Nejnovější aplikace z Google Play #249: vylepšená odemykací obrazovka

Nejnovější-aplikace-z-googl

Začíná nám další pracovní týden a v jeho samotném počátku pochopitelně nemůže chybět již 249. pokračování našeho seriálu, ve kterém představujeme nejnovější zajímavé aplikace. Tentokrát to bude vylepšená odemykací obrazovka, kalendář pro celou rodinu, benchmark umělé inteligence a poznámky a připomínky v oznámeních.

Ava Lockscreen – vylepšená odemykací obrazovka

Už vás nebaví okoukaná odemykací obrazovka? Na telefonech s Androidem ji můžete snadno a rychle nahradit jinou – například aplikací Ava Lockscreen, která nahradí výchozí odemykací obrazovku něčím mnohem užitečnějším.

Vylepšená odemykací obrazovka Nabízí snadný způsob nastavení tapety, včetně možnosti jejího rozmazání, můžete vybírat ze spousty zkratek či odpovídat z odemykací obrazovky na přijaté zprávy. Funguje i na telefonech se snímačem otisků prstů, a pokud ho nemáte, můžete si nastavit odemykací PIN nebo vzor.

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

 • Vlastní tapeta/živá tapeta
 • Rozmazané tapety
 • Vlastní zkratky
 • Widgety na odemykací obrazovce
 • Možnost odpovídat na zprávy
 • Inteligentní seskupení oznámení
 • Probuzení obrazovky při upozornění
 • Spolupracuje se zabezpečením Androidu (otisk prstu, PIN, vzor, …)
 • Žádné nepříjemné reklamy

 

Aplikace Ava Lockscreen je v Obchodě Play přesně jeden týden a za tu dobu zaznamenala více než pět tisíc instalací. Průměrná známka 4,0 naznačuje převažující spokojenost. Instalační balíček velký 4 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 8.0 a vyšším.

Ava Lockscreen
Ava Lockscreen

Calroo Family Organizer – kalendář pro celou rodinu

Pokud jste součástí velké rodiny nebo skupiny, pravděpodobně víte, jak složité je sladit své plány s ostatními členy. Pak právě vám se může hodit Calroo Family Organizer – barevný rodinný kalendář a seznam úkolů, který vám přesně ukáže, kdo se účastní událostí a úkolů. Samozřejmě nechybí připomenutí a upozornění na události a úkoly, které je třeba dokončit.

Calroo hodlá přinést do vašeho každodenního života více přehledu, štěstí a klidu. Může například pomoci zaneprázdněným rodičům s organizováním rodinných akcí, aktivit a povinností. Jako jedna z hlavních výhod je prezentována absence reklam a jakýchkoli poplatků.

V rámci programu můžete vidět, plánovat a spravovat všechny aktivity vaší rodiny či skupiny. Můžete připravovat události, přiřadit úkoly, sledovat jejich plnění, spravovat nákupní seznamy a další – to vše na jednom centrálním místě. Přímo z aplikace lze požádat členy rodiny o pomoc s úkolem a obdržet jasné potvrzení, že odpovědnost byla úspěšně předána.

Jakmile je nějaký úkol dokončen, označíte ho jako splněný. Poté ho lze úplně smazat nebo ponechat pro případ, že by se v budoucnu opakoval. Calroo vám umožňuje rozhodnout, jaké informace mají být viditelné pro jednotlivé členy rodiny. Ve výchozím nastavení celá rodina vidí všechny události a úkoly ve vašem kalendáři, ale není problém nastavit jednotlivé události individuálně.

Calroo Family Organizer je v Obchodě Play od března tohoto roku a za tu dobu zaznamenal více než tisíc instalací. Instalační balíček velký necelých 17 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 5.1 a vyšším.

Calroo Family Organizer
Calroo Family Organizer

AI Benchmark – benchmark umělé inteligence

Pokud rádi zkoušíte výkon a schopnosti svého mobilního telefonu, určitě vám přijde vhod další benchmark, zaměřený tentokrát na automatickou inteligenci. Můžete si prohlédnout aktuální žebříček telefonů, a pokud chcete zjistit, jak si stojí ten váš, stačí spustit test. Musíme ale upozornit, že benchmark může trvat až osm minut.

Rozpoznání tváře, klasifikace obrázků, vylepšení fotek – to je jen několik segmentů, ve kterých se poslední dobou stále více prosazují hluboké neuronové sítě. Má váš telefon čip pro práci s podporou automatické inteligence? Otestujte si jeho výkon a porovnejte ho s výsledky, publikovanými na oficiálním webu.

Měří rychlost a nároky na paměť pro několik klíčových algoritmů Computer Vision AI. Mezi testovaná řešení patří klasifikace obrázků, rozpoznávání tváře, využití neuronových sítí pro rozpoznání a vylepšení obrazu, stejně jako algoritmy používané v systémech pro autonomní vozidla.

Vizualizace výstupů algoritmů umožňuje vyhodnotit jejich výsledky graficky a seznámit se se současným stavem techniky v různých oblastech automatické inteligence. Hardwarová akcelerace pomocí integrovaných AI čipů je podporována v systému Android 8.1 a novějším.

AI Benchmark je v Obchodě Play od května a za tu dobu si ho vyzkoušeli více než pět tisíc uživatelů. Instalační balíček je velký 99 MB a můžete ho použít na zařízeních s Androidem 4.1 a novějším.

AI Benchmark
AI Benchmark

Quick Reminders – poznámky a připomínky v oznámeních

Na samotný závěr tu máme placenou aplikaci pro snadné vedení poznámek, které budete mít vždy dostupné v oznamovací oblasti. Jejich vzhled lze samozřejmě upravit pomocí grafických témat tak, aby ladily s prostředím telefonu.

Jedná se o malý program, velký jen 1,38 MB, do kterého můžete zapisovat texty a přidávat upozornění. Z hlavních funkcí jmenujme:

 • Vytvořte poznámku přímo z oznamovací oblasti.
 • Nechte si ji zobrazit ve stanovený den a čas.
 • Správa aktivních upomínek.
 • Všechna připomenutí jsou stále viditelná a neztratí se ani po restartu.
 • Upozornění s vysokou nebo nízkou prioritou.
 • Možnost zvýraznění náhodnou nebo zvolenou barvou.
 • Zrušte, upravte nebo vytvořte novou poznámku přímo oznámení.
 • Sdílejte poznámky do dalších aplikací.
 • Možnost odeslat text z jakékoli jiné aplikace.
 • Rozbalte a sbalte svá rychlá připomenutí, aby zabírala méně místa.

 

Quick Reminders je v Obchodě Play necelé dva týdny a za cenu 20 Kč si ji během té doby zakoupilo přes tisíc uživatelů. Aplikaci můžete instalovat na zařízení s Androidem 6.0 a vyšším.

Quick Reminders
Quick Reminders

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)