Telefon Pixel 3 je tady: Google sází na skvělý fotoaparát, AI a bezdrátové nabíjení

google-pixel-3-predstaveni

Nové Pixel 3 telefoy se oficiálně představily a jsou přesně takové, jak ukázaly úniky před několika měsíci. Google Pixel 3 a Google Pixel 3 XL jsou v podstatě identické telefony. Jediný rozdíl je v displeji a baterii. Nebudeme ale již zdržovat, pojďme si novinky představit.

Google Pixel 3 nabízí větší displej, bezdrátové nabíjení a sluchátka v balení

Oba modely mají OLED panel, XL verze má velikost displeje 6,3 palce, rozlišení se zastavilo na hodnotě 2960 x 1440 pixelů. Poměr stran je 18,5:9. První, čeho si na novém telefonu Pixel 3 XL všimnete, je rozhodně výřez. A to z toho důvodu, že oproti konkurenci je obrovský. Google se totiž rozhodl ponechat stereo reproduktory na přední straně. Bohužel i když má telefon výřez, tak brada telefonu je rovněž hodně velká, i když se dá částečně omluvit opět hlasitým reproduktorem.

Klasický Google Pixel 3 má stejnou velikost jako Pixel 2, ale větší displej s velikostí 5,5 palce a poměrem stran 18:9. Rozlišení je 2160 x 1080 pixelů a rozhodně nejedno uživatele potěší to, že menší model nemá výřez v displeji. Oba telefony podporují HDR, Alway On. Displej chrání Gorilla Glass 5.

google pixel 2 google pixel 3 velikost

 

Pixel 3 telefony se nově dají nabíjet bezdrátově

Jedna z hlavních novinek je podpora bezdrátového nabíjení. Představila se i speciální bezdrátová nabíječka/stojánek s názvem Pixel Stand. Umožní 10W bezdrátové nabíjení a pokud v něm máte Pixel 3, tak se v podstatě promění v chytrý reproduktor Google Home a digitální fotorámeček. Nabíjení pomocí drátu bylo také vylepšeno, v balení je 18W nabíječka.

google pixel stand bezdratova nabijecka

Pokud jde o kapacitu baterie, tak větší model Pixel 3 XL má kapacitu 3 430 mAh, což je o něco méně než minulý rok. Menší model Pixel 3 má 2 915 mAh, což je pro změnu mírně více než minulý rok.

google pixel 3 design telefonu

O výkon Pixelu 3 se stará poslední Snapdragon

O výkon se stará Snapdragon 845, který ale doplní pouze jedna varianta s 4GB paměti RAM. To je docela zklamání, obzvlášť když konkurence nabízí i dvakrát tolik. Druhá zajímavost je to, že se čipset mírně podtaktoval, což má pomoci baterii. Rozdíl je 0,2 GHz. Pokud jde o úložiště, tak k dispozici budou dvě verze, jedna se 64GB pamětí a druhá se 128GB pamětí. Potěší také to, že se mírně vylepšila voděodolnost. A to na IP68. Čtečka otisků prstů je identická.

Meet Google Pixel 3

Meet Google Pixel 3

Jak už jsme zmínili výše, v telefonech zůstávají stereo reproduktory na přední straně. Google v balení přidává USB-C sluchátka, která nejen po designové stránce připomínají Pixel Buds. Mají v sobě integrovaného asistenta Google. Nechybí ani redukce z USB-C na 3,5mm audio konektor.

Pixel 3 obdržel duální selfie kameru. Fotoaparát patří mezi špičku

Novinka má nový objektiv a také úpravy v softwaru. Stále se používá pouze jeden fotoaparát s 12,2 MPx. Nahrávat videa dokáže stále jen pouze ve 4K rozlišení a 30 FPS.  Hlavní novinky jsou v softwaru a umělé inteligenci. I tak ale Pixel 3 XL ukazuje, že fotoaparát bude opět absolutní špička. Níže naleznete čtyři fotografie z hlavního fotoaparátu.

google pixel 3 fotoaparát

Selfie duální fotoaparát má 2x 8 MPx. První fotoaparát je klasický, druhý pak širokoúhlý. Světelnost je F/1.8 a F/2.2. Pokud jde o softwarové funkce a AI, tak v první řadě se umělá inteligence bude starat o to, aby byly fotografie co nejlepší. Umožní také vyfocení bez nutnosti mačkat spoušť.  Vylepšila se také stabilizace videa. Brzy se také dostane na Night Sight, kdy AI dokáže vytvořit perfektní noční fotografie bez nutnosti použít blesk.

Cena a dostupnost Google Pixel 3

Telefony Google Pixel 3 a Google Pixel 3 XL budou v Evropě dostupné 2. listopadu ve třech barevných kombinacích –  černé, bílé a “Not Pink”. Základní model se 64GB úložištěm stojí 860 eur, v přepočtu 22 tisíc Kč. Verze se 128 GB úložištěm stojí 960 eur, což je v přepočtu 24 800 Kč. Google Pixel 3 XL se základním úložištěm stojí 960 eur (24 800 Kč) a za verzi se 128GB vnitřním úložištěm zaplatíte 1060 eur, v přepočtu tedy 27 300 Kč. To jsou hodně sebevědomé ceny.

Líbí se vám více Google Pixel 3 nebo Google Pixel 3 XL?

Zdroje: TZ, gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)