Menu

Google Pixel 3 se rýsuje: XL model s výřezem, existovat má i levná verze

Google Pixel 3 už se pomalu začíná objevovat v různých únicích a spekulacích. Z několika různých zdrojů se objevila informace, že větší XL model bude mít výřez v displeji a také to, že se chystá třetí varianta Pixelu, která by měla být mnohem levnější a objevit by se měla na začátku roku 2019. Co dalšího Google chystá?

Google Pixel 3 má přijít ve třech variantách

Prvního většího úniku jsme se dočkali minulý týden, kdy se na internetu objevily krycí skla pro Pixel 3 telefony. Podle nich následně vzniklo několik povedených renderů, které ukazují, jak by měly novinky od společnosti Google vypadat. Vidět z nich jde, že menší model nebude mít výřez, větší XL verze naopak ano.

google pixel 3 xl design

Zároveň se ukázalo, že oba modely mají mít menší rámečky kolem displeje, pravděpodobně i duální selfie kameru a také stereo reproduktory. Ihned poté se začaly objevovat další informace z různých zdrojů. Menší model Pixel 3 by měl mít displej o velikosti 5,3 palce, XL verze pak 6,2 palce. V obou případech se má o výkon starat Snapdragon 845 a rovnou z krabice už poběží na Androidu P.

Pixel 3 má vyrábět stejná firma jako Apple iPhone

Další zajímavé informace se týkají výrobce telefonu. V minulosti Google spolupracoval s jinými značkami na Nexus či Pixel zařízeních, hlavně pak s HTC a LG. Minulý rok si ale Google odkoupil velkou část mobilní divize HTC a podobná spolupráce už tak není potřeba. Vše si můžou vyvíjet přímo sami.

google pixel 3 google pixel 3 xl render

Díky tomu už se o výrobu nových Pixel telefonů nemají starat jiní výrobci telefonů. Místo toho má Google spolupracovat přímo s firmou Foxconn, což je největší výrobce elektroniky a počítačových součástek. A i když vyrábí stovky různých produktů, nejznámější jsou ve světe kvůli výrobě Apple iPhone telefonů.

Levnější Pixel 3 telefon na jaře 2019

Poslední žhavou informací ohledně Pixelu 3 je to, že se chystá levnější verze, která má vyjít na jaře 2019. Telefon by měl fungovat na novém čipsetu Snapdragon 710 a hlavní zbraní má být fotoaparát. Ten má být ve střední třídě zdaleka nejlepší. Nemusí to být ani tak daleko od pravdy. Fotografie jsou u Google telefonů kvalitní hlavně díky pomoci softwaru, hardware fotoaparátů se moc neliší od konkurence. Google tak kvůli kvalitním fotografiím nemusí do telefonů dávat drahé fotočipy.

Líbil by se vám Google Pixel 3 v této podobě?

Zdroje: gsmarena.com, forbes.com, behance.net, phonearena.com

 

Komentáře

Coyd

coyd 27

5.6.2018 10:30

Ten menší vypadá dost dobře. Ale ta cena bude asi v jablečných sférách :)

Wortos

wortos 53

5.6.2018 11:21

Nevěřím že kvalita fotek je jen softwerové řešení davno už by to bylo zkopírované. Zkoušel jsem nedávno google camera z XDA kde psali že je to verze z google pixel a že děla stejné fotky a ty fotky jsou plné šumu hrozné ani bokeh to tak pěkný nedělá. Za kvalitu fotek ve velké míře nemuže foto čip ale použitá čočka .. Muj názor ..

Flightman

flightman 1

5.6.2018 11:21

Myslím, že se jednou dočkáme doby, kdy bude vepředu tolik senzorů, že bude in cool telefon bez výřezu :)

Kubina28

kubina28 1

5.6.2018 12:44

wortos: Práveže ak je to naozaj postavené na pokročilom AI, tak je to defakto nekopírovatelné.. To nie je ako klasické programovanie. Nemožeš zobrať bandu developerov a dať im za úlohu nakodte také a také algoritmy.
Potrebuješ kvantum dát, aby si (pomocou ML) AI naučil čo je na fotke. Potrebuješ pokročilý HW ktorý ti to spracuje a potom už naučené modely môžeš implantovať. A takto pokročilé AI naozaj nemá nikto okrem Google….
Rovnako tak, zbúchať kvalitný HW, tieže nie je dnes problém….

Wortos

wortos 53

5.6.2018 13:17

kubina28: Snapdragon 821 zrovna nemá implentaci AI na propočet takových algoritmů takže za A bud je to řešeno dumyslným softwerem (Google Camera) což pochybuju a nebo za B kvalitní soustavou čoček což dává větší smysl u tohoto HW

Lachtan86

lachtan86 4

5.6.2018 17:57

Levnější verze pixelu určitě za 20tis+ 😀, ne děkuji. Jinak pixely maj speciální čip kerej pracuje se softwarem aby měli top fotky který ostatní honěj high-end sensorama fotoaparátů.

RSS (komentáře k článku)