Niagara Launcher: Rychlý a nenáročný launcher s minimalistickým designem

Niagara-Launcher-predstaveni

Možnost přizpůsobit si systém je jednou z hlavních zbraní systému Android. Na domovskou obrazovku systému se každý den díváme mnohokrát, takže by měla by každému měla co nejlépe vyhovovat. Díky launcherům jsou obrovské možnosti úprav. Nyní se na Google Play objevila novinka s názvem Niagara Launcher, která nabízí minimalistický design a zároveň jde o rychlý a nenáročný launcher. Plusem je také to, že se dokáže integrovat do notifikací.

Niagara Launcher je ideální k ovládání jednou rukou

Za launcherem stojí uživatel XDA fóra s přezdívkou 8bitpit. Jeden z hlavních bodů tohoto launcheru je rychlost spuštění aplikací. Ty jsou seřazeny v seznamu, a to buď podle abecedy, nebo podle užívání. K otevření seznamu nemusíte používat žádné gesto, nachází se přímo na domovské obrazovce.

Další důležitou věcí je integrace notifikací. Tuto funkci vývojář nazývá jako vylepšené notifikační tečky. A to z toho důvodu, že příchozí zprávy můžete číst, ale i na ně odepisovat přímo z domovské obrazovky. Stačí jen prstem posunout do pravé strany. Dále se integruje přehrávač médií také na domovskou obrazovku. Nechybí ani možnost schovat bloatware aplikace tak, aby při používání zbytečně nebraly místo. Nedávno se objevila podpora balíčků ikon a tmavý režim.

První veřejně dostupná verze vyšla teprve 30. srpna. Jedná se tak stále o hodně nový launcher. Vývojář do budoucna slibuje mnoho aktualizací s novými funkcemi. Brzy by se mělo dostat na podporu adaptivních ikon, přidají se také složky a zkratky.

Niagara Launcher ‧ fresh/clean
Niagara Launcher ‧ fresh/clean

Vyzkoušíte si Niagara Launcher, nebo jste se svým současným launcherem spokojení?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)