Nejnovější aplikace z Google Play #252: launcher z telefonu Poco F1

Nejnovější-aplikace-z-googl

Opět tu máme pondělí, a to na Světě Androida nemůže znamenat nic jiného než další pokračování našeho pravidelného seriálu Nejnovější aplikace z Google Play. Tentokrát vám představíme program, zabraňující zhasínání obrazovky a aplikaci, která vám ukáže texty písniček. Do třetice je na pořadu dnes kuchařský program s více než třemi tisíci receptů a uzavírat bude launcher z telefonu Poco F1.

Insomnia – zabraňte zhasínání obrazovky

Pokud jste někdy pracovali se systémem Mac OS či Linux, pak velmi pravděpodobně znáte malou aplikaci s názvem Caffeine. Slouží jako užitečný nástroj k tomu, aby obrazovka zůstala aktivní, například když sledujete film. Není tedy překvapením, že se něco podobného objevilo i na Androidu.

V Obchodě Play je již k dispozici několik možností, ale Insomnia je nejnovější, přináší povědomý vzhled a má několik zajímavých a užitečných funkcí navíc. Základní pointa je v tom, že program umožňuje uživateli přinutit displej zařízení, aby zůstal zapnutý déle než právě nastavený časový limit, aniž by však toto nastavení skutečně změnil. Pokud displej ručně vypnete, aplikace se automaticky deaktivuje.

Díky snadno dostupné dlaždici v rychlém nastavení můžete použít aplikaci Insomnia nastavení předdefinovaných časových limitů: 1, 5, 10, 30 a nekonečně minut. Můžete si nastavit svůj časový limit (např. 1 nebo 2 hodiny) nebo odstranit některé předdefinované hodnoty.

Insomnia How-To

Insomnia How-To

Aplikace nepoužívá ADB příkazy, ani nepotřebuje práva roota. Využívá takzvaný překryv displeje v podobě průhledného obrazového bodu mimo obrazovku, kterým udržuje displej aktivní.

Aplikace stojí 27 korun a za tu cenu si ji během necelých dvou týdnů pořídilo jen něco přes deset uživatelů, takže ještě nemá průměrnou známku. Balíček velký 2,3 MB můžete instalovat na zařízení s Androidem 7.0 a novějším.

1lyrics – podívejte se na texty písniček

Zajímají vás texty písniček, které právě posloucháte? Pak určitě oceníte novou aplikaci 1lyrics. Program spolupracuje se službami, jako jsou Google Play Music, Spotify, Samsung Music Player a Amazon Music, u kterých průběžně zobrazuje text písně ve formě titulků.

Aplikace láká na elegantní rozhraní ve stylu Material Design s plynulými animacemi, tmavé motivy, široké možnosti přizpůsobení a minimální požadavky na operační paměť a baterii.

Autoři upozorňují na několik důležitých faktů:

 • Ne všechny texty jsou synchronizovány s písničkami (je míněno automatické posouvání) a ne ke všem písničkám jsou texty k dispozici.
 • Ne všechny hudební přehrávače s touto aplikací fungují, protože některé z nich neposílají správná metadata.
 • Pro přístup k hudebním metadatům je zapotřebí přístup k notifikacím.

 

1lyrics je v Obchodě Play dva týdny a za tu dobu zaznamenal přes pět tisíc instalací a průměrnou známku 4,3. Jen 2 MB velký balíček lze používat na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.

1lyrics
1lyrics

Tasty – tři tisíce chutných receptů

Už vás nebaví vařit pořád to samé? Tak zkuste zahraniční kuchyni! Pomoci vám s tím může aplikace Tasty, nabízející více než tři tisíce chutných receptů. Díky postupům, vedeným „krok za krokem“, je vhodná i pro začátečníky, podmínkou je však znalost angličtiny.

K dispozici je sekce pro ukládání vlastních receptů nebo filtrování podle surovin, takže pokud máte v ledničce jen vajíčka a mléko, můžete si najít pokrmy, které lze z těchto ingrediencí připravit.

Jako hlavní vlastnosti jsou jmenovány:

 • Podrobné pokyny, jak připravit jednotlivé pokrmy.
 • Aplikace udržuje zapnutý displej, takže nemusíte sahat na obrazovku a riskovat tak její znečištění.
 • Doporučení, co uvařit podle denní doby, dne v týdnu a důležitých svátků.
 • Stali jste se vegetariány? Nastavte si aplikaci, tak aby skryla všechny recepty s masem.
 • Vyhledávání receptů podle ingrediencí, dietních potřeb, obtížnosti, rychlosti, národní kuchyně a dalších parametrů.
 • Filtrování receptů: bezlepkové, se sníženým obsahem vápníku, nebo obecně zdravé.
 • Přidejte si recepty k vašim oblíbeným pro pozdější použití.
 • Možnost zobrazování imperiálních, nebo metrických jednotek.

 

Aplikace Tasty je k dispozici zdarma, během tří týdnů si ji nainstalovalo více než deset tisíc uživatelů a její průměrná známka je 4,7. Přibližně 5 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a vyšším.

Tasty
Tasty

Poco Launcher – launcher z telefonu Poco F1

O telefonu Xiaomi Pocophone F1 jste na našem webu mohli číst hned po jeho představení. Jedním z lákadel smartphonu s parametry vlajkové lodě a cenovkou střední třídy je vlastní launcher, nazvaný prostě Poco Launcher.

Výrobce ho později uvolnil do Obchodu Play v rámci předběžného přístupu, nicméně velmi rychle došlo k překročení hranice povolených instalací. Později uniklá verze pak fungovala pouze na zařízeních Xiaomi s nadstavbou MIUI.

Na jaké vychytávky launcher z telefonu Poco F1 láká? Rozhodně jich není málo:

 • Čistá domovská obrazovka – Poco Launcher umístí všechny ikony do seznamu aplikací, takže vaše domovská obrazovka bude působit čistým a vzdušným dojmem.
 • Pohodlné vyhledávání – doporučené aplikace, filtrování podle barev ikon a spousta další funkce vám umožní najít to, co potřebujete, mnohem rychleji.
 • Správa aplikací – třídění ikon podle kategorií automaticky nebo možnost vytváření vlastních skupin.
 • Přizpůsobení ikon – možnost používat balíčky ikon třetích stran, které dodají domovské obrazovce skutečně jedinečný vzhled.
 • Ochrana soukromí – nastavte si vybrané aplikace jako soukromé tím, že skryjete jejich ikony.
 • Rychlý a plynulý – zapomeňte na zpomalené animace a zadrhávající uživatelské prostředí. Poco Launcher prostě běží tak, že o něm skoro nebudete vědět.

 

Poco Launcher je v Obchodě Play jako nevydaná aplikace, takže není k dispozici jeho průměrná známka. Během několika dní však zaznamenal přes deset tisíc instalací. Jak jsme ale uvedli na začátku: z Obchodu Play se vám instalace nejspíš nepodaří. Proto vás odkážeme na APKMirror, kde najdete 15,5 MB velký instalační balíček, který funguje na všech telefonech s Androidem 5.0 a vyšším (tj. i jiných než Xiaomi).

POCO Launcher 2.0 - Customize, Fresh & Clean
POCO Launcher 2.0 - Customize, Fresh & Clean

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)