Nejnovější aplikace z Google Play #187: uspání telefonu dvojím klepnutím

Nejnovější-aplikace-z-Google-Play-#187

V tomto díle vás čeká aplikace pro uspání telefonu dvojím klepnutím, snadný výpočet váženého průměru školních známek, nový klientský program pro sociální síť Twitter a nástroj pro práci se zvukovými soubory a videem.

Průměr známek – spočítejte si vysvědčení

Začneme aplikací českého vývojáře Vojtěcha Vymětala, která se jmenuje prostě Průměr známek. Už samotný název vypovídá o tom, k čemu tento prográmek vlastně slouží – k výpočtu váženého průměru zadaných známek. Aplikace funguje ve dvou režimech – v tom prvním postupně manuálně zadáte známky a jejich váhy. Pak klepnete na tlačítko Vypočítat, a program vám ukáže vážený průměr zadaných hodnot. Ve druhém režimu se známky a jejich váhy (ručně) kopírují ze školního sytému Bakaláři.

Aplikaci si zatím stáhlo více než sto uživatelů a její průměrná známka je 4,5. Instalovat ji můžete na Android 4.0 a vyšší.

Průměr známek
Průměr známek

Další šikovné programy najdete ve článku SvětAndroida doporučuje: nejlepší aplikace pro školou povinné.

Timbre: Cut, Join, Convert mp3 – ořízněte si písničku

Potřebujete provádět jednoduché úpravy multimediálních souborů? Pak můžete zkusit program Timbre: Cut, Join, Convert mp3, který se od většiny podobných liší především tím, že je zdarma, bez reklam a bez nákupů v aplikaci. To znamená, že se nemusíte obávat otravných oznámení nebo vyskakovacích oken během práce.

Timbre zvládá editaci audio a video souborů – umí provádět úpravy, střih, spojování a převod do jiného formátu. Můžete například “vystřihnout” kousek písničky ve formátu mp3 a použít ho jako vyzvánění. Podívejme se nyní na funkce pro úpravu zvuku:

 • Pokud se vám líbí pouze určitá část písničky, můžete ji jednoduše vystřihnout, abyste nikdy nemuseli poslouchat část, která se vám nelíbí.
 • Možnost spojení dvou nebo více zvukových souborů do jednoho. Ideální pro vytvoření playlistu nebo hudebního mixu.
 • Rozdělování zvukových souborů na dvě části. Jednoduše zvolte místo, kde chcete zvuk rozdělit, a Timbre rozdělí soubor na dva nové.
 • Převod audio souborů do a z jakýchkoli formátů včetně mp3, wav, flac, m4a, aac a wma.

U videí pak můžete:

 • Vystřihnout libovolnou část.
 • Spojit několik videí do jednoho.
 • Převádět mezi několika formáty.
 • Odebrat zvuk nebo převést zvukovou stopu do audio souboru.

Po měsíci v Obchodě Play si tento program nainstalovalo přes deset tisíc uživatelů. Jeho průměrná známka je 4,6, což svědčí o značné spokojenosti. 21 MB velký balíček můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.1 a novějším.

Timbre: Cut, Join, Convert Mp3
Timbre: Cut, Join, Convert Mp3

Aplikaci jsme se věnovali také v samostatném článku Nová aplikace Timbre dokáže rychle a jednoduše upravit audio i video.

Fenix 2 Preview – Twitter v novém balení

Pokud hledáte šikovnou klientskou aplikaci pro sociální síť Twitter, můžete zkusit připravovanou novinku. Aplikace Fenix 2 hodlá navázat na úspěch svého předchůdce, a protože vývojáři chtějí vypustit opravdu odladěné dílko, vydali tuto testovací verzi (“preview”). S tím samozřejmě souvisejí možné problémy se stabilitou, výkonem a spolehlivostí. Na oplátku ale budete moci “ochutnat” zbrusu nové, doslova vyleštěné uživatelské rozhraní, podporu pro více účtů, přizpůsobitelnou hlavní obrazovku a pěkně provedené náhledy obrázků a videí.

Vzhledem k tomu, že Fenix 2 je ve fázi v testování, můžete ho zkoušet bezplatně, bez reklam nebo nákupů v aplikacích. Jakmile bude oficiálně vydán, bude se jednat o placenou aplikaci. Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

 • Podpora více účtů
 • Široce přizpůsobitelná hlavní obrazovka.
 • Náhledy obrázků a videí s podporou externích webových stránek, jako je YouTube, Instagram, Vine a Flickr
 • Přehledné uspořádání konverzací
 • Možnost vypnout nežádoucí uživatele, hashtagy nebo klíčová slova
 • Výběr z několika světlých i tmavých motivů

Aplikace zatím nebyla oficiálně vydána, takže nemá průměrnou známku. Jistým indikátorem však je více než deset tisíc instalací. Instalovat ji lze na Android 5.0 a vyšší.

Fenix 2 Preview (Unreleased)
Fenix 2 Preview (Unreleased)

Sociální síť Twitter sice v Česku nemá tak širokou základnu, jako v zámoří, přesto se jí poměrně často věnujeme.

doubleHome – Turn Screen Off – uspání telefonu dvojím klepnutím

S ohledem na neustále rostoucí rozměry chytrých telefonů může být někdy problém dosáhnout na tlačítko pro vypnutí/zhasnutí obrazovky. Zatímco rozsvícení displeje zvládá řada telefonů po dvojím poklepání, zhasnutí bývá obtížnější. A právě to je segment, na který se zaměřili autoři aplikace doubleHome – Turn Screen Off. Funguje naprosto jednoduše – umí uspání telefonu dvojím klepnutím na tlačítko Domů. Je přitom lhostejné, zda je tlačítko fyzické, nebo softwarové. Stačí tedy dvakrát klepnout na domovské tlačítko, obrazovka zhasne a telefon přejde do režimu spánku. Autor upozorňuje na skutečnost, že aplikace nefunguje se Samsungem Galaxy S7.

Během týdne v Obchodě Play tento program vyzkoušelo přes pět tisíc uživatelů a jeho průměrná známka je 3,9. Aplikaci velkou jen 0,3 MB můžete vyzkoušet na zařízeních s Androidem 5.0 či novějším.

doubleHome - Turn Screen Off
doubleHome - Turn Screen Off

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v diskuzi!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)