Nejnovější aplikace z Google Play #247: Mimibazar pro Android

Nejnovější-aplikace-z-googl

Také poslední červencové pondělí bude patřit nejnovějším aplikacím z Obchodu Google Play. Tentokrát na vás čeká aplikace pro vedení poznámek z počítače i telefonu a kalkulačka, která má styl. Představíme vám také dva české programy: alkohol tester a Mimibazar.

Notes by Firefox – synchronizovaný poznámkový systém

O první aplikaci dnešního přehledu jste na stránkách SvětAndroida.cz četli díky aktualitě Davida Trlicy. Notes by Firefox je další program pro vedení poznámek. Čím chce vyniknout mezi širokou konkurencí? V první řadě to má být synchronizace, která se váže na účet Firefox. Pokud tedy používáte tento alternativní prohlížeč, možná vám tento poznámkový systém bude bližší než Google Keep.

Dalším důležitým prvkem je bezpečnost, kterou Notes by Firefox nabízí díky „end-to-end“ šifrování. K vašim poznámkám by se tedy neměl dostat nikdo nepovolaný – tedy pokud nezná heslo. Stranou bychom neměli nechat ani fakt, že program neobsahuje žádné reklamy či nákupy v aplikaci, přesto je k dispozici úplně zadarmo.

Aplikaci Notes by Firefox si zatím nainstalovalo více než deset tisíc uživatelů, ale protože coby beta verze není oficiálně vydána, nemá v Obchodě Play hodnocení průměrnou známkou. Necelých 9 MB velký instalační balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

Notes by Firefox: A Secure Notepad App
Notes by Firefox: A Secure Notepad App

Calculator Plus – kalkulačka, která má styl

Nejrůznějších kalkulaček je v Obchodě Play také nepočítaně, takže vybrat tu správnou může být někdy problém. Nový přírůstek do rodiny se jmenuje prostě Calculator Plus a nabízí jednoduché i pokročilé matematické funkce pro každodenní použití. Program disponuje několika a vzhledy, základní design je inspirován Material Designem společnosti Google. Je to velmi funkční kalkulačka s pokročilým zpracováním chyb.

Jako hlavní vlastnosti a funkce autor jmenuje:

 • Malá velikost pouze 2,5 MB.
 • Uživatelsky přívětivý design, inspirovaný Material Designem společnosti Google.
 • Úplně zadarmo bez skrytých poplatků nebo reklam.
 • Používá inteligentní výpočty během zadávání a automaticky zjistí výsledek.
 • Díky chytrým opravám můžete upravit rovnice, pokud v nich máte chybu.
 • Velmi flexibilní provedení lze je snadno použít na libovolné velikosti displeje nebo i v režimu více oken.
 • Dává naprosto přesné výsledky až na deset desetinných míst.
 • Pravidelné aktualizace s novými vzhledy a funkcemi, úpravy s ohledem na nové verze Androidu.
 • Je velmi robustní, má silné metody zpracování chyb, které jí umožňují neselhat.
 • Je to velmi efektivní z hlediska spotřeby baterie – spotřebovává o 20 % méně baterie než u běžných kalkulaček.

 

Aplikace Calculator Plus je v Obchodě Play necelé dva měsíce a za tu dobu zaznamenala více než pět set instalací. Spokojenost uživatelů vyjadřuje známka 5,0. Jen 2,5 MB velký instalační balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

Calculator Plus
Calculator Plus

Alkoholmetr – alkohol tester

Do třetice všeho dobrého tu máme aplikaci z českých luhů a hájů. Pochází z vývojářské dílny Dine4Fit, a.s., která již má na svém kontě například velmi povedené Kalorické tabulky či kalkulačku pro výpočet čisté mzdy.

Zatím posledním počinem je alkoholmetr, což je ty aplikace, který také na Androidu nevidíme poprvé a asi ani naposledy. Autoři své dílko popisují následovně: „Alkoholmetr orientačně nahrazuje alkohol tester. Po zadání vypitých nápojů, pohlaví, věku a váhy alkohol kalkulačka vypočte promile alkoholu v krvi a navíc zjistíte, kdy můžete usednout za volant. Vypité alkoholické nápoje si můžete zvolit ze stále se rozšiřující databáze nebo si můžete jednoduše zadat vlastní nápoj.“

Pochopitelně se jedná o orientační měření, nebo ještě spíše orientační odhad, který nemůže nahradit výsledky testu certifikovaným alkohol testerem či analýzu z odebrané krve. Pokud ale potřebujete vědět, zda budete moci ráno řídit, může poskytnout alespoň rámcové vodítko.

Aplikace Alkoholmetr je v Obchodě Play téměř přesně dva týdny a za tu dobu si ji stáhlo přes sto uživatelů. Jejich spokojenost odráží známka 5,0, která je však založena jen na pěti hodnoceních. Instalační balíček velký 3 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.1 a novějším.

Alcohol Check - BAC Calculator
Alcohol Check - BAC Calculator

Mimibazar – mobilní aplikace legendárního portálu

Také s poslední aplikací dnešního přehledu zůstaneme doma. Když společnost CZECH NEWS CENTER, a. s. koupila v červnu loňského roku takřka legendární „maminkovský portál“ Mimibazar, čekalo se, co z akvizice nakonec vzejde. Jedním z viditelných výsledků může být nyní aplikace pro chytré telefony, která se nemůže jmenovat jinak než právě Mimibazar.

Autoři program popisují takto: „S aplikací Mimibazar můžete nabízet jak použité, tak i nové zboží všeho druhu. Vaše nepotřebné věci se mohou hodit někomu jinému. Nabídky lze vyhledávat z konkrétní oblasti. Na detailech a předání zboží se domluvíte pohodlně přímo v aplikaci. Se členstvím Mimibazar budou vaše inzeráty lépe vidět.“

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

 • Snadné a rychlé obchodování pohodlně z vašeho zařízení
 • Přehledné vyhledávání v inzerátech
 • Efektivní obchodování a výhody se členstvím
 • Ověření prodejci
 • Jednoduchá komunikace přímo v aplikaci
 • Pomáhejte si při obchodech se svými přáteli
 • Hodnocení pomůže prodejcům i nakupujícím

 

Po dvou týdnech si aplikaci Mimibazar stáhlo a nainstalovalo přes sto uživatelů, jejichž spokojenost odráží známka 5,0 (ovšem opět jen z jednotek hodnocení). Balíček velký 7 MB můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a novějším.

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)