Nejnovější aplikace z Google Play #251: informace o TV seriálech

Nejnovější-aplikace-z-googl

Začíná 35. týden roku 2018, je pondělí, a to samozřejmě znamená, že na vás čeká další výběr nejnovějších aplikací z Obchodu Play. Tentokrát to bude šikovný nástroj, který dovede na ploše vytvářet zástupce souborů. Dále tu máme aplikaci s informacemi o vašem Androidu a zápisník na poznámky. Nakonec tu čeká program plný informací o TV seriálech.

Shorty – vytvořte si zástupce souboru na ploše

Dnešní putování po novinkách začneme v českých luzích a hájích, konkrétně u vývojáře Michala Mročka. Jeho aplikace Shorty slouží k vytváření zkratek, či přesněji řečeno zástupců na domovskou obrazovku. Pokud tedy chcete mít rychlý přístup ke konkrétnímu souboru (například jízdence, kterou vám dopravce poslal jako PDF) či webové stránce, je to přesně nástroj, který vám v tomto pomůže.

Sám autor popisuje fungování aplikace takto: „Shorty vám umožní si uložit jakýkoliv soubor nebo webový odkaz přímo na domovskou obrazovku. Po instalaci je potřeba, abyste pomocí jiné aplikace nasdíleli nějaký soubor, který si následně odešlete na plochu.“

V závislosti na typu souboru lze upravovat ikonu. Existují celkem tři možnosti:

 • text – maximální délka 10 znaků,
 • piktogram – v závislosti na typu souboru,
 • náhled – pouze u obrázků.

 

Upravovat lze taktéž pozadí ikony a štítek, který je zobrazován pod ikonou.

Aplikace Shorty je v Obchodě Play přesně dva týdny a za tu dobu zaznamenala více než 500 stažení. Průměrná známka 4,8 vychází z necelých dvaceti hodnocení a svědčí o převažující spokojenosti uživatelů. Jen 2 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 8.0 a vyšším.

Shorty

Inware – zjistěte o svém Androidu všechno

Inware je zatím nevydaná aplikace francouzského vývojářského studia Pixel Monster. Jejím cílem je poskytování informací o vašem zařízení. Dokáže zobrazit údaje o verzi systému, podpoře Treble, detaily o obrazovce, hardwarové specifikace (CPU, GPU atd.) a podrobnosti o fotoaparátu.

Aplikace konkrétně nabízí tyto informace:

 • Verze systému Android
 • Podpora Treble
 • Podpora aktualizací systému
 • Podrobnosti o obrazovce: rozlišení, velikost, poměr stran a další
 • Identifikátory
 • Procesor, operační paměť a další
 • Podrobnosti o fotoaparátu
 • A mnoho dalších údajů

Protože aplikace nebyla dosud oficiálně vydána, známe jen počet instalací, který překročil hranici tisíce uživatelů.

Inware
Inware

Notes – zápisníček na poznámky

Notes je jednoduchá aplikace pro zapisování a ukládání poznámek, za kterou stojí společnost Alcatel. Zaměřuje se na rychlost a jednoduchost, nabízí ale i funkci připomínek, díky kterým nezmeškáte nic důležitého.

Jako zásadní funkce autoři v Obchodě Play jmenují:

 • Rychlé zadání poznámky: kdykoli máte nápad, zapište si ho! Kromě textu můžete také kreslit, nebo zadávat poznámky hlasem.
 • Připomínky: můžete nastavit připomenutí u všech typů záznamů, včetně poznámek, seznamů úkolů, fotografií a zvuků, nápadů, úkolů, schůzek či týdenních plánů.
 • Organizace: uspořádejte si poznámky do sešitů, abyste měli přehled o všech svých myšlenkách a nápadech.

 

V aplikaci lze nastavovat barvy poznámek, vyhledávat podle klíčových slov, vkládat fotografie, kopírovat a vkládat poznámky a texty včetně formátování. Záznamy je možné třídit podle barvy nebo podle času.

Aplikace Notes od Alcatelu je v Obchodě Play necelé čtyři týdny a za tu dobu zaznamenala přes pět milionů instalací. Toto číslo je ale dáno také faktem, že je předinstalována v telefonech tohoto výrobce. Instalační balíček velký 5 MB lze použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším. Pokud by vám nešel stáhnout z Obchodu Play, je k dispozici na APKMirroru.

Notes: Write Any Ideas and Make Quick Notes
Notes: Write Any Ideas and Make Quick Notes

Oceníte-li spíše prověřený a robustní poznámkový systém s vychytanou synchronizací napříč zařízeními, patrně bude vašim potřebám vyhovovat Google Keep.

Edna.cz – informace o TV seriálech

S poslední aplikací tohoto dílu se opět vrátíme k českým programátorům. Za aplikací Edna.cz totiž stojí Mladá fronta a jedná se o program, napojený na stejnojmenný zájmový web, zabývající se televizními seriály.

V aplikaci najdete vše, co znáte z webových stránek – kalendář, novinky, ukázky, diskuze, kvízy či zprávy ostatním uživatelům. Po registraci si můžete jednoduše jednotlivé seriály přidat do oblíbených a sledovat tak novinky a vysílaní jen pro své oblíbené pořady. Pokud tedy „ujíždíte“ na TV seriálech, neměl by tento program chybět ve vašem mobilu.

Připojením k jedné z největších komunit seriálových fanoušků se dozvíte nejen to, který seriál se dnes vysílá, ale i jaké novinky, fotky, videa a další zajímavosti vycházejí k vašemu oblíbenému pořadu.

Aplikace Edna.cz je v Obchodě Play tři týdny a za tu dobu si ji stáhlo více než tisíc uživatelů. Průměrná známka 4,7 svědčí o převažující spokojenosti, byť drobná kritika zaznívá na přítomnost reklam. Jen 1,4 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.4 a novějším.

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

 

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)