Nejnovější aplikace z Google Play #243: nová čtečka QR kódů

Nejnovější-aplikace-z-Googl

Máme za sebou polovinu roku 2018 a před sebou další pracovní týden, byť tentokrát zkrácený o dva dny. Kromě této příjemné zprávy máme pro vás ještě jednu: je tu 243. pokračování pravidelného cyklu Nejnovější aplikace z Google Play. Tentokrát vám představíme grafický editor od Adobe a bezpečný webový prohlížeč. Další na řadě bude čtečka QR kódů a seznam uzavřeme krokoměrem.

Adobe Spark Post – grafický editor

Jako první tu pro vás máme aplikaci od renomované společnosti, zabývající se především grafikou. Ano, není to nikdo menší než Adobe, který před dvěma týdny vypustil veřejnou beta verzi své nové aplikace Spark Post. Orientuje se na úpravu fotek, konkrétně vám bude užitečný, pokud často publikujete své snímky na webu a potřebujete kompetentní editační nástroj.

Program nabízí zábavný, rychlý a snadný způsob, jak z obyčejných fotek vytvořit ohromující snímky pro každou příležitost. Použít můžete profesionálně navržené šablony, které lze vyladit a upravit podle svých představ. Dále je možné přidat text a aplikovat designové filtry. Výsledek pak můžete snadno sdílet prostřednictvím vašich oblíbených sociálních platforem, textových zpráv nebo e-mailem.

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

 • Designové filtry – vyberte si text a fotografie do profesionálně vyhlížející grafiky jedním klepnutím.
 • Automatická změna velikosti – okamžitá změna velikosti návrhu tak, aby perfektně odpovídala každé sociální platformě.
 • Automatická změna barev – jedním klepnutím změníte barevnou paletu.
 • Magický text – výběr z řady fontů, snadná změna velikost textu.
 • Textové efekty – vylepšete svou kreativitu pomocí stínových, obrysových a dalších efektů. Použijte je individuálně nebo je kombinujte, abyste vytvořili úžasné styly textu
 • Kouzelné rozvržení – snadné kombinování fotografií a textu do různých rozložení.

 

Autoři mají s touto aplikací do budoucna velké plány a chystají její postupné rozšiřování o další funkce. Po dvou týdnech od publikace si Adobe Spark Post stáhlo více než deset tisíc uživatelů a má průměrnou známku 4,4. Balíček velký 26 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

Adobe Express: Graphic Design
Adobe Express: Graphic Design

Keepsafe Browser – bezpečný prohlížeč

Ještě nemáte dost aplikací pro Android, slibujících ochranu vašeho soukromí a bezpečnosti? Tak můžete vyzkoušet webový prohlížeč, slibující ochranu PINem, blokování reklam, omezení sledování a anonymní okna. Právě takto popisují autoři svůj Keepsafe Browser.

Jako zásadní jmenujme následující vlastnosti:

 • Ochrana PINem a otiskem prstu – webový prohlížeč neotevře nikdo nepovolaný.
 • Rychlé procházení – okamžitě najdete to, co hledáte.
 • Žádné sledování – blokuje analytické nástroje, sledující váš pohyb po Internetu.
 • Bez reklam – blokuje reklamní systémy, které sledují vaši aktivitu na webu.
 • Neomezený počet oken – otevřete jich tolik, kolik potřebujete.
 • Inkognito režim – vymažte všechna data procházení, abyste nezanechali stopu.

 

Keepsafe Browser je v Obchodě Play přesně dva týdny a za tu dobu zaznamenal více než tisíc instalací. Průměrná známka 4,0 naznačuje převažující spokojenost. Jen 4 MB velký instalační balíček můžete vyzkoušet na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.

Keepsafe Browser: Stay Private with a VPN & Vault
Keepsafe Browser: Stay Private with a VPN & Vault

QR code reader – čtečka QR kódů

Čtečka QR kódů bývá dnes jednou ze základních aplikací, používaných v chytrých telefonech. Využívá fotoaparátu zařízení ke snímání kódů, které následně transformuje do textu nebo čísla. Málokdy se však na tomto poli objeví nějaká novinka, natož pak, aby uspěla. Výjimkou je QR code reader od Green Apple Studio.

Aplikace slouží k načítání QR kódů a běžnějších čárových kódů, kromě toho umí QR kódy i generovat. Z kódů dokáže „vytahat“ a následně zpracovat text, webovou adresu, ISBN, kontakt, datum události, e-mailovou adresu či polohu. Stačí spustit aplikaci, namířit fotoaparát telefonu a během chvilky budete mít k dispozici obsah štítku či nálepky.

Nač tato čtečka QR kódů láká?

 • Snadné skenování a generování QR kódů.
 • Vysoká rychlost dekódování obsahu QR.
 • Generátor QR kódů umožňuje šifrovat osobní informace, přístupy k Wi-Fi, telefonní čísla, umístění a sdílet je s přáteli.
 • Generuje QR kódy pro text i webový odkaz.
 • Snadné vytvoření QR z kontaktů nebo záložek.
 • Umožňuje zobrazit podrobné informace o skenovaných produktech.
 • Nepotřebuje připojení k internetu pro skenování.
 • Uložení kódu do historie s možností filtrování a vyhledávání.

 

Aplikace QR code reader je v Obchodě Play pět týdnů a za tu dobu si ji nainstalovalo přes padesát tisíc uživatelů. Průměrná známka 4,7 vypadá rozhodně velice slibně. Balíček velký 16 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.1 a novějším.

QR code reader
QR code reader

Step Counter – Pedometer

Na závěr tu máme, jak už název Step Counter napovídá, aplikaci pro počítání kroků. Pokud tedy nemáte chytré hodinky či náramek, můžete si vystačit s telefonem v kapse, na který nainstalujete právě tento program.

Autoři v Obchodě Play deklarují jako hlavní funkce:

 • Sledujte ušlé kroky v průběhu celého dne.
 • Nastavte si svůj cíl.
 • Každodenní připomenutí tohoto cíle a sledování jeho plnění.
 • Statistiky posledních sedmi dní.

 

Step Counter vám pomůže dosáhnout vašich denních cílů, udržet si tak dobrou kondici, spálit kalorie, být fit a zdráv. Aplikace je v Obchodě Play téměř přesně tři týdny a za tu dobu zaznamenala více než tisíc stažení. Průměrná známka 4,5 vypadá na hodně nadějný program. Necelých 15 MB velký balíček lze použít na zařízeních s Androidem 4.0.3 a vyšším.

Step Counter - Pedometer [Pro]
Step Counter - Pedometer [Pro]

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)