Menu

Nejnovější aplikace z Google Play #187: uspání telefonu dvojím klepnutím

V tomto díle vás čeká aplikace pro uspání telefonu dvojím klepnutím, snadný výpočet váženého průměru školních známek, nový klientský program pro sociální síť Twitter a nástroj pro práci se zvukovými soubory a videem.

Průměr známek – spočítejte si vysvědčení

Začneme aplikací českého vývojáře Vojtěcha Vymětala, která se jmenuje prostě Průměr známek. Už samotný název vypovídá o tom, k čemu tento prográmek vlastně slouží – k výpočtu váženého průměru zadaných známek. Aplikace funguje ve dvou režimech – v tom prvním postupně manuálně zadáte známky a jejich váhy. Pak klepnete na tlačítko Vypočítat, a program vám ukáže vážený průměr zadaných hodnot. Ve druhém režimu se známky a jejich váhy (ručně) kopírují ze školního sytému Bakaláři.

Aplikaci si zatím stáhlo více než sto uživatelů a její průměrná známka je 4,5. Instalovat ji můžete na Android 4.0 a vyšší.

Průměr známek
Průměr známek
Price: Free

Další šikovné programy najdete ve článku SvětAndroida doporučuje: nejlepší aplikace pro školou povinné.

Timbre: Cut, Join, Convert mp3 – ořízněte si písničku

Potřebujete provádět jednoduché úpravy multimediálních souborů? Pak můžete zkusit program Timbre: Cut, Join, Convert mp3, který se od většiny podobných liší především tím, že je zdarma, bez reklam a bez nákupů v aplikaci. To znamená, že se nemusíte obávat otravných oznámení nebo vyskakovacích oken během práce.

Timbre zvládá editaci audio a video souborů – umí provádět úpravy, střih, spojování a převod do jiného formátu. Můžete například “vystřihnout” kousek písničky ve formátu mp3 a použít ho jako vyzvánění. Podívejme se nyní na funkce pro úpravu zvuku:

 • Pokud se vám líbí pouze určitá část písničky, můžete ji jednoduše vystřihnout, abyste nikdy nemuseli poslouchat část, která se vám nelíbí.
 • Možnost spojení dvou nebo více zvukových souborů do jednoho. Ideální pro vytvoření playlistu nebo hudebního mixu.
 • Rozdělování zvukových souborů na dvě části. Jednoduše zvolte místo, kde chcete zvuk rozdělit, a Timbre rozdělí soubor na dva nové.
 • Převod audio souborů do a z jakýchkoli formátů včetně mp3, wav, flac, m4a, aac a wma.

U videí pak můžete:

 • Vystřihnout libovolnou část.
 • Spojit několik videí do jednoho.
 • Převádět mezi několika formáty.
 • Odebrat zvuk nebo převést zvukovou stopu do audio souboru.

Po měsíci v Obchodě Play si tento program nainstalovalo přes deset tisíc uživatelů. Jeho průměrná známka je 4,6, což svědčí o značné spokojenosti. 21 MB velký balíček můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.1 a novějším.

Aplikaci jsme se věnovali také v samostatném článku Nová aplikace Timbre dokáže rychle a jednoduše upravit audio i video.

Fenix 2 Preview – Twitter v novém balení

Pokud hledáte šikovnou klientskou aplikaci pro sociální síť Twitter, můžete zkusit připravovanou novinku. Aplikace Fenix 2 hodlá navázat na úspěch svého předchůdce, a protože vývojáři chtějí vypustit opravdu odladěné dílko, vydali tuto testovací verzi (“preview”). S tím samozřejmě souvisejí možné problémy se stabilitou, výkonem a spolehlivostí. Na oplátku ale budete moci “ochutnat” zbrusu nové, doslova vyleštěné uživatelské rozhraní, podporu pro více účtů, přizpůsobitelnou hlavní obrazovku a pěkně provedené náhledy obrázků a videí.

