Menu

Niagara Launcher: Rychlý a nenáročný launcher s minimalistickým designem

Možnost přizpůsobit si systém je jednou z hlavních zbraní systému Android. Na domovskou obrazovku systému se každý den díváme mnohokrát, takže by měla by každému měla co nejlépe vyhovovat. Díky launcherům jsou obrovské možnosti úprav. Nyní se na Google Play objevila novinka s názvem Niagara Launcher, která nabízí minimalistický design a zároveň jde o rychlý a nenáročný launcher. Plusem je také to, že se dokáže integrovat do notifikací.

Niagara Launcher je ideální k ovládání jednou rukou

Za launcherem stojí uživatel XDA fóra s přezdívkou 8bitpit. Jeden z hlavních bodů tohoto launcheru je rychlost spuštění aplikací. Ty jsou seřazeny v seznamu, a to buď podle abecedy, nebo podle užívání. K otevření seznamu nemusíte používat žádné gesto, nachází se přímo na domovské obrazovce.

Další důležitou věcí je integrace notifikací. Tuto funkci vývojář nazývá jako vylepšené notifikační tečky. A to z toho důvodu, že příchozí zprávy můžete číst, ale i na ně odepisovat přímo z domovské obrazovky. Stačí jen prstem posunout do pravé strany. Dále se integruje přehrávač médií také na domovskou obrazovku. Nechybí ani možnost schovat bloatware aplikace tak, aby při používání zbytečně nebraly místo. Nedávno se objevila podpora balíčků ikon a tmavý režim.

První veřejně dostupná verze vyšla teprve 30. srpna. Jedná se tak stále o hodně nový launcher. Vývojář do budoucna slibuje mnoho aktualizací s novými funkcemi. Brzy by se mělo dostat na podporu adaptivních ikon, přidají se také složky a zkratky.

Vyzkoušíte si Niagara Launcher, nebo jste se svým současným launcherem spokojení?

Zdroj: xda-developers.com

 

Komentáře

Karle

karle40 42

7.9.2018 17:16

Jsem naprosto spokojen se svým rychlým, lehkým launcherem, dále nevyvíjeným a jen udržovaným. Vím, že po nějaké aktualizaci na mě nevybafne nějaká nesmyslná nová funkce, jako třeba zprávy z tokijské burzy nebo 3D spouštění aplikací z povrchu koule a že mu nebudu muset překopávat nastavení. Vím, že nežere baterku a dělá přesně to, co potřebuji. Až mě jednou posedne touha po změně vzhledu obrazovek, mohu vyměnit tapety nebo sady a tvary ikon, jejich rozmístění a popisky, to mi bude stačit. Umí vypnout googlí vyhledávací řádek, který si mohu umístit jako stále stejný widget tam, kam chci, a vím, že se mi najednou nepřestěhuje, nepřetvaruje a nezmění funkčnost…

Mikihans

mikihans 53

9.9.2018 15:54

karle40: o jaký launcher se jedná? Hledám něco jednoduchého a hlavně nenáročného pro záložní telefon.

Honza314

Honza314 0

10.9.2018 7:07

Mně by k nativnímu launcheru z 8,1 stačilo, kdyby u skupin dal jako ikonku jednu z aplikací ve skupině.

Karle

karle40 42

10.9.2018 19:47

mikihans: Holo Launcher. Mám zaplacenou Plus verzi, takže včetně Holo Notifieru. Neplacená verze je sice bez reklam, ale neumí notifikační tečky – ty právě dodá Notifier – včetně čísel.

RSS (komentáře k článku)