Nejnovější aplikace z Google Play #264: widgety po ruce

Nejnovější-aplikace-z-google-widgety-po-ruce

Máme tu další pondělí a s ním již 264. pokračování našeho pravidelného cyklu Nejnovější aplikace z Google Play. Tentokrát se podíváme na aplikaci, která zrychlí internetové připojení a konzervativní RSS čtečku. Dále tu máme šikovný panel, díky němuž budete mít oblíbené widgety po ruce, a nakonec nástroj pro testování zbrusu nové Bluetooth technologie.

1.1.1.1: Faster & Safer Internet – rychlejší Internet

Jako první tu máme aplikaci, které jsme se již věnovali uplynulý týden v podrobné recenzi. Cílem programu 1.1.1.1: Faster & Safer Internet je, jak už jeho název naznačuje, rychlejší a bezpečnější internetové připojení.

Po instalaci této aplikace budete moci (volitelně) používat DNS server společnosti Cloudflare, který by měl mít výrazně rychlejší dobu odezvy. Z praktického hlediska se tedy zrychlí překlad doménových názvů na IP adresy, což je operace, která se provádí pokaždé, když otevřete nějakou webovou stránku.

Spojení mezi telefonem a DNS serverem je navíc šifrované, takže ani poskytovatel vašeho připojení není schopen sledovat, jaké stránky navštěvujete. To je z hlediska bezpečnosti a ochrany soukromí velmi užitečné.

Aplikace 1.1.1.1: Faster & Safer Internet se v Obchodě Play objevila symbolicky 11. listopadu. Od té doby si ji nainstalovalo více než sto tisíc uživatelů, jejichž hodnocení je v drtivé většině velmi pozitivní. Svědčí o něm i průměrná známka 4,5.Instalační balíček velký 8 MB můžete používat na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.

1.1.1.1: Faster & Safer Internet
1.1.1.1: Faster & Safer Internet

Feedly Classic – konzervativní RSS čtečka

Používáte ke sledování novinek RSS čtečku Feedly? Pak už jste možná dostali novou verzi s inovovaným designem. Vývojáři naštěstí myslí i na konzervativněji založené uživatele a nabízejí jim de facto původní variantu s osvědčeným uživatelským rozhraním jako Feedly Classic.

Feedly Classic slouží jako záchrana pro ty, kterým se nelíbí nejnovější generace mobilní aplikace. Pokud tedy (také) patříte mezi ty, kdož se jen těžko smiřují se změnami, máte možnost snadného návratu. V současné době je v aplikaci několik chyb, nicméně ty jistě budou v dohledné době opraveny.

Aplikace Feedly Classic je v Obchodě Play od konce října a za tu dobu zaznamenala jen něco přes sto instalací. Uživatelé jsou však poněkud kritičtí a v průměru ji hodnotí známkou 3,2. Instalační balíček velký 20 MB lze použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

Feedly Classic
Feedly Classic

Mimochodem pro opačně orientované uživatele, tedy ty, kdož rádi zkoušejí novinky s předstihem, je již nějaký pátek k dispozici aplikace Feedly Lab. Tu jsme vám představili ve 257. díle tohoto seriálu.

Widget Drawer – widgety po ruce

Kam můžete umístit widgety aplikací? Většina z vás asi správně odpověděla, že na plochu, respektive domovskou obrazovku. Ale není to málo? Dost možná právě tak se zamyslel autor dosud oficiálně nevydaného programu Widget Drawer Zachary Wander.

Jedná se o malý, ale šikovný prográmek, který funguje jako postranní panel, přístupný prakticky kdekoli a kdykoli. Do této nabídky si můžete nasázet své oblíbené widgety a budete je tak mít na dosah jedním klepnutím prstu.

Widgety po ruce jsou dostupné, i když máte otevřenou jinou aplikaci. Nemusíte se tak vracet na domovskou obrazovku jen proto, abyste se podívali na počasí nebo kalendář. Jedná se o vždy snadno dostupný panel s widgety dle vašeho výběru.

Aplikace Widget Drawer přidá na boční stranu obrazovky „ouško“. Jednoduše ho přetáhněte směrem dovnitř a zobrazí se prostor pro přidání widgetů. Toto „ouško“ pak zůstane dostupné, ať jste na domovské obrazovce, prohlížíte si internet nebo čtete knihu.

Protože aplikace Widget Drawer zatím nebyla oficiálně vydána, nejsou k ní informace o průměrné známce. Je však placená (stojí 28 Kč) a zatím si ji koupilo něco přes sto uživatelů.

[DISCONTINUED] Widget Drawer
[DISCONTINUED] Widget Drawer

Fast Pair Validator – testování Bluetooth technologie

Nedávno jsme informovali, že Google představil rychlé Bluetooth párování Fast Pair. Nová technologie funguje jednoduše tak, že „zapnete sluchátka s touto funkcí, přepnete je do režimu párování a přiblížíte je k zařízení s Androidem. Telefon či tablet sluchátka rozpozná a nabídne rychlou notifikaci, kdy se jedním kliknutím dají spárovat.“

Aby vše fungovalo bez chybičky, musí tuto technologii podporovat sluchátka. A právě k jejich otestování slouží nástroj Fast Pair Validator, vydaný pod hlavičkou Developed with Google.

Aplikace několika testy zjistí, zda sluchátka s mikrofonem či náhlavní souprava podporuje funkci Fast Pair a jestli byla řádně implementována. Můžete také kalibrovat vysílací výkon, což by mělo vyřešit případné problémy s rozpadáním spojení.

Aplikace je v Obchodě Play od konce října, za tu dobu zaznamenala jen něco přes 500 instalací a má průměrnou známku 4,2. Instalační balíček velký jen 2 MB můžete používat na telefonech a tabletech s Androidem 7.0 a vyšším.

Fast Pair Validator
Fast Pair Validator

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)