Camera To PDF Scanner: Stáhněte si aplikaci a skener již nebudete potřebovat

camera to pdf scanner cam

Mohou dnešní smartphony plnohodnotně zastat práci klasických objemných skenerů? Odpověď je jasná a prostá – ano! Ačkoli spousta uživatelů může být vůči výkonu jednoduché aplikace v telefonu poněkud skeptická, je na čase dát praktickému skenování dokumentů šanci a smartphone tak obohatit o další užitečnou funkci. Pomůže nám v tom aplikace Camera To PDF Scanner, která umí oskenované dokumenty i převést do formátu PDF.

Dokumenty ve skvělé kvalitě přímo do PDF

Výbava a kvalita současných smartphonů dosahuje vysoké úrovně. Stále lepší čísla a funkce se nevyhýbají ani fotoaparátům, s nimiž lze beze všeho točit celé filmy a fotit nádherné fotografie. Není proto divu, že vaše malá kamera na zadní straně telefonu poslouží skvěle i jako skener. V tom pomůže aplikace Camera To PDF, která navíc potěší svou jednoduchostí a absencí reklam.

Praktické nastavení formátů

Pro oskenování souboru stačí připravit potřebný dokument, nejlépe na vodorovnou plochu. Poté ho stačí vyfotit přímo v aplikaci, případně již vyfocený vybrat z galerie. Při ořezávání lze nastavit formát – jiný použijete pro skenování klasické A4 stránky a jiný například pro vizitky. Nastavení rozměrů v aplikaci se obzvlášť hodí, pokud chcete soubor uchovávat pro pozdější použití a vytištění v počítači.

Camera To PDF Scanner
Camera To PDF Scanner

Zpracování nabízí pestré možnosti

Nastavení následného zpracování rovněž není nijak složité a nabízí pestré možnosti. Stačí si zvolit, zda chcete sken mít pouze v černobílé, případně doladit odstíny či samotné vytažení textu. Po prohlédnutí výsledného skenu lze soubor automaticky sdílet nebo uložit v PDF formátu. Pokud se jedná o dokument s více stránkami, lze je seskupit do jednoho PDF souboru.

Výsledná kvalita je opravdu pozoruhodná – odvíjí se však také od kvality vašeho fotoaparátu. Výsledné skeny doporučujeme zhlédnout v počítači, aplikace paradoxně ubírá na kvalitě náhledů snímků.

  • Tip: Nezapomeňte před skenováním otřít čočku kamery!

Nevyhovuje? Zkuste CamScanner

Aplikace je velmi přehledná, bez reklam a základní funkce jsou velmi intuitivní. Camera To PDF Scanner je však čerstvým přírůstkem do Google Play, a tak se mu nevyhýbají minoritní bugy. Veteránem s o něco více složitějším rozhraním a placenými funkcemi je CamScanner, který v případě nevyhovujícího prostředí u předchozí aplikace rozhodně stojí za vyzkoušení.

CamScanner - PDF Scanner App Free
CamScanner - PDF Scanner App Free

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)