Nejnovější aplikace z Google Play #188: proměňte telefon ve skener

nejnovejsi-aplikace-z-google-play–188

Ukážeme vám aplikaci na rozpoznávání plemen psů a komunikační program pro společné sledování videí. Dále tu máme zábavnou aplikaci, která umístí vaši tvář do různých snímků a program, který promění telefon ve skener. Ano, je tu pondělí a s ním i 188. pokračování cyklu Nejnovější aplikace z Google Play.

Adobe Scan – proměňte telefon ve skener

Myslíte, že ještě potřebujete skener? Nejspíš nepotřebujete – pro tento účel totiž většinou stačí mobilní telefon s nějakou aplikací. V Obchodě Play se nyní objevila novinka od renomované společnosti Adobe, která promění váš telefon ve skener. Kromě prostého focení dokumentů a jejich následné úpravy nabízí také žádanou funkci optického rozpoznávání znaků (OCR). Můžete tak do digitální podoby převést své účtenky, stvrzenky, poznámky, dokumenty (včetně vícestránkových), obrázky, vizitky a další (nejen) papírové předlohy. Největší výhodou pak je, že s nimi můžete dále pracovat.

Autoři popisují fungování aplikace takto:

 • Snímejte obsah: skenujte cokoli s vysokou přesností. Pokročilá obrazová technologie automaticky rozpozná okraje a zaostří naskenovaný obsah.
 • Vylepšete: upravujte skeny či fotografie přímo v aplikaci. Zobrazujte náhledy, měňte pořadí stránek, ořezávejte, otáčejte a upravujte barvy.
 • Zpracujte: převádějte skeny do vysoce kvalitních Adobe PDF, jejichž obsah odemkne automatizované rozpoznávání textu.

Reakce uživatelů jsou zatím vlažné – průměrná známka je 3,7 a asi nejčastěji zmiňovaným nedostatkem je fakt, že OCR nepodporuje češtinu, což je škoda. Přesto aplikace během necelých dvou týdnů zaznamenala více než sto tisíc instalací. 23 MB velký balíček vyžaduje Android 5.0 a vyšší.

Adobe Scan: PDF Scanner, OCR
Adobe Scan: PDF Scanner, OCR

Podobnou aplikaci jsme představovali v podrobné recenzi, kterou najdete ve článku Camera To PDF Scanner: Stáhněte si aplikaci a skener již nebudete potřebovat.

Face Swap – pohrajte si se svou tváří

Také druhá aplikace dnešního přehledu pochází z dílny velké softwarové společnosti – tentokrát od Microsoftu. Tato firma se přes neúspěch své vlastní mobilní platformy snaží uplatnit i na Androidu, což se jí docela daří. Face Swap je aplikace pro rozpoznávání obličeje, která vám umožní umístit tvář do nekonečné řady online fotografií. Co odlišuje Face Swap od ostatních aplikací pro výměnu obličeje, je princip fungování. Jednoduše stačí vzít obrázek tváře a program pomocí vyhledávače Bing najde snímky, kam ji můžete umístit. S tím, aby obrázek dobře zapadl, pomáhají chytré algoritmy, které například pootočí tvář do správné perspektivy.

Co s tímto programem můžete dělat?

 • Podívat se, jak by vám slušel nový účes
 • Vyzkoušet různé druhy módy
 • Situovat se do zajímavých scén
 • Vyměňovat více tváří na skupinové fotce
 • Umístit kamarádovu tvář do legračního obrázku

Face Swap

Face Swap

Face Swap je k dispozici zdarma, bez reklam a nákupů v aplikaci. Během necelých dvou týdnů si program nainstalovalo více než pět tisíc uživatelů a jeho průměrné hodnocení je 4,0. 19 MB velkou aplikaci lze instalovat na zařízení s Androidem 4.4 a vyšším.

O tomto programu již v pondělí referoval David Trlica ve článku Microsoft vypustil novou aplikaci Face Swap. Je zadarmo a bez reklam.

Cabana – Hang Out, Watch Stuff – komentujte videa

Aplikace Cabana – Hang Out, Watch Stuff je, jak ostatně název napovídá, docela podobná komunikačnímu programu Hangouts. Jedná se o video chat až šesti lidí, během kterého lze sledovat videa z YouTube. Uživatelská základna je samozřejmě poněkud odlišná, jelikož se jedná o aplikaci určenou pro uživatele Tumblru, který vlastní společnost Yahoo. V podstatě se dá říci, že jde o Hangouts v provedení Yahoo, zaměřený více na sociální interakci. V podstatě jde o to, že společně můžete sledovat různá videa a povídat si o nich v přímém přenosu.

Cabana – Hang Out, Watch Stuff je sice bezplatná aplikace ale obsahuje reklamy, kterých se – alespoň prozatím – nelze zbavit. Instalační balíček v Obchodě Play zatím nelze stahovat v Česku, nicméně instalace z APKMirroru proběhla bez potíží a stejně tak bez problémů jsme se zaregistrovali s českým telefonním číslem. Po týdnu v Obchodě Play se Cabana může pochlubit více než 500 instalacemi a průměrnou známkou 4,4. 22 MB velký program lze použít na zařízeních s Androidem 5.0 a novějším.

Cabana - Hang Out, Watch Stuff
Cabana - Hang Out, Watch Stuff

Mimochodem víte, že Google ze své aplikace Hangouts v březnu odstranil podporu SMS?

Dog Lens | Recognise Breed – poznejte psí plemena

Program Dog Lens | Recognise Breed přichází s poměrně zajímavým nápadem. Rozpoznává totiž plemena psů na základě jejich fotografií. Stačí tedy v jednoduchém vyfotit pejska a během chvilky se (samozřejmě anglicky) dozvíte, jaké je rasy. Aplikace je zatím stále ve fázi vývoje, takže se potýká s problémy se stabilitou a poměrně často padá. Poznávání plemen však funguje dobře a ve většině případů je identifikace a označení správné. Pochopitelně poznává pouze čistokrevná plemena (autoři aktuálně deklarují rozpoznávání 120 kategorií psů) – kříženci různých ras jsou však nerozlousknutelným oříškem. Postupně jsou však přidávány další a další podporované rasy, případně o zařazení svého čtyřnohého miláčka můžete požádat sami, pokud ho aplikace nepozná.

Aplikace funguje takto:

 • Spusťte fotoaparát v aplikaci a pořiďte snímek.
 • Klikněte na obrázek svého psa.
 • Během chvilky se dozvíte, co je to za plemeno.

Rozpoznávání probíhá na straně serveru, který je občas přetížený a “stávkuje”, takže někdy je nutné obrnit se trpělivostí. Dog Lens | Recognise Breed je k dispozici zdarma a neobsahuje ani reklamy, ani nákupy v aplikaci. Po necelých dvou týdnech zaznamenal více než sto instalací a má známku 3,8. Necelé 4 MB velký program lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a vyšším.

Dog Lens | Recognise Breed
Dog Lens | Recognise Breed

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v diskuzi!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)