Vzhledem k tomu, že Fenix 2 je ve fázi v testování, můžete ho zkoušet bezplatně, bez reklam nebo nákupů v aplikacích. Jakmile bude oficiálně vydán, bude se jednat o placenou aplikaci. Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

 • Podpora více účtů
 • Široce přizpůsobitelná hlavní obrazovka.
 • Náhledy obrázků a videí s podporou externích webových stránek, jako je YouTube, Instagram, Vine a Flickr
 • Přehledné uspořádání konverzací
 • Možnost vypnout nežádoucí uživatele, hashtagy nebo klíčová slova
 • Výběr z několika světlých i tmavých motivů

Aplikace zatím nebyla oficiálně vydána, takže nemá průměrnou známku. Jistým indikátorem však je více než deset tisíc instalací. Instalovat ji lze na Android 5.0 a vyšší.

Fenix 2 Preview (Unreleased)
Fenix 2 Preview (Unreleased)

Sociální síť Twitter sice v Česku nemá tak širokou základnu, jako v zámoří, přesto se jí poměrně často věnujeme.

doubleHome – Turn Screen Off – uspání telefonu dvojím klepnutím

S ohledem na neustále rostoucí rozměry chytrých telefonů může být někdy problém dosáhnout na tlačítko pro vypnutí/zhasnutí obrazovky. Zatímco rozsvícení displeje zvládá řada telefonů po dvojím poklepání, zhasnutí bývá obtížnější. A právě to je segment, na který se zaměřili autoři aplikace doubleHome – Turn Screen Off. Funguje naprosto jednoduše – umí uspání telefonu dvojím klepnutím na tlačítko Domů. Je přitom lhostejné, zda je tlačítko fyzické, nebo softwarové. Stačí tedy dvakrát klepnout na domovské tlačítko, obrazovka zhasne a telefon přejde do režimu spánku. Autor upozorňuje na skutečnost, že aplikace nefunguje se Samsungem Galaxy S7.

Během týdne v Obchodě Play tento program vyzkoušelo přes pět tisíc uživatelů a jeho průměrná známka je 3,9. Aplikaci velkou jen 0,3 MB můžete vyzkoušet na zařízeních s Androidem 5.0 či novějším.

doubleHome - Turn Screen Off
doubleHome - Turn Screen Off

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v diskuzi!
 

Komentáře

Sinco

sinco -2

5.6.2017 6:48

Jo LG G3, uspani a probuzeni dvojtym poklepem, na to vzpominam kdyz vezmu do ruky SGS7 kde to neni. Jo pokrok je pokrok.

A jen na okraj. Nejak mam problem s prihlasenim. Dam prihlasit a nic znovu dam prihlasit a hlaska
Error in jQuery.ajax while submitting a form:SyntaxError: Unexpected end of JSON input.
A ne a ne. To stejny i v IE. Diky za napravu.

mkyral

5.6.2017 7:29

Průměr známek – normálně na to stačí nějaký tabulkový editor, ale budiž. Ale smysl kopírování známek z Bakaláře mi uniká. Ten průměry počítá sám.

Radeg

radeg 20

5.6.2017 7:51

“uspání telefonu dvojím klepnutím” – Jako všechny podobné aplikace neumožňuje pak odemknout telefon otiskem prstu.

imaster

5.6.2017 11:00

To radeq
Nova launcher to už od před před poslední verze umožňuje.

Georg

5.6.2017 12:04

Pokud někdo potřebuje aplikaci na výpočet průměru deseti známek, pak by si měl doplnit rovnou za 5 z matiky :D

Radeg

radeg 20

5.6.2017 19:03

@imaster:
Kdybych nepoužíval Nova Launcher tak bych Ti i věřil :)

Sinco

sinco -2

5.6.2017 20:21

Tak Nova poklepem fakt uspat umi, pri probuzeni funguje otisk. Overeno. Teda jsem betatesterem tohoto launcheru.

Sinco

sinco -2

5.6.2017 20:24

Pouzivam Nova Launcher a fakt uspani poklepem umi, overeno. Po probuzeni chce otisk ktery pouzivam. Jsem ale beta testerem tohoto launcheru a tedy mam betu verzi.

