Nejnovější aplikace z Google Play #259: Garmin pro plánování výletů

Nejnovější-aplikace-z-googl

Máme tu pondělí, a to znamená další pokračování našeho seriálu, ve kterém vám představujeme nové aplikace. Dnes to bude launcher se širokými možnostmi konfigurace, aplikace s originálními tapetami a šikovná dlaždice do rychlého nastavení. Nakonec je připravena žhavá novinka od společnosti Garmin.

hyperion launcher

hyperion launcher jsme vám v uplynulém týdnu představili ve zprávě krátce po jeho publikaci v Obchodě Play. S ohledem na jeho zajímavé vlastnosti ho zařazujeme i do našeho seriálu Nejnovější aplikace z Google Play.

Autoři slibují plnohodnotný launcher s krásným uživatelským rozhraním, který nabídne nejen vysokou rychlost, ale také široké možnosti nastavení a přizpůsobení. Inspirovali se nejlepšími vlastnostmi z ostatních launcherů, které spojili do jednoho zážitku. V podstatě jde o launcher z telefonů Pixel 3 s řadou funkcí navíc.

Výčet funkcí a vlastností je skutečně dlouhý a přesahoval by rámec tohoto článku, takže vybíráme alespoň některé:

 • Možnost nastavit barvu prakticky všech grafických a ovládacích prvků.
 • Široké úpravy ikon, jako je změna jejich velikosti, popisků, barva textů, stíny, ….
 • Možnost změny písma (pouze ve verzi Pro).
 • Podpora balíčků ikon s okamžitou aplikací, tedy bez nutnosti restartovat launcher.
 • Zamknutí domovské obrazovky proti nechtěným úpravám (s možností dočasného odemknutí).
 • Widget hledání Google.
 • Nastavení animací, počínaje rychlostí a konče různými přechody mezi obrazovkami.

 

hyperion launcher je v Obchodě Play necelý týden. Za tu dobu zaznamenal více než deset tisíc stažení a může se chlubit průměrnou známkou 4,2. Balíček velký 4 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 5.0 a novějším.

hyperion launcher
hyperion launcher

Tapete

Pokud nechcete měnit launcher, ale přesto byste rádi oživili prostředí svého telefonu něčím novým, můžete zkusit vyměnit tapetu. Abyste nemuseli hledat inspiraci po všech koutech Internetu, zkuste novou aplikaci Tapete.

Jedná se o malý a jednoduchý program, nabízející výhradně tapety vytvořené jeho autorem. Obrázky jsou ve vysokém rozlišení a pro lepší orientaci jsou organizovány do kategorií, jako jsou příroda či abstrakce.

Aplikace je opravdu jednoduchá – stačí ji spustit, najít tapetu, která se vám líbí, stáhnout ji, nastavit a ukončit. To je v podstatě vše, co program dělá, ale naštěstí to dělá poměrně dobře. Někteří uživatelé hlásí problémy s rychlostí načítání náhledů obrázků, ale jinak se zdá, že funguje dobře.

Aplikace je v současné době zdarma a neobsahuje žádné nákupy ani reklamy. Jak jsme uvedli výše, všechny tapety jsou dílem vývojáře, takže jde o stoprocentně původní obsah. Doufejme, že se časem nabídka ještě rozšíří.

Tapete je v Obchodě Play od poloviny září, za tu dobu si ji nainstalovalo více než tisíc uživatelů a průměrná známka je 4,6. Pouhé 2 MB velký instalační balíček můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.1 a vyšším.

Tapete
Tapete

Adaptive Brightness Tile

Aplikace Adaptive Brightness Tile vám umožní přidat dlaždici pro nastavení adaptivního jasu do rychlého nastavení v oznamovací oblasti. Snadno tak budete moci měnit režim adaptivního jasu, aniž byste museli ztrácet čas procházením několika sekcí systémového nastavení. Je to jednoduchý nástroj, který dělá přesně to, co slibuje.

Autor v popisku v Obchodě Play zjevně není na dlouhé řeči, takže pouze doplňuje, že jeho aplikaci lze použít na zařízeních s Androidem 7.0 a vyšším, tedy s API 24+. Případné zájemce pak odkazuje na oficiální dokumentaci od Googlu.

Po dvou týdnech si tento program nainstalovalo více než pět stovek uživatelů a jeho průměrná známka je 3,9. Instalační balíček je velký jen 889 KB.

Adaptive Brightness Tile
Adaptive Brightness Tile

Garmin Explore

Poslední novinka pochází z dílny patrně nejvýznamnějšího výrobce navigací. Garmin Explore je aplikace pro chystání výletů, která nabízí kompletní mobilní řešení plánování cest. Nejlépe funguje při spárování s kompatibilním zařízením Garmin, ale pokud žádné nemáte, můžete aplikaci použít i samostatně.

Dobrodruhům, turistům a milovníkům přírody nabízí ekosystém Garmin Explorer kompletní řešení pro plánování cest, které – pokud je spárováno s přístrojem Garmin – dovoluje mapovat a organizovat svůj výlet odkudkoli s neomezeným úložištěm v cloudu.

Garmin Explore pracuje také jako samostatná mobilní aplikace pro základní plánování výletů nebo prohlížení map. Poskytuje bezplatný online přístup k širokému spektru funkcí. Můžete si například do aplikace stáhnout detailní topografické mapy, barevné letecké snímky a další navigační pomůcky.

Načtené mapy a data lze použít kdekoli a kdykoli – i když jste mimo dosah mobilní sítě či bez připojení k internetu. Aplikace Garmin Explore umí odesílat a ukládat vaše body, plánované trasy, GPS stopy a aktivity.

Můžete také synchronizovat data uložená v cloudu s kompatibilním zařízením Garmin. K ukládání dat do cloudu je však nutné založit si účet Garmin. Vaše aktivity (např. běh, procházka, výlet atd.) zahrnují údaje, jako je vzdálenost, tempo, čas, poloha a další.

Těšit se tedy můžete na:

 •  Neomezené stahování map; přístup k topografickým mapám, USGS a dalším
 • Letecké snímky
 • Body trasy a plánování tras
 • Neomezené ukládání tras, bodů, tras a aktivit v cloudu
 • Plánování výletů online

 

Garmin Explore je v Obchodě Play dva týdny a za tu dobu zaznamenal více než tisíc instalací. Průměrná známka je 2,4, což je překvapivě málo. 19 MB velký instalační balíček lze použít na zařízeních s Androidem 5.0 a novějším.

Garmin Explore™
Garmin Explore™

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)