Menu

Hra Vědomostní kvíz: potrapte své mozkové závity

vedomostni-kviz-hra

Vyzkoušejte své znalosti a rozšiřte si obzory díky nové české aplikaci Vědomostní kvíz! Čeká na vás několik tisíc otázek ve třech úrovních obtížnosti z celé řady oborů. A na co se ještě můžete těšit? Na to vám odpovíme v této recenzi.

Obsah článku

Co aplikace Vědomostní kvíz slibuje?

V popisku v Obchodě Play autoři slibují, že potrápí vaše mozkové závity otázkami z osmi oborů. Jsou to:

  • dějepis
  • český jazyk a literatura
  • fyzika a chemie
  • biologie
  • zeměpis
  • sport

 

U vědomostních her je důležité, aby uživatelé dobře rozuměli jejich textům. A právě to je hlavní devizou programu Vědomostní kvíz – všechny otázky i odpovědi jsou totiž v naší mateřštině.

Jak hra funguje?

Po spuštění se ocitnete na úvodní obrazovce, kde jsou připravena dvě tlačítka: jedním aplikaci ukončíte, druhým spustíte kvíz. V dalším kroku dostanete na výběr ze šesti kategorií, které jsme vyjmenovali v předchozí kapitole.

Poté již můžete volit ze tří úrovní obtížnosti mezi lehkou, střední, nebo těžkou. V téměř každé je připraveno více než sto otázek, reprezentovaných kartičkami s čísly. Ty, které jste již zvládli zodpovědět, jsou označeny zelenou „fajfkou“.

Po otevření se zobrazí otázka a vaším úkolem bude sestavit do tajenky správnou odpověď z písmenek, která jsou k dispozici. Písmen je vždy o něco více, než budete potřebovat, aby to nebylo zase tak jednoduché. Při špatné odpovědi se můžete opravit, po správné lze rovnou pokračovat na další otázku.

Samozřejmě jsou k dispozici nápovědy, a to hned tři. Zadarmo si můžete nechat vyplnit náhodná políčka. Další nápověda odstraní písmena, která jsou navíc, ale bude vás stát jeden kredit (do začátku hry máte 50 kreditů). Nejdražší je vyplnění celé „tajenky“ za dva kredity. Jistě není bez zajímavosti, že hra nenabízí nákup kreditů za skutečné peníze – to je rozhodně plus!

Tímto způsobem postupně procházíte Vědomostní kvíz a odpovídáte na otázky, to vše bez jakéhokoli stresu či časového tlaku. Jedinou komplikací celé hry jsou malá písmenka, naměstnaná na sebe, kvůli čemuž často dochází k přehmatům (hru jsme hráli na OnePlus 5 s 5,5″ obrazovkou).

Resumé

Hra je velice jednoduchá, takže ji bez problémů zvládnou i začínající uživatelé. Líbí se nám členění do kategorií a tři úrovně obtížnosti, takže si na své přijde asi každý. Zadávání písmenek, které do značné míry připomíná například Pixwords, je intuitivní a lehce usnadňuje hledání správné odpovědi. Bohužel kvůli velikosti a blízkosti tlačítek často dochází k přehmatům.

Nápad je to ale dobrý – zejména proto, že tímto způsobem si můžete zkrátit dlouhou chvíli. Hru lze hrát jen podle toho, kolik máte zrovna času – nijak vás nenutí věnovat jí jakoukoli nadbytečnou pozornost. Ocenit ji mohou rodiče dětí, které může nejen zabavit, ale i rozšířit jejich vědomosti.

Vědomostní kvíz je v Obchodě Play necelý měsíc a za tu dobu si ho stáhlo jen něco přes deset uživatelů, což je možná trochu škoda. Program je zdarma, neobsahuje nákupy v aplikaci a pouze v dolní části okna zobrazuje decentní reklamní proužek. Necelých 10 MB velký instalační balíček lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0.3 a vyšším.

Vědomostní kvíz
Vědomostní kvíz
Developer: Sova Gmz
Price: Free
 

Komentáře

Mahtiel

Mahtiel 61

2.10.2018 16:10

Díky za tip. Poslední dva týdny reklamujete (aspoň pro mne) zajímavé aplikace. Palec nahoru…

Karelk

Karel Kiliánexternista 25

2.10.2018 16:50

@Mahtiel
Děkuji, to jsem opravdu rád :)

Mahtiel

Mahtiel 61

2.10.2018 23:00

Bohužel hra má docela závažné faktické chyby, to že Bezděz mne to nutilo psát jako Bezděs, to bych ještě brala, ale že největší národnostní skupinou Číny jsou Mandaríni, tak to je fakt vrchol…

Karelk

Karel Kiliánexternista 25

2.10.2018 23:15

@Mahtiel
Mám kontakt na autora, tak mu Vaše poznatky zkusím předat, případně ho odkázat sem.

Mahtiel

Mahtiel 61

2.10.2018 23:24

Karel Kilián Osobně jsem mezitím napsala recenzi do obchodu… Kdyžtak ji stáhnu, ale faktické věci by si autor měl ohlídat… :)

Karelk

Karel Kiliánexternista 25

2.10.2018 23:32

@Mahtiel
Naprosto s Vámi souhlasím. V Obchodě Play, co jsem tak viděl, autor reaguje. Poslal jsem mu odkaz sem, tak se třeba zapojí :)

Tc

tc48 -1

2.10.2018 23:51

To že některé otázky jsou kladeny tak, že na ně existuje více odpovědí by asi nebyl problém, ale to, že některé odpovědi jsou naprosto špatně už problém je. Odinstalováno, ztráta času dokud si to po sobě autor neopraví.
PS: k designu: ty tlačítka jsou fakt malý i na 5” telefonu

Aleq

3

3.10.2018 13:42

Něco podobného formou multiplayeru (znalostní souboje): https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.triviador.trcz

Mahtiel

Mahtiel 61

3.10.2018 15:05

U toho multiplayeru byla poslední aktualizace před více než dvěma lety. :(

RSS (komentáře k článku)