Nejnovější aplikace z Google Play #191: Aplikace na houby

Nejnovější-aplikace-z-googl

Dnes se vám představí Aplikace na houby a Mobilní rozhlas. Dále vám ukážeme, jak snadno předat číslo svého účtu pro platbu a grafický editor, který na Android přichází z iPhonů. Ano, je tu pondělí a s ním již 191. díl Nejnovějších aplikací z Google Play.

Aplikace na houby

S první aplikací se vydáme do českých luhů a hájů, nebo ještě přesněji řečeno do lesů. Na její existenci nás upozornili sami autoři, za což chválíme, protože přesně proto tu seriál Nejnovější aplikace z Google Play je! No a o jaký program se jedná? Aplikace na houby! Ne, není to jeden z tisíce programů v Obchodě Play, který nainstalujete a po pár minutách zase odinstalujete s tím, že je k ničemu. Je to prý “nejucelenější mobilní aplikace pro určování hub”. Unikátní vlastností je offline rozpoznávání a určování hub, která používá neuronové sítě.

V popisku v Obchodě Play se dočtete, že kromě výše uvedené funkce Aplikace na houby obsahuje detailní atlas 210 nejběžnějších druhů hub, s podrobnými popisy a kvalitními fotografiemi. Dále je zde klíč k určování druhů hub podle viditelných znaků. Pokud tedy, podobně jako my, sbíráte jen “hřiby”, které poznáváte podle hnědého kloboučku, můžete si s tímto programem rozšířit obzory.

Aplikace na houby má zatím přes deset stažení a Obchod Play jí ještě nepočítá průměrnou známku. Instalovat ji můžete na zařízení s Androidem 5.0 a novějším.

Mushrooms app
Mushrooms app

Platby QR

Na tuto aplikaci nás v diskuzi pod předchozím dílem upozornil čtenář Kerberos98 (opět chválíme – od toho tu ta diskuze je :) ). Pokud vám někdo má zaplatit finanční částku na účet, nemusíte mu složitě diktovat jeho číslo. Stačí ukázat nebo poslat QR kód, který jednoduše naskenuje v mobilní aplikaci své banky. V aplikaci si můžete uložit více účtů – každý stačí zadat jen jednou.

Jako klíčové vlastnosti autoři jmenují:

 • Material design.
 • Uložení účtů – číslo účtu stačí zadat pouze jednou.
 • Loga bank – na kartě v seznamu účtů uvidíte logo banky pro rychlou orientaci.
 • Detaily platby – zadejte variabilní symbol i zprávu pro snadnou identifikaci platby.
 • Rekapitulace – zrekapitulujte údaje platebního QR kódu.
 • Sdílejte QR kód – vygenerovaný QR kód můžete sdílet s kýmkoliv přes email, WhatsApp, Messenger a mnoho dalších aplikací.

Aplikace Platby QR je v Obchodě Play něco přes měsíc a zatím zaznamenala jen něco více než deset stažení. Její průměrná známka je 5,0. 9 MB velký balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 4.1 a vyšším.

Platby QR
Platby QR

LightX Photo Editor & Photo Effects

Jako třetí vám představíme aplikaci, která ještě není oficiálně vydána. Jedná se o grafický editor, který mohou znát uživatelé platformy iOS. Kromě editace obrázků nabízí například přidávání rámečků, samolepek, vytváření karikatur a mnoho dalších nástrojů k úpravám obrázků.

Z mnoha funkcí jmenujme:

 • Výřez změna pozadí objektu z obrázku.
 • Fotografické efekty.
 • Sloučení více fotek do jedné.
 • Profesionální nástroje pro úpravu obrázků.
 • Úpravy a vylepšení portrétních fotografií.
 • Řada filtrů.
 • Pokročilé transformační nástroje.
 • Fotografické koláže.
 • Rámečky, přidávání samolepek a textu.

Android Play Store preview video for LightX Photo Editor

Android Play Store preview video for LightX Photo Editor

Již nyní má tento program na svém kontě přes deset tisíc instalací. Instalovat ho můžete na telefony a tablety s Androidem 4.0.3 a novějším.

LightX Photo Editor & Retouch
LightX Photo Editor & Retouch

Mobilní rozhlas + ZmapujTo

Také se čtvrtou aplikací dnešního přehledu se nám přihlásili autor Pavel Gregor. Dejme mu tedy slovo, ať dílko sám představí: “Slouží pro komunikaci občanů s městy a obcemi v celé ČR. Jmenuje se Mobilní rozhlas a stojí za ní celá platforma pro řízenou komunikaci – lidé se dozví o nebezpečích, mohou hledat ztracená zvířátka, svolávat na kulturní obecní akce či varovat před zloději a posílat i další informace. Navíc v sobě integruje nejstarší a nejpoužívanější připomínkovač a hlásič podnětů – Zmapujto.cz.”

V Obchodě Play jsou pak jako užitečné funkce jmenovány:

 • Chytrá nástěnka: Na hlavní stránce aplikace najdete všechny novinky z úřadu, stejně jako rozcestník do dalších sekcí aplikace. Dozvíte se, jaké je u Vás počasí, kdo má svátek a najdete tam upozornění na zprávy od obce a jejich archív.
 • Fotohlášky Zmapujto: Funkce, díky které můžete vyfotit a poslat městu či obci pochvaly i náměty na zlepšení. Stačí přímo v aplikaci vyfotit černou skládku, výmol na silnici, nesvítící lampu, zničenou lavičku nebo například sraženou zvěř, označit místo a odeslat. Obec se již postará o nápravu.
 • Info o obci: V této sekci najdete údaje o obci, fotogalerii z obecních aktivit, stejně jako kontakty a otevírací dobu úřadů a tipy na nejzajímavější aktivity a výlety v obci a okolí. U každého z nich zjistíte jeho polohu, otevírací dobu a případně vstupné. Už si nebudete muset lámat hlavu s tím, kam vyrazit.
 • Tísňové linky: V aplikaci můžete jednoduše najít seznam nejdůležitějších tísňových linek a zavolat záchrannou službu, hasiče či policii. Součástí této funkce je také možnost zobrazit Vaši aktuální polohu a mapu okolí pro případ nenadálých událostí a nehod.

Po více než pěti tisících stažení má tento program průměrnou známku 3,1. Mobilní rozhlas můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a vyšším.

Mobilní rozhlas + ZmapujTo
Mobilní rozhlas + ZmapujTo

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v diskuzi!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)