Menu

Obrovský únik informací o Pixel 3 XL: Velký výřez, bezdrátové nabíjení a perfektní fotoaparát

Google Pixel 3 XL se oficiálně představí až v říjnu. Už dnes ale známe kompletní design, včetně kvality fotoaparátu nebo obsahu balení. Telefon se totiž dostal s předstihem ruské redakci serveru rozetked.me, která se rozhodla vše zveřejnit. Pojďme se na Google Pixel 3 XL více podívat. Bohužel se vůbec nedostalo na klasickou menší variantu Pixel 3. Na tu si musíme počkat ještě nějakou chvíli.

Google Pixel 3 XL má obrovský výřez v displeji

První, čeho si na novém telefonu všimnete, je rozhodně výřez. A to z toho důvodu, že oproti konkurenci je obrovský. Důvodem je to, že se Google rozhodl ponechat stereo reproduktory na přední straně. Novinkou je také použití duální selfie kamery. Bohužel i když má telefon výřez, tak brada telefonu je rovněž hodně velká, i když se dá částečně omluvit opět hlasitým reproduktorem. Na zadní straně se design nějak zvlášť nezmění, Google bude pořád využívat pouze jeden hlavní fotoaparát. Čtečka otisků prstů je zachována na svém místě. Novinkou je ale bezdrátové nabíjení!

google pixel 3 xl

Velikost displeje zveřejněna zatím nebyla, nicméně rozlišení je 2960 x 1440 pixelů. O výkon se stará Snapdragon 845 a operační systém je Android 9 Pie, pravděpodobně ale telefon vyjde s Android 9.1 Pie. Zveřejněn byl i obsah balení Pixel 3 XL. Je stejné jako u Pixel 2, akorát s jedním menším rozdílem. Google v balení přidává USB-C sluchátka, která po designové stránce připomínají Pixel Buds. Brzy se údajně zveřejní další informace o tomto telefonu.

První fotografie z Google Pixel 3 XL

Mezitím už stihli redaktoři Rozetked vydat první testovací fotografie z Pixel 3 XL. Novinka má nový objektiv a také úpravy v softwaru. Ale právě software ještě není finální, takže výsledná kvalita snímků může být mírně odlišná. I tak ale Pixel 3 XL ukazuje, že fotoaparát bude opět absolutní špička. Níže naleznete čtyři fotografie, na další se můžete podívat přímo na webu rozetked.me.

Pixel 3 má vyrábět stejná firma jako Apple iPhone

Další zajímavé informace se týkají výrobce telefonu. V minulosti Google spolupracoval s jinými značkami na Nexus či Pixel zařízeních, hlavně pak s HTC a LG. Minulý rok si ale Google odkoupil velkou část mobilní divize HTC a podobná spolupráce už tak není potřeba. Vše si můžou vyvíjet přímo sami.

obsah baleni google pixel 3 xl

Obsah balení Google Pixel 3 XL. Všimnout si můžete nových sluchátek.

Díky tomu už se o výrobu nových Pixel telefonů nemají starat jiní výrobci telefonů. Místo toho má Google spolupracovat přímo s firmou Foxconn, což je největší výrobce elektroniky a počítačových součástek. A i když vyrábí stovky různých produktů, nejznámější jsou ve světe kvůli výrobě Apple iPhone telefonů.

Levnější Pixel 3 telefon na jaře 2019

Poslední žhavou informací ohledně Pixelu 3 je to, že se chystá levnější verze, která má vyjít na jaře 2019. Telefon by měl fungovat na novém čipsetu Snapdragon 710 a hlavní zbraní má být fotoaparát. Ten má být ve střední třídě zdaleka nejlepší. Nemusí to být ani tak daleko od pravdy. Fotografie jsou u Google telefonů kvalitní hlavně díky pomoci softwaru, hardware fotoaparátů se moc neliší od konkurence. Google tak kvůli kvalitním fotografiím nemusí do telefonů dávat drahé fotočipy.

Líbí se vám design Google Pixel 3 XL?

Zdroje: rozetked.megsmarena.com, forbes.com, behance.net, phonearena.com

 

Komentáře

Coyd

coyd 44

5.6.2018 10:30

Ten menší vypadá dost dobře. Ale ta cena bude asi v jablečných sférách :)

Wortos

wortos 62

5.6.2018 11:21

Nevěřím že kvalita fotek je jen softwerové řešení davno už by to bylo zkopírované. Zkoušel jsem nedávno google camera z XDA kde psali že je to verze z google pixel a že děla stejné fotky a ty fotky jsou plné šumu hrozné ani bokeh to tak pěkný nedělá. Za kvalitu fotek ve velké míře nemuže foto čip ale použitá čočka .. Muj názor ..

Flightman

flightman 5

5.6.2018 11:21

Myslím, že se jednou dočkáme doby, kdy bude vepředu tolik senzorů, že bude in cool telefon bez výřezu :)

Kubina28

kubina28 1

5.6.2018 12:44

wortos: Práveže ak je to naozaj postavené na pokročilom AI, tak je to defakto nekopírovatelné.. To nie je ako klasické programovanie. Nemožeš zobrať bandu developerov a dať im za úlohu nakodte také a také algoritmy.
Potrebuješ kvantum dát, aby si (pomocou ML) AI naučil čo je na fotke. Potrebuješ pokročilý HW ktorý ti to spracuje a potom už naučené modely môžeš implantovať. A takto pokročilé AI naozaj nemá nikto okrem Google….
Rovnako tak, zbúchať kvalitný HW, tieže nie je dnes problém….

Wortos

wortos 62

5.6.2018 13:17

kubina28: Snapdragon 821 zrovna nemá implentaci AI na propočet takových algoritmů takže za A bud je to řešeno dumyslným softwerem (Google Camera) což pochybuju a nebo za B kvalitní soustavou čoček což dává větší smysl u tohoto HW

Lachtan86

lachtan86 3

5.6.2018 17:57

Levnější verze pixelu určitě za 20tis+ 😀, ne děkuji. Jinak pixely maj speciální čip kerej pracuje se softwarem aby měli top fotky který ostatní honěj high-end sensorama fotoaparátů.

P1azer

P1azer 14

23.8.2018 10:39

Mě teda udivuje, že má duální přední kameru, ale v zadu je stále jen jedna… Ano, už i verze Pixel 2 google ukázal, že i s jednou kamerou to jde, ale i tak… mohli to posunout zase o kousek dal.

RSS (komentáře k článku)