Sinco

sinco -2

5.6.2017 20:26

Jsem beta testerem Nova launcheru a pouzivam nejakou betu verzi

Sinco

sinco -2

5.6.2017 20:28

Presneji 5.2 beta3

Sinco

sinco -2

5.6.2017 20:29

test

imaster

5.6.2017 20:45

To Radeq
Asi nevím co používáš, ale NOVA to asi nebude.

Taky jsem betatester, ale jak píšu výše, funguje to už nejméně dvě verze zpět.
Jo a mám plnou verzi, placenou, tak jestli to nebude tím.

Sinco

sinco -2

5.6.2017 21:04

Duplicita je omylem. Napsal jsem prispevek, odeslal a videt nebyl. Az po case koukam a je to vse odeslane. Chyba v nejake dimenzi ci co. Mam tez placenou verzi.

Radeg

radeg 20

6.6.2017 6:51

@sinco, imaster: Tak mi chlapci ještě napište co máte za telefony. Já Nexus 5X a Nova 5.2-beta 3 (placenou) a v Pokročilém si mohu zvolit způsob zamčení. Buď Správce zařízení a v popisu kecy o nemožnosti použít k odemčení otisk prstu a jako druhou možnost – časový zámek.
Samozřejmě zvolím-li Správce zařízení, nemohu pak odemknout telefon otiskem a vždy to chce PIN.

Radeg

radeg 20

6.6.2017 7:02

No, osobně si myslím, že používáte Časový zámek.
Protože pochybuji, že by se popisek v Pokročilém nastavení: “Toto nedovolí odemknutí otiskem prstu” byl závislý od typu telefonu na kterém je aplikace nainstalována.

imaster

6.6.2017 7:23

Lenovo Vibe P1 pro. Dokud jsem mel P1, tak to nefungovalo.
Nevím co je časový zámek, prostě zamknu poklepem a odemknu otiskem. Na obyčejném P1 mi naskočila klávesnice na zadání pinu, P1 pro se odemkne.

Radeg

radeg 20

6.6.2017 12:00

Tak se koukni do Nastavení Nova launcheru, dole v menu Nastavení je položka Pokročilé a tam položka Způsob uzamčení obrazovky.
První, Správce zařízení, uzamkne okamžitě, ale neumožní odemknutí otiskem. Pouze probuzení a odemknout je potřeba PINem.
Druhý, Časový limit, nejprve vypne displej a teprve pak, po asi 5-ti vteřinách, zamkne telefon. Odemknout lze pak přímo otiskem.
Jenže ten časový limit je problém. Nechce se mi čekat: dvojí poklep, vypnutí displeje a čekat na zamknutí.

imaster

6.6.2017 18:57

Máš pravdu chlape. Vůbec jsem nevěděl že tam něco takového je. Prostě jsem zamknul poklepem a odemknul otiskem. Každopádně ten časový limit podle mě ničemu nevadí, po poklepu dám tel. do pouzdra nebo do kapsy, nikdy se nestalo že by se nějak aktivoval nebo zapnul displej. Ještě mám aktivované uzamčení otočením, to taky používám často podle situace, třeba když pokládám tel. na stůl.

Radeg

radeg 20

6.6.2017 20:41

Super, už jsem myslel, že jsem blbej :)
Právě že ten časový zámek vadí, aspoň mně.
Pokud se tedy, při vypnutém displeji (a nezamknutém telefonu) dotýkám displeje, ten je aktívní a nedovolí tak telefonu se zamknout. Čili v kapse (na displej je furt nějaký dotek) ten telefon se nezamkne. Vyzkoušeno.

Radeg

radeg 20

6.6.2017 20:52

Ještě doplním:
On ten vypnutý displej se tváří jako zamčený telefon, celou dobu co se ho dotýkám (simuluji doteky v kapse) se nerozsvítí, ale telefon nejde probudit/odemknout otiskem. Po posledním doteku se za cca pět vteřin telefon zamkne a pak už jej lze zase otiskem odemknout.
Takže po takovém dvojitém poklepu a bezprostředním vložením do kapsy se telefon prostě nezamkne a to je to omezení onoho časového zámku :(

RSS (komentáře k článku)