Nejnovější aplikace z Google Play #189: sledujte déšť a bouřky na radaru

nejnovejsi-aplikace-z-google-play–189-sledujte-dest-a-bourky-na-radaru

Dnes tu máme nástroj na čištění úložiště v zařízení, nového a moderního správce souborů, aplikaci, která vám ukáže déšť a bouřky kdekoli na světě a omalovánky pro kreativní děti. Ano, je tu pondělí a s ním také 189. díl našeho pravidelného cyklu Nejnovější aplikace z Google Play.

ES Disk Analyzer – Storage Space – vyčistěte úložiště svého mobilu

Bojujete s nedostatkem místa ve svém telefonu? Pak je ten správný čas vyzkoušet nejnovější aplikaci z dílny ES Global. Jedná se o nástroj pro správu úložiště, který poskytuje řadu praktických funkcí – například kompresi obrázků či odstraňování zbytečných souborů. Poradí si s interní pamětí, paměťovou kartou, stejně jako se zařízeními připojenými přes OTG.

 

Podívejme se nyní na klíčové funkce, jak je v Obchodě Play deklarují autoři:

 • Komprese obrázků – tato funkce umožňuje komprimovat velké obrázky na menší velikost, čímž šetří úložištěm. Obsahuje dvě možnosti komprese: bezztrátovou a ztrátovou, přičemž uživatel si může zvolit, kterou použije.
 • Nové soubory – v této části můžete prohlížet soubory vytvořené během posledních sedmi dnů.
 • Velké soubory – seznam souborů větších než 10 MB. Všechny soubory mohou být otevřeny, smazány nebo zkopírovány.
 • Redundantní soubory – uvolněte místo na disku a vyčistěte koš tím, že odstraníte dočasné soubory, soubory protokolů a prázdné složku.
 • Použití baterie v aplikacích – v této části může ES Disk Analyzer řídit spotřebu energie aplikacemi v zájmu šetření baterií.
 • Neplatné soubory aplikace – profesionální čištění konkrétních aplikací pomáhá zbavit se nepotřebných souborů.

ES Disk Analyzer je k dispozici zdarma a poměrně překvapivé je, že neobsahuje ani reklamy či nákupy v aplikaci. V Obchodě Play je přesně dva týdny, za tu dobu zaznamenal přes tisíc instalací a má průměrnou známku 4,2. 4 MB velký balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 4.0 a vyšším.

ES Disk Analyzer - Storage Space
ES Disk Analyzer - Storage Space

K čištění svého telefonu můžete použít také aplikaci CCleaner, která je ve svém segmentu na špičce.

Ace File Manager (Explorer) – moderní “průzkumník” souborů

Je až s podivem, že ani ve své sedmé verzi nemá Android aplikaci pro správu souborů. Tuto funkci tak musí alternovat aplikace třetích stran, ke kterým patří i čerstvě publikovaný Ace File Manager (Explorer). Umí vyhledávat, upravovat, spravovat a sdílet soubory v zařízení efektivně a snadno. Jedním z lákadel je také moderní provedení ve stylu Material Design.

Jako hlavní funkce autoři jmenují:

 • Plně vybavený správce souborů (Explorer) – správce souborů pro Android nabízí plnohodnotnou správu, včetně vyjímání, kopírování, vkládání, přesouvání, mazání, přejmenování, přenosu atd. Funguje také jako prohlížeč, který umí otevřít soubory v libovolném formátu souboru.
 • Rychlý přenos souborů – díky integrovanému bezdrátovému přenosu využívá zařízení WiFi a hotspot k přenosu souborů mezi telefonem a počítačem i bez připojení k Internetu. Bez omezení velikosti a typu mohou uživatelé přenášet všechny soubory, včetně aplikací, videa, hudby, obrázků atd.
 • Analýza úložiště a odstranění zbytečných souborů -Ace File Manager (Explorer) chytře analyzuje využití úložiště, detekuje velké, redundantní a nově vytvořené soubory.
 • Vyhledávání souborů – okamžité výsledky při hledání v interním úložišti a na paměťové kartě. Uživatel může procházet soubory podle kategorií, např. obrázky, hudba, video, aplikace atd.

Během necelých tří týdnů v Obchodě Play zaznamenala tato aplikace více než sto tisíc stažení a může se chlubit průměrnou známkou 4,2. 5 MB velký instalační balíček lze použít na Androidu 4.0.3 a novějším.

Ace File Manager (Explorer & Transfer)
Ace File Manager (Explorer & Transfer)

Pokud by vám tento správce souborů nevyhovoval, můžete zkusit jednu z aplikací, které jsme zmínili ve článku SvětAndroida doporučuje: 4 nejlepší správci souborů.

Storm Radar with NOAA Weather – sledujte nejen déšť a bouřky

Dostáváme se k první ze dvou dosud oficiálně nevydaných aplikací, kterou je srážkový radar od amerického Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOOA). Centrem tohoto meteorologického programu jsou, jak ostatně jeho název napovídá, animované satelitní a radarové snímky. Z nich snadno vyčtete dosavadní vývoj povětrnostní situace, ale také se můžete podívat celých šest hodin do budoucnosti. Milým překvapením je, že už v této testovací fázi je program z velké části lokalizován do češtiny.

Kromě směru pohybu a intenzity dešťových srážek můžete v mapě sledovat informace o rychlosti větru, teplotě, tropických bouřích, blescích, ale i zemětřeseních. Součástí je také hodinová předpověď na následující dva dny, takže budete přesně vědět, jaká bude v následujících 48 hodinách obloha, teplota, srážky a vítr. Nechybí ani údaje o východu a západu slunce.

Autoři pak jako zásadní vidí tyto funkce:

 • Radarové snímky s vysokým rozlišením, díky kterým můžete sledovat déšť a bouřky.
 • Radarová předpověď na dalších 6 hodin počítaná na základě nejmodernějších algoritmů.
 • Detailní analýza hrozícího prudkého počasí, včetně času příchodu bouřek, jejich intenzity a dalších faktorů (jako je vítr, krupobití, blesk a tornáda), rychlosti a směru.
 • Hurikány a tropické bouře – historické a prognózované cesty doplněné o rychlost větru, sílu a předpokládaný čas příchodu.
 • Zobrazení blesků kolem jakéhokoliv místa v USA.
 • Přizpůsobitelné vrstvy mapy: zemětřesení, výstrahy při závažných meteorologických jevech, zprávy o místních bouřích, teploty, srážky a další.
 • Oznámení o vážných meteorologických jevech od NOAA.

Aplikace zatím zaznamenala přes pět tisíc instalací. Použít ji můžete na telefonech a tabletech s Androidem 4.1 a vyšším.

Podobnou službu nabídne na území Česka také aplikace Meteor.

Coloring Book for Creative Kids – omalovánky pro kreativní děti

Druhou dosud nepublikovanou aplikací můžete zabavit své potomky. Jedná se o víceméně klasické omalovánky v digitální podobě, které jsou určeny pro děti všech věkových skupin. Dávají možnost odhalit umělecké schopnosti vašeho dítěte. Kromě prostého vybarvování pomocí sady nástrojů bude aplikace dítě učit, jak vybrat paletu barev a jak správně kreslit různé věci nebo znaky. Dítě, zaujaté hrou, tak procvičuje svou pozornost a schopnost soustředit se. Kreslení stimuluje představivost a umělecké schopnosti vašeho dítěte, pomáhá mu učit se barvy a jejich harmonické kombinace.

Veselé obrázky lze vybarvovat tužkami, štětcem nebo sprejem, kromě toho lze používat různé samolepky a pozadí. Omalovánky pro kreativní děti obsahují mnoho obrázků různých kategorií:

 • Obecná témata.
 • Zvířata.
 • Oceán.
 • Doprava.
 • Dinosauři.
 • Princezny.

Aplikace obsahuje více než 120 různých omalovánek. Kromě toho mají děti příležitost odhalit svou kreativitu a samostatně vytvářet na čistém plátně vlastní obrázky. Coloring Book for Creative Kids je určena pro telefony i tablety s Androidem 4.0.3 a vyšším a nepotřebuje internetové připojení. Z Obchodu Play si tento program dosud stáhlo více než tisíc uživatelů.

Coloring Book for Creative Kids: Color&Draw
Coloring Book for Creative Kids: Color&Draw

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v diskuzi!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)