Google představil rychlé Bluetooth párování Fast Pair

fast pair google bluetooth

Google na začátku minulého měsíce představil několik novinek v čele s Google Pixel 2 telefony. Kromě toho také Bluetooth sluchátka Pixel Buds. K nim se vyvinul i nový způsob párování k telefonům, a to tzv. Fast Pair. Nyní jsme se dozvěděli o tomto novém párování více, zároveň se prozradilo, že nová funkce bude dostupná pro více sluchátek nejen od Googlu.

Google s Fast Pair dohání Apple

Apple již podobnou funkci představil u svých bezdrátových sluchátek AirPods a Beats. Ke spárování se ale u Applu využívá čip W1. Společnost Google využívá k rychlému spárování funkci “Nearby”. Funguje to tak, že zapnete sluchátka s touhle funkcí, přepnete je do režimu párování a přiblížíte k Android zařízení. Telefon či tablet sluchátka rozpozná a nabídne rychlou notifikaci, kdy se jedním kliknutím dají spárovat.

fast pair google

Zároveň s tím se nabídne přesměrování do Google Play, pokud mají spárovaná sluchátka nějakou doprovodnou aplikaci v obchodu. Veškeré informace o párování i sluchátkách jsou pak umístěny v notifikační liště. Fast Pair je dostupný na zařízeních alespoň s Androidem 6 Marshmallow a službami Google Play ve verzi minimálně 11.7. Seznam podporovaných příslušenství můžete sledovat na speciální stránce Googlu.

Co říkáte na nové párování Fast Pair? Těšíte se, až se rozšíří na více sluchátek?

Zdroj: 9to5google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)