Nejnovější aplikace z Google Play #257: snadné sdílení tapet

Nejnovější-aplikace-z-google sdileni tapet

Máme tu pondělí, a to samozřejmě na SvětAndroida.cz znamená nálož nových zajímavých aplikací. Dnes uděláme radost fanouškům formule 1 a představíme vám vědomostní kvíz. Pak tu máme dvě nevydané aplikace: jednu pro sdílení tapet a druhou pro testování chystané nové verze Feedly.

F1 Live Timing – formule pod drobnohledem

Patříte-li k fanouškům královny motorsportu – formule 1 – pak určitě oceníte, když v průběhů tréninků, kvalifikace i závodu budete mít na dosah ty nejčerstvější informace. Právě to nabízí oficiální aplikace F1 Live Timing.

S tímto programem budete mít zdarma přístup k datům oficiální časomíry, kde kromě časů na kolo budete moci sledovat i časy dosažené v jednotlivých úsecích tratě. Díky tomu můžete mít neustálý přehled o tom, jak se kterému pilotovi daří.

S předplatným F1 TV Access či F1 TV Pro (můžete koupit v aplikaci F1 TV) navíc získáte další informace, jako jsou:

  • Časy v sektorech, rozestupy, historie pneumatik a informace o zastávkách v boxech.
  • Interaktivní mapa 3D s údaji o zařazeném rychlostním stupni, rychlosti a indikací používání systému DRS.
  • Analýzu zatáček porovnávající nájezdovou, apexovou a výjezdovou rychlost jednotlivých pilotů.
  • Přehled s anglickým komentářem (pro vybrané závody je k dispozici lokální zvukový komentář).
  • Týmové rádio a informace z vedení závodu.

 

Po týdnu v Obchodě Play si aplikaci F1 Live Timing stáhlo přes deset tisíc uživatelů a její průměrná známka je 4,2. Instalační balíček velký 88 MB lze použít na zařízeních s Androidem 4.0.3 a novějším.

Vědomostní kvíz – potrapte mozkové závity

Jako druhou představujeme českou hru Vědomostní kvíz, o které jsme psali počátkem minulého týdne. V této aplikaci si můžete otestovat své znalosti z osmi oborů: biologie, dějepisu, zeměpisu, sportu, fyziky, chemie, češtiny a literatury.

V každé kategorii vás čekají tři úrovně obtížnosti: lehká, střední a těžká, přičemž většina z nich obsahuje více než stovku otázek. Na otázky budete odpovídat výběrem z nabídnutých písmenek, podobným způsobem, jako ve hře Pixwords.

Tímto způsobem postupně procházíte kvíz a odpovídáte na otázky, to vše bez jakéhokoli stresu či časového tlaku. Pokud si nevíte rady, máte k dispozici tři úrovně nápovědy. Zadarmo si můžete nechat vyplnit náhodná políčka. Další nápověda odstraní písmenka, která jsou navíc, ale bude vás stát jeden kredit. Nejdražší je vyplnění celé „tajenky“ za dva kredity. Hra je jednoduchá, zabaví nejen dospělé, ale i děti, kterým může rozšířit jejich obzory.

Vědomostní kvíz je v Obchodě Play jeden měsíc a za tu dobu si ho stáhlo více než sto uživatelů, jejichž spokojenost vyjadřuje průměrná známka 3,9. Necelých 10 MB velký instalační balíček lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0.3 a vyšším.

Vědomostní kvíz
Vědomostní kvíz

Feedly Lab – podílejte se na přípravě nové verze

Používáte ke sledování internetových zdrojů službu Feedly? Pak byste si určitě neměli nechat ujít zatím oficiálně nevydanou aplikaci pro Android Feedly Lab. Cílem programu je zjistit, jakým směrem by se měl vyvíjet tento populární agregátor zpráv.

Během posledních pěti let provedli vývojáři mobilní aplikace Feedly spoustu malých změn. Jejich společným jmenovatelem byla snaha nabídnout nejlepší zkušenosti se čtením na webu. Nyní dospěli k závěru, že stávající verze nevyhovuje a nastal čas pro novou aplikaci s novým designem.

Protože při změně vzhledu a ovládání aplikací se málokdy povede zavděčit všem, rozhodli se autoři vyvinout novou verzi ve spolupráci s uživateli. Právě jim je určen program Feedly Lab, ve kterém mohou vidět chystané novinky a diskutovat o nich.

V zatím poslední přibylo například nové rozhraní pro tablety, pokročilé vyhledávání, inovované nastavení, posouvání stránek či upgrade na placenou verzi Pro.

Aplikace Feedly Lab je v Obchodě Play jeden týden a za tu dobu zaznamenala více než tisíc stažení. Vzhledem k tomu, že není publikována, nemá k dispozici průměrnou známku. 17 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a novějším.

Feedly Lab
Feedly Lab

Connectpaper – sdílení tapet

Máte na domovské obrazovce telefonu hezkou tapetu, o kterou byste se chtěli podělit? Nebo se vám naopak líbí obrázek, který má na ploše někdo jiný? Connectpaper je malá aplikace, která vám umožní sdílet tapety s přáteli a rodinou. Abyste mohli sdílet, musí mít účastníci nainstalovanou tuto aplikaci.

Aplikace není oficiálně vydána a během týdne zaznamenala jen něco přes stovku instalací. Instalační balíček velký 4 MB lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.

Connectpaper
Connectpaper

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)