Hyperion je nový rychlý launcher, který se specializuje na bohaté možnosti přizpůsobení

hyperion substratum

Hyperion je nový launcher, který se objevil na Google Play. Zajímavý je hlavně v tom ohledu, že za ním stojí autoři nástroje Substratum, který slouží k úpravě vzhledu systému Android. Na první pohled Hyperion Launcher nevypadá jinak než třeba Nova Launcher nebo Action Launcher. Všechny tyto launchery se dají upravovat a každý uživatel si může vytvořit unikátní vzhled. Hyperion má však několik specifických věcí.

Hyperion je pokročilý launcher s mnoha možnostmi přizpůsobení

V první řadě si můžete všimnout toho, že je vytvořen podle pravidel Material Designu, což mu dává specifický styl. Pokud jde o funkce, tak mu již v první verzí nechybí možnost doku, podpora ikon, animace, mřížka atd. Zkrátka si můžete již v této verzi launcher upravit zcela podle svého. Další výhodou je rychlost a nenáročnost na výkon telefonu. Pro odemčení všech funkcí je potřeba placená verze za 79 Kč. Ale i ve verzi zdarma je launcher plně použitelný.

Vývojáři se v popisu na Google Play chlubí kompletním přizpůsobením pracovní plochy, včetně widgetu pro Google vyhledávání, doku, složek a widgetu počasí. Podporují se adaptivní ikony, notifikační tečky, zkratky aplikací. V neposlední řadě se také podporují gesta.

Počtem funkcí už tak nyní překonal velké množství konkurenčních launcherů. Do budoucna se počítá s funkcemi, které přišly s Androidem 9 Pie a Google Pixel 3 telefony. Pokud vám tedy nevyhovuje váš současný launcher, nebo naopak chcete vyzkoušet něco nového a povedeného, je Hyperion velmi zajímavou volbou. V budoucnosti se určitě k launcheru vrátíme, jakmile bude dostupná pokročilejší verze s více funkcemi.

hyperion launcher
hyperion launcher

Máte v plánu vyzkoušet Hyperion Launcher?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)