Nejnovější aplikace z Google Play #244: Facebook pro tvůrce

Nejnovější-aplikace-z-googl

Opět tu máme pondělí, tentokrát po prodlouženém víkendu, takže pokud se vám nechce do práce, pokusíme se vám zlepšit náladu dávkou nových aplikací z Obchodu Play. Podíváme se, co připravil Facebook pro tvůrce, na počasí v navigační liště a na aplikaci pro kopírování textů. Na závěr máme novinku od slovenských sousedů.

Facebook Creator – Facebook pro tvůrce

Za první aplikací dnešního přehledu stojí největší sociální síť se svým projektem Facebook for creators (Facebook pro tvůrce obsahu). Jedná se o novou komunitu, která pomáhá tvůrcům videí na Facebooku posunout se o úroveň dál.

Aplikace Facebook Creator vám umožní jednoho místa spravovat svůj tvůrčí profil na Facebooku a vytvářet poutavý obsah, který se bude vašim fanouškům líbit. Kromě toho vám program usnadňuje sledování vaší úspěšnosti coby tvůrce a také správu zpráv a komentářů, jejichž prostřednictvím komunikujete s fanoušky.

Z aplikace pro Android můžete snadno sdílet obsah na Facebooku i Instagramu. Získáte přístup k přehledům týkajícím se vašeho účtu a ke komunitní kartě, kde můžete reagovat na komentáře svých fanoušků na obou platformách. Navíc můžete v aplikaci spravovat své zprávy na Facebooku. a vysílat živé přenosy.

Aplikace je v Obchodě Play tři týdny, na svém kontě má už přes půl milionu instalací a průměrnou známku 4,4. Balíček velký 65 MB lze instalovat na zařízení s Androidem 4.4 a vyšším.

Facebook Creator
Facebook Creator

Navbar Weather – počasí v navigační liště

Pravidelní čtenáři SvětAndroida.cz už o aplikaci Navbar Weather slyšeli, respektive četli. Informovali jsme o ní prakticky hned poté, co se objevila v Obchodě Play. Myšlenka autora spočívá v tom, že navigační panel kromě tlačítek pro ovládání vlastně nemá žádnou informační hodnotu. Proto naprogramoval aplikaci, která do něj přidává informace o počasí.

Abyste ji mohli používat, samozřejmě musíte mít ve smartphonu nebo tabletu navigační lištu. Aplikace ukazuje meteorologické informace pro příštích 5 dní (ve tříhodinových intervalech). Zatím je stále ve fázi beta, autor si uvědomuje, že je nutné ještě udělat hodně práce a prosí o zpětnou vazbu.

S Navbar Weather budete mít na očích předpověď počasí s následujícími vlastnostmi:

  • pro libovolné místo nebo město na světě.
  • informace o teplotě, tlaku, vlhkosti vzduchu, oblačnosti, rychlosti větru a dešti – vše v podrobném grafu.
  • k dispozici jsou dva typy grafů: čárový a graf
  • možnost nastavit průhledné pozadí
  • aktuální ikona počasí v oznamovací liště

 

Aplikace Navbar Weather je v Obchodě Play necelé dva týdny a za tu dobu zaznamenala více než tisíc instalací. Balíček velký 2 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 6.0 a novějším. Aplikace nepotřebuje ke svému fungování práva roota.

Navbar Weather: weather foreca
Navbar Weather: weather foreca

AutoPick – zkopírujte si text odkudkoli

AutoPick je jednoduchá aplikace pro kopírování textu odkudkoliv: z obrazovky, billboardu, oblečení…. Stačí klepnout na obrázek s textem, který chcete kopírovat, a pak s ním můžete dále pracovat.

Do aplikace lze vkládat a organizovat texty z objektů reálného světa, jako jsou knihy, dokumenty, propagační materiály, manuály nebo obrazovky. Stačí jen označit oblast s textem a program zajistí vše ostatní. Díky tomu ušetříte čas a můžete se věnovat důležitějším věcem. Základní myšlenkou existence programu AutoPick je zkrácení času potřebného k tomu, aby se informace ze skutečného světa dostaly do telefonu.

This is Autopick

This is Autopick

Aktuálně program podporuje osmnáct jazyků: angličtinu, katalánštinu, dánštinu, holandštinu, finštinu, francouzštinu, němčinu, maďarštinu, italštinu, latinu, norštinu, polštinu portugalštinu, rumunštinu, španělštinu, švédštinu, tagalštinu a turečtinu. Postupně přibývá podpora dalších jazyků, takže se možná dočkáme i češtiny a slovenštiny.

Aplikace AutoPick je v Obchodě Play necelých sedm týdnů a za tu dobu si ji nainstalovalo více než tisíc uživatelů. Jejich spokojenost vyjadřuje průměrná známka 4,3. Instalační balíček velký 10 MB lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.4 a vyšším.

Autopick
Autopick

Zaži Tatry – pro horské turisty

Na závěr tu máme aplikaci od našich východních sousedů. Jedná se o 3D mapu slovenských Tater s turistickými stezkami, lanovkami, navigací, popisy štítů, dolin, ples a chat.

Autoři Gabriel Olekšák a Peter Bartoš lákají na možnost poznat Tatry jako málokdo před vámi – z ptačí perspektivy a bez nutnosti připojení k internetu! V aplikaci najdete více než 180 štítů, 70 ples, 16 vodopádů, 21 chat a horských hotelů. To vše v 67 dolinách. Vyberte si některý z 205 turistických chodníků o celkové délce 407 kilometrů. Pokud jste přímo v Tatrách, aplikace vám ukáže aktuální polohu a převýšení.

Můžete se seznámit s historií Tater, legendami o jejich vzniku, ale i se současným životem v nich. Poutavé informace udělají z každé túry neopakovatelný zážitek.

Aplikace Zaži Tatry je v Obchodě Play dva týdny a za tu dobu zaznamenala přes tisíc instalací, přičemž průměrná známka je po 24 hodnoceních 5,0. Instalační balíček velký 211 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.1 a novějším.

Zaži Tatry
Zaži Tatry

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)