Prodeje LG G5 jsou daleko za očekáváním. Proč TOP model vlastně neuspěl?

Prodeje LG G5 smartphone roku

Telefon LG G5 byl želízkem v ohni jihokorejského výrobce. Telefon to letos vůbec neměl lehké a my již nyní víme, že si moc dobře u zákazníků nevede. Sama společnost přiznala, že prodeje LG G5 jsou daleko za očekáváním. Proč tomu tak je?

Neoslovil hned zpočátku

Vlajkový model pro rok 2016 byl představen na veletrhu MWC 2016 v Barceloně, kterého jsme se zúčastnili. LG G5 přišel s něčím, co jej mělo odlišit od ostatních výrobců a telefonů. Byl totiž modulární. Tento koncept vypadá sice velmi dobře a zajisté jej odlišuje od většiny ostatních smartphonů, využitelnost takové konstrukce je ale pro drtivou většinu uživatelů nulová. I z reakcí našich čtenářů pod článkem o oficiálním představení bylo znát, že po velmi úspěšných modelech G2, G3 a G4 přichází telefon, který nezačal nejlépe. V té době bylo ale ještě těžké dělat soudy a závěry. To měly ukázat až prodeje LG G5.

lg-g5-02

Byl inovativní, ale ne zrovna šťastně

Musíme uznat, že LG G5 na rozdíl od své konkurence přišel s něčím novým. O výměnných modulech už jsme se zmínili, a i když se jedná o zajímavou věc, rozhodně to není něco, co by výrazně lákalo uživatele ke koupi. Druhou věcí je dvojice fotoaparátů na zadní straně. Na rozdíl od konkurence pracují oba fotoaparáty nezávisle na sobě a uživatel může použít rozdílný fotoaparát v jiných situacích. Druhý fotoaparát nabízí široký úhel záběru až 135°, je to ale bohužel vykoupeno mírným efektem rybího oka. Opět se jedná o velice zajímavou inovaci, kterou ale zase zákazníci tolik neocení.

LG G5 - brada2

Zabila jej vysoká počáteční cena

Přestože telefon na první pohled nezaujal tolik jako třeba konkurenční Samsung Galaxy S7, stále nám chyběl v době představení poslední díl skládačky, který mohl situaci zvrátit – cena. LG u své řady G razila dobrou cenovou strategii, kdy hardwarově srovnatelné telefony prodávala o několik tisíc levněji než konkurence. To se ale bohužel s modelem LG G5 změnilo – startovní cena byla 19 599 Kč, což bylo jen o něco méně než u Galaxy S7. V té chvíli ztratil telefon další spoustu potenciálních zákazníků, kteří čekali podstatně nižší částku.

LG G5

LG G5

  • Displej 5,3'' IPS LCD, 2560x1440
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 820
  • RAM 4 GB
  • Fotoaparát 16 MPx + 8 MPx
  • Úložiště 32 GB
  • Baterie 2800 mAh

Prodeje LG G5 jsou špatné, společnost dělá změny ve vedení

Prodeje LG G5 nejdou ani zdaleka podle plánu společnosti, což nyní i oficiálně vyšlo na povrch. Jihokorejský výrobce nyní podnikl kroky, které povedou ke změnám ve vedení společnosti. Neznáme sice žádné bližší informace, ale můžeme doufat, že to pozitivně ovlivní budoucí vývoj mobilní divize LG. A co LG G5? Cena tohoto smartphonu nyní klesla v některých českých obchodech o několik tisíc, což z něj dělá o něco atraktivnější kup. S takovým začátkem to bude ale mít velice těžké a prodeje LG G5 se nejspíše jen tak nezlepší.

LG G5 - konstrukce-9

Líbí se vám LG G5, nebo dáte raději přednost konkurenci?

zdroj: phonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (26)