Google Pixel 2 dorazil do redakce. Na co se máme v recenzi zaměřit?

Google Pixel 2 video

Na začátku října přinesl Google světu svůj další telefon – Pixel 2. Ten tradičně láká na čistý Android, špičkový hardware a skvělý fotoaparát. Novinka se právě objevila v naší redakci, kde již chystáme plnohodnotnou recenzi. Na co se máme zaměřit?

Google Pixel 2: Široké rámečky a čistý Android 8 Oreo

Navzdory většiny konkurence nekráčí nový Pixel v trendu tenkých rámečků, prostoru nad a pod displejem je paradoxně ještě více než u předchůdce. Je to dáno ale také tím, že Google do Pixelu 2 vměstnal stereo reproduktory. Jestliže jako fanoušci hudby jásáte, máme jako protiúder špatnou zprávu – chybí 3,5mm jack pro sluchátka. Spokojit se tak musíme s redukcí nebo nákupem bezdrátových sluchátek.

 

Samotná konstrukce je podobná předchozímu modelu. Paradoxně nás trošku překvapil použitý materiály zadní části, kterým je kov s matnou úpravou. Při prvním pohledu i dotyku má ale člověk pocit, že v ruce drží plastový telefon. A to není zrovna nejlepší vizitka. Jinak se ale nový Pixel používá dobře díky kompaktním rozměrům a 5″ AMOLED displeji. Nezklame ani výbava, kterou žene kupředu Snapdragon 835, 4GB RAM paměť a 64GB úložiště (v případě testovaného modelu). Samozřejmostí je čistý Android 8 Oreo.

Google Pixel 2 – první pohled

Google Pixel 2 - první pohled

Google Pixel 2

Google Pixel 2

8.0
  • Displej 5.0", 1080 x 1920 pixelů, AMOLED, 441 ppi
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 835
  • RAM 4GB
  • Fotoaparát 12 MP
  • Baterie 2700 mAh
  • Cena od 10 790 Kč

Recenze Google Pixel 2 již brzy

Google Pixel 2 opět stojí na pozici, která nejspíše nezaujme každého. Máme zde na jednu stranu příslib čistého Androidu s aktualizacemi, výborného hardwaru a špičkového fotoaparátu, na druhou stranu ale i vysokou cenovku přes 20 tisíc korun. Sami jsme zvědaví, jak smartphone v recenzi dopadne a zda má v současné konkurenci šanci uspět.

Líbí se vám Google Pixel 2?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)