Nejnovější aplikace z Google Play #237: anonymní komunikátor

Nejnovější-aplikace-z-Google-Play-#237-anonymní-komunikátor

Máme tu pondělí, což kromě začátku dalšího pracovního týdne znamená také nový díl našeho pravidelného seriálu Nejnovější aplikace z Google Play. Tentokrát se podíváme na nový program od Googlu, určený ke spolupráci na grafických projektech. Dále jsme pro vás našli anonymní komunikátor a také chytrou kalkulačku, která umí řešit vyfocené příklady. Na závěr tu máme zbrusu nový přehrávač videí.

Material Gallery – spolupráce na grafických projektech

Začneme novou aplikací z dílny Googlu, jejíž název svádí k představě o nějaké moderní galerii obrázků a fotek. Skutečnