Nejnovější aplikace z Google Play #261: sdílení z počítače na mobil

Nejnovější-aplikace-z-googl

Máme tu již 45. pondělí roku 2018, což však rozhodně není důvod ke špatné náladě! Tradičně vám tento den zpestřujeme výběrem nových aplikací v Obchodě Play, a ani tentokrát tomu nebude jinak. Dnes vám představíme programy na ukládání odkazů a sdílení z počítače na mobil. Dále jsme našli elektronický diář a novou zpravodajskou aplikaci.

InboxIt – ukládání odkazů na později

Určitě se vám někdy stalo, že jste na webu narazili na něco zajímavého, ale prostě jste tomu zrovna nemohli věnovat čas. Mohlo se jednat o článek, obrázek, video nebo cokoli jiného. Nebylo by hezké uložit si takové věci a vrátit se k nim později? A co teprve, kdyby to šlo udělat na jedno kliknutí?!

Právě o to se snaží aplikace InboxIt. Zařadí se do nabídky pro sdílení, takže jediné, co budete muset dělat, je sdílet si zajímavé věcí právě sem. Všechny uložené položky pak najdete ve své schránce s doručenou poštou.

Ptáte se, proč byste to měli dělat takto, když si stejně tak můžete odeslat odkaz na zajímavou stránku e-mailem? S InboxIt je to výrazně jednodušší: není třeba zadávat e-mailovou adresu, předmět e-mailu ani žádný jiný text. Vše proběhne na jedno klepnutí.

Inboxit – Share to mail – Android app

Inboxit - Share to mail - Android app

InboxIt do zprávy uloží také obrázky, popisek a další artefakty, abyste měli lepší přehled o tom, proč jste si danou stránku uložili. Můžete také vytvořit připomenutí pomocí zástupce aplikace či widgetu. Díky tomu budete mít všechny položky na jednom místě.

Aplikace InboxIt je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu zaznamenala více než 500 stažení. O značné spokojenosti uživatelů svědčí průměrná známka 4,9. Balíček velký 4,6 MB můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.0 a vyšším.

InboxIt - read it later
InboxIt - read it later

AirForShare – sdílení z počítače na mobil

AirForShare umožňuje snadné sdílení z počítače na mobil v rámci Wi-Fi sítě. Pokud se například chcete s kolegy či členy rodiny podělit o zajímavou webovou adresu, stačí poslat odkaz přes AirForShare.com. Příjemce pak spustí aplikaci na svém zařízení a bude mít odkaz k dispozici. Odeslaný text bude v aplikaci viditelný až půl hodiny.

Jak to funguje:

  1. Otevřete web AirForShare.com v libovolném prohlížeči.
  2. Vložte a uložte text nebo nahrajte soubor.
  3. Spusťte mobilní aplikaci AirForShare a okamžitě uvidíte uložený obsah.

Služba funguje bez hesel, kabelů, zadávání tajných odkazů nebo IP adres a nevyžaduje stažení a instalaci desktopové aplikace. Cílem je poskytnout co nejsnadnější a nejrychlejší možnost sdílení.

Potřebujete poslat dlouhé textové zprávy nebo kontaktní údaje? Zadejte je na vašem počítači, otevřete na mobilu AirForShare a zkopírujte je do schránky místo složitého opisování na klávesnici telefonu.

Program AirForShare je v Obchodě Play necelé čtyři týdny a za tu dobu si ho nainstalovalo přes pět stovek uživatelů. Celkový dojem však poněkud kazí průměrná známka 3,0. Jen 3,9 MB velký balíček lze používat na zařízeních s Androidem 4.1 a novějším.

AirForShare - Virtual Desktop
AirForShare - Virtual Desktop

SmartPlanner – elektronický diář

Aplikaci SmartPlanner jsme se již podrobně věnovali v recenzi. Jedná se o plánovač, stavějící primárně na jednoduchém a rychlém zadávání událostí. To je hlavní devizou ve srovnání s komplexním řešením v podobě Kalendáře Google.

Nečekají na vás žádná dialogová okna, ale inovativní přístup, sestávající z několika ťuknutí. Díky tomu trvá zadávání akcí, událostí a schůzek jen pouhý okamžik. Stejně jednoduché je i případné přesunutí položek na jiný termín.

Uživatelské rozhraní ve stylu moderního Material Designu poskytuje pohodlný vizuální zážitek. Díky modulární konstrukci může tato aplikace fungovat jako harmonogram nebo kalendář – závisí na vašich potřebách. Kromě plánování času nenabízí žádné zbytečné funkce.

Aplikace SmartPlanner je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu zaznamenala více než pět set stažení. Průměrná známka je 3,5. Balíček velký jen 2,2 MB můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a vyšším.

SmartPlanner: Weekly Schedule, Timetable
SmartPlanner: Weekly Schedule, Timetable

Minuta po minutě – zpravodajská aplikace

Poslední novinka dnešního přehledu pochází z dílny českých vývojářů. Jde o zpravodajskou aplikaci Minuta po minutě, jejíž obsah zajišťují redaktoři zbrusu nového Deníku N.

Ti podle popisku v Obchodě Play „sledují aktuální dění, čtou za vás zpravodajské agentury a weby, kontrolují sociální sítě a vybírají pro vás jen ty důležité a zajímavé zprávy a informace.“

Zajímavě zní příslib až stovky novinek denně doplněných odkazy, grafy, obrázky nebo videozáznamy. V případě mimořádných zpráv pak aplikace nabídne ještě víc.

Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou jmenovány:

  • Zprávy přímo v notifikacích dle vašeho výběru
  • Režim se sportem, nebo bez
  • Noční režim a zvětšování písma
  • Ukládání článků na později

Program Minuta po minutě je v Obchodě Play dva týdny a za tu dobu si ho nainstalovalo přes sto uživatelů. Průměrná známka 4,8 je docela solidním příslibem kvalitní aplikace. 7,9 MB velký balíček lze používat na zařízeních s Androidem 4.0.3 a novějším.

Minuta N
Minuta N

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)