jednou rukou? Pak si nainstalujte zatím oficiálně nevdanou aplikaci s dlouhým názvem Reachability Cursor: one-handed mode mouse pointer.

Po instalaci a spuštění aplikace můžete aktivovat režim kurzoru vytažením z pravé strany obrazovky. Následně se objeví ovládací prvek, přes který můžete ovládat kurzor z jednoho místa po celé ploše obrazovky podobným způsobem, jakým používáte počítačovou myš.

Základní aplikace je k dispozici zdarma bez reklam. Můžete také zakoupit verzi PRO s řadou pokročilých funkcí, jako je přizpůsobení vzhledu a chování, podpora gest či dlouhé klepnutí.

Protože aplikace ještě nebyla oficiálně vydána, nemá k dispozici průměrnou známku. Přesto již stihla zaujmout více než deset tisíc uživatelů, kteří si ji nainstalovali. Instalační balíček velký 3,2 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 7.0 a vyšším.

Reachability Cursor: one-handed mode mouse pointer
Reachability Cursor: one-handed mode mouse pointer

Migrate – migrace na novou ROM

Na závěr tu máme dosud nevydanou aplikaci pro každého, kdo rád zkouší alternativní ROMky. Hned na začátek ale musím upozornit, že fungovat bude jen na rootnutých telefonech.

Tento nástroj slouží k záloze a obnově dat před/po flashnutí alternativní ROMky. Zálohuje aplikace, data, kontakty, protokoly hovorů, textové zprávy i výchozí klávesnici. Obnova dat pak probíhá přes konzolu pro obnovení. Často bývá přirovnávána k programu Titanium Backup, proti které však vítězí lepším vzhledem. Další informace o tomto programu můžete načerpat v příslušném vlákně na XDA.

I v tomto případě platí, že s ohledem na fakt, žen tento program zatím nebyl oficiálně vydán, nemá publikovanou průměrnou známku. Balíček velký 7,3 MB lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a novějším.

Migrate - ROM data backup: 4.0
Migrate - ROM data backup: 4.0

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek