Menu

Nejnovější aplikace z Google Play #255: ovládejte mobil gesty

Máme tu již 39. pondělí roku 2018 a s ním také 255. pokračování našeho seriálu Nejnovější aplikace z Google Play. Tentokrát vám představíme minimalistický launcher a program na identifikaci hub. Dále vám ukážeme, jak ovládat telefon gesty, a nakonec je tu šikovný hudební přehrávač.

Niagara Launcher fresh & clean – minimalistický launcher

Nové launchery se objevují v Obchodě Play doslova jako houby po dešti, nicméně většina z nich se mezi uživateli neuchytí. První dnešní novinka ještě není ani oficiálně vydaná, a už stihla zaznamenat více než deset tisíc instalací.

Niagara Launcher fresh & clean sází na minimalismus a jednoduchost, což je právě to, co dnes většina uživatelů hledá. Všechny aplikace jsou přehledně uspořádány v seznamu po pravé straně obrazovky, kde jsou seřazeny abecedně a jsou neustále k dispozici.

Programy tak můžete spouštět rychleji a pohodlněji, i na telefonech s velkou obrazovkou vystačíte pouze s jednou rukou. Příchozí zprávy můžete číst přímo na domovské obrazovce, celé oznámení zobrazíte snadno přesunutím doprava.

Z dalších funkcí jmenujme například možnost skrývat nepotřebné aplikace ze seznamu. Do budoucna se počítá s podporou grafických témat ikon („icon packů“), adaptivními ikonami, složkami a zkratkami aplikací.

Niagara Launcher fresh & clean je v Obchodě Play zhruba týden a za tu dobu zaznamenal více než deset tisíc instalací. Jako dosud nevydaná aplikace není k dispozici hodnocení, Obchod Play neuvádí ani velikost balíčku a minimální verzi Androidu.

Mushroom Identification – program na identifikaci hub

Již déle než rok figuruje v Obchodě Play česká Aplikace na houby. Nyní se objevila placená, a nutno říci že ne právě levná konkurence Mushroom Identification („identifikace hub“).

Kromě jednoduchého a snadno pochopitelného uživatelského rozhraní má být její silnou stránkou velmi kvalitní databáze, kterou udržují vědci a spolupracovníci z celého světa. Ta by měla být zárukou co možná nejlepší a nejpřesnější identifikace.

K identifikaci stačí houbu vyfotit. Program následně provede analýzu a porovná vzorek s databází, k čemuž používá umělou inteligenci a techniky strojového učení. Aplikace vám pomůže identifikovat všechny houby, které najdete, ale nikdy neznáte jejich jména.

Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou jmenovány:

 • Okamžitá identifikace jakékoli houby z fotografie.
 • Kvalitní databáze udržovaná vědci a spolupracovníky po celém světě.
 • Možnost přečíst si o identifikované houbě na Wikipedii.
 • Funguje kdekoli a kdykoli.
 • Deník identifikovaných hub.

 

Mushroom Identification je v Obchodě Play necelé tři týdny. Původně stála polovinu, před týdnem ji však autoři zdražili na 140 korun. I tak si aplikaci koupilo více než sto zákazníků. Jen 5 MB velký instalační balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 5.0 a novějším.

Mushroom Identification
Mushroom Identification
Developer: Happimoji
Price: CZK 59.99

Fluid Navigation Gestures – ovládejte mobil gesty

Ovládání telefonu gesty je jednoznačně trendem poslední doby. Do tohoto segmentu míří třetí dnešní aplikace Fluid Navigation Gestures, která taktéž dosud nebyla oficiálně vydána.

Základní funkcí programu je ovládání systému pomocí dotykových gest. Kromě toho zajišťuje také spouštění dalších aplikací. Na zařízeních s právy roota pak můžete skrýt dolní navigační panel a ovládat mobil výhradně gesty.

Z hlediska filozofie ovládání existují dvě hlavní gesta: „Rychlé přetažení“ a „Posun a podržení“, které můžete vyvolat ze spodních nebo bočních okrajů obrazovky. Akce z boků obrazovky jsou k dispozici pouze v dolní polovině, což umožňuje přístup k dalším nabídkám na straně aplikace.

Gesty pak můžete vyvolávat následující akce:

 • Zpět
 • Domů
 • Poslední aplikace
 • Přepínání rozdělené obrazovky
 • Otevření oznámení
 • Otevřít dialog k vypnutí telefonu
 • Otevření rychlého nastavení
 • Vyhledávání Google
 • Výběr klávesnice
 • Hlasové vyhledávání
 • Spuštění asistenta
 • Spuštění aplikace
 • Vyvolání zástupce

 

Aplikace Fluid Navigation Gestures je  v Obchodě Play týden a za tu dobu zaznamenala více než deset tisíc instalací. Jako dosud nevydaná však nemá k dispozici průměrné hodnocení uživateli.

Stellio Player – hudební přehrávač

Na závěr tu máme hudební přehrávač Stellio Player, který je sice v Obchodě Play od června, nicméně až dosud unikal naší pozornosti. Jeho hlavní doménou je vysoká kvalita podání zvuku a pohodlné, esteticky příjemné rozhraní.

Stellio je pokročilý přehrávač s podporou grafických témat a širokou škálou nastavení zvuku. Hlavním cílem je zvuk v nejvyšší kvality, čehož je dosahováno díky 12pásmovému ekvalizéru a velké škále zvukových efektů. Přehrávač poskytuje úplnou svobodu pro experimenty, a to buď manuálně, nebo pomocí předvoleb.

K příjemnému poslechu patří také přechody mezi skladbami, které mohou být realizovány buď v podobě přechodu (prolnutí), nebo naopak úplně bez mezer a prodlev.

Z dalších funkcí jmenujme:

 • Zobrazování textů přehrávaných písniček.
 • Zobrazování obalu alba.
 • Praktický editor ID3 tagů.
 • Přehrávání hudby podle alb, umělců, žánrů nebo složek.
 • Kromě populárních audio formátů jsou podporovány FLAC, MP3, CUE, APE a M4A.
 • Podpora Android Wear – ovládejte přehrávač z hodinek, vybírejte stopy, aniž byste museli vytahovat telefon z kapsy.
 • Časovač vypnutí pro určité množství stop nebo minut.
 • Obrovské množství nastavení, například animace v seznamu nebo zámek.
 • Widgety a oznámení.
 • Pohodlné ovládání

 

Stellio Player je v Obchodě Play od června tohoto roku a za tu dobu zaznamenal více než sto tisíc instalací. O spokojenosti stávajících uživatelů svědčí pěkná známka 4,4. Instalační balíček velký 12 MB lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.1 a novějším.

Stellio Player
Stellio Player
Developer: Stellio Soft
Price: Free+

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

 

Komentáře

Karle

karle40 49

24.9.2018 9:25

Hmm, k čemu mi bude v lese okamžitě zjištěný botanický název houby v angličtině? Natolik anglicky neumím. Ano, dobře, poznám, jestli je jedlá nebo jedovatá, ale to hlavní mi bude na houby. Opravdu nevím, jak se anglicky řekne hadovka smrdutá, lošák zprohýbaný nebo penízovka sametonohá…

Radeg

radeg 40

24.9.2018 12:29

@karle40:
Nemyslíš si snad, že za to může autor aplikace anebo dokonce autor článku, že ne?

Totalnilama

totalnilama 1

24.9.2018 12:34

Karle40 v češtině je aplikace “NA HOUBY”

Karle

karle40 49

24.9.2018 13:33

Ano, o české aplikaci Na houby vím. I o jejích potížích s rozeznáváním hub. A neviním autora článku ani autora aplikace z toho, “že za to může” – tedy za to, že neznám anglické botanické názvy hub podle nomenklatury.

Jen se snažím jemně naznačit, že je nám pravděpodobně ve velké většině případů tento typ aplikace v angličtině na nic (nikoliv na houby).

Mbiba77

Mbiba77 0

24.9.2018 18:01

Tak jsem zkusil ten přehrávač a zvukově se jedná o odpad s PowerAmpem se po této stránce nedá srovnat :-( ale ovládá se aspoň skvěle a vypadá velmi dobře, takový nalešťený prd:-)

RSS (komentáře k článku)