Google Pixel 2 v testu odolnosti příliš nevynikl. Kde byl problém?

telefon google pixel 2 test odolnosti

Už delší dobu jsme zde neměli test odolnosti od youtubera Zacka Nelsona z kanálu JerryRigEverything. Tentokrát to odnesl telefon Google Pixel 2. A popravdě moc se novinka od Googlu nepředvedla, rozhodně ne tak, jak se od telefonu za více než 20 tisíc očekává.

Telefon Google Pixel 2 málem testem odolnosti neprošel

Začíná se klasicky testováním skla proti poškrábání. Zde je na tom Google Pixel 2 stejně jako ostatní konkurenční telefony s Gorilla Glass. I vrchní část na zádech je skleněná a proti škrábancům je odolná stejně jako přední strana. Pak už ale přichází první problémy.

Pixel 2 Durability Test! – Scratch and BEND tested…

Pixel 2 Durability Test! - Scratch and BEND tested...

Zbytek těla telefonu je kovový, ale samotný kov najdeme až pod nátěrem barvy, v případě testovací verze pod světle modrou barvou. Tato barva jde ale poměrně jednoduše poškrábat, nebo dokonce odloupnout. Podobné tělo telefonu má například LG G5. Dále se proti škrábancům otestovala i čtečka otisků prstů, která přestane správně fungovat, pokud je hodně poškrábaná. To se nedá brát jako mínus, nicméně čtečky některých výrobců fungují bez problémů, i když jsou značně poničeny. Další problém je v tom, že zapínací barevné tlačítko je plastové.

Problém pak nastane i při testu ohýbaní. V místě, kde je anténa telefonu, se Pixel 2 hodně prohýbá, a dokonce se i nalomí. Díky tomu se ztratila odolnost proti vodě. Zajímavé je, že ve stejném místě se ohýbal i Apple iPhone 6, nebo starší telefon Googlu Nexus 6P.

Google Pixel 2

Google Pixel 2

8.0
  • Displej 5.0", 1080 x 1920 pixelů, AMOLED, 441 ppi
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 835
  • RAM 4GB
  • Fotoaparát 12 MP
  • Baterie 2700 mAh
  • Cena od 10 790 Kč

Co říkáte na kvalitu zpracování nového telefonu od Googlu?

Zdroj: youtube.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)