Nejnovější aplikace z Google Play #240: pro váš zdravý spánek

Nejnovější-aplikace-z-Google

Jako každé pondělí přinášíme i tentokrát výběr nejnovějších aplikací z Obchodu Google Play. Tentokrát vám představíme vtipné mluvící počasí a aplikaci pro poznávání květin a stromů. Dále jsou tu dva programy pro váš zdravý spánek – zatímco jeden upraví barvy obrazovky, druhý vás uspí relaxační hudbou.

CARROT Weather – mluvící počasí

Tento týden začneme aplikací, které jsme se již stihli věnovat v podrobné recenzi. Jedná se o zatím oficiálně nevydanou předpověď počasí, která se od konkurence liší především tím, že mluví (bohužel pro nás ale jen anglicky). Nejde však o to, že by předčítala meteorologické informace. Hlas sám sebe prezentuje jako robota, který ovládá počasí a humorně glosuje aktuální situaci. Tato specialitka spolu s poněkud neobvyklým smyslem pro humor dokázala přitáhnout zájem uživatelů iOS, takže bylo jen otázkou času, kdy se CARROT Weather objeví na Androidu.

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

 • Minimalistická předpověď počasí na celý týden.
 • Přesné meteorologické údaje od služby Dark Sky.
 • Přizpůsobitelný widget na domovskou obrazovku (pouze v placené verzi).
 • Cestování strojem času až 70 let do minulosti a 10 let do budoucnosti (pouze v placené verzi).
 • Více než šest tisíc vtipných hlášek a glos.

 

Dosud nevydanou aplikaci si během necelých dvou týdnů stihlo nainstalovat již více než sto tisíc uživatelů. 18 MB velký balíček můžete používat na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

CARROT Weather
CARROT Weather

Color Breeze – odstíny šedi pro zdravý spánek

Stává se vám, že v noci dlouho hledíte do mobilu, zapomenete na čas a jdete kvůli tomu pozdě spát? Tak přesně na to se zaměřuje aplikace Color Breeze, která automaticky dle nastaveného plánu vypne barvy, respektive transformuje obraz do stupňů šedi. Uživatel tak okamžitě pozná, že je čas ulehnout do postele. Změna barev prý vede k tomu, že uživatelé jsou méně ochotni se na takový obraz dívat, takže telefon ochotněji odloží.

Autoři se inspirovali režimem Wind Down, který je součástí připravovaného Androidu P. V kostce jde o automatický režim Nerušit, jehož cílem je pomoci uživatelům trpícím nedostatkem spánku z důvodu návyku na používání telefonu. Funguje tak, že uživatel nastaví čas, kdy chce chodit spát. Obraz telefonu začne v zadaném termínu blednout a měnit barvy do stupňů šedi, což je signál k odložení mobilu. Ráno se obrazovka vrátí do obvyklého režimu.

Na telefonech bez práv roota je nutné aplikaci povolit oprávnění přepisovat možnosti zabezpečení, jak je popsáno na oficiální stránce aplikace.

Po třech týdnech v Obchodě Play má Color Breeze známku 4,4 a více než tisíc instalací. Jen 2,5 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a novějším.

Color Breeze - Alternative to Google's Wind Down
Color Breeze - Alternative to Google's Wind Down

PlantSnap – poznávání květin a stromů

S tímto programem můžete identifikovat květiny, stromy, sukulenty, houby a další rostliny. Funguje tak, že vyfotíte květinu či strom a aplikace pomocí chytrého algoritmu, využívajícího umělou inteligenci a strojové učení, identifikuje, oč by se mohlo jednat. Databáze přitom obsahuje rostliny z celé naší planety. Můžete poznat svět kolem sebe z perspektivy, ze které jste ho dosud neviděli. Do jisté míry připomíná jiný český program, který však identifikuje pouze houby.

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

 • Identifikujte stromy a rostliny pořízením snímku.
 • Databáze obsahuje půl milionu záznamů.
 • Aplikace rozpozná rostliny, květiny, stromy, sukulenty, houby, kaktusy a další
 • Díky strojovému učení aplikace rozšiřuje své znalosti o dva tisíce druhů měsíčně.

 

PlantSnap introduction welcome video – April 2018

PlantSnap introduction welcome video - April 2018

Program PlantSnap je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu si ho nainstalovalo více než sto tisíc uživatelů, přičemž průměrná známka je 3,9. Balíček velký 17 MB lze používat na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.

PlantSnap plant identification
PlantSnap plant identification

Sleep Music – relaxace a zdravý spánek

Relaxační hudba je ideální pro eliminaci únavy a stresu, při nespavosti či vyčerpání pomáhá navodit zdravý spánek. Funguje, když studujete, spíte, meditujete, čtete si, cvičíte jógu nebo odpočíváte. Poslech relaxačních melodií snižuje stres, zlepšuje koncentraci a zmírňuje šelest v uších. Pokud tedy chcete udělat něco se svým uspěchaným životem, stáhněte si tuto aplikaci, poslouchejte relaxační hudbu a melodické zvuky, uvolněte svou mysl a duši.

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

 • Integrovaný časovač zajišťuje automatické ukončení aplikace.
 • Vysoká kvalita zvuku.
 • Chytrý, jednoduchý a hezký design.
 • Schopnost fungovat na pozadí během používání dalších aplikací.
 • Funguje off-line, není potřeba žádné datové připojení.
 • Žádné poplatky – aplikace je zcela bezplatná.

 

Sleep Music je v Obchodě Play dva týdny a za tu dobu si ji stáhlo přes padesát tisíc uživatelů. Průměrná známka 4,4 svědčí o převažující spokojenosti. Instalační balíček velký 7 MB lze instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a novějším.

Sleep Music - Relax, Natural & Soft Sleep Sounds
Sleep Music - Relax, Natural & Soft Sleep Sounds

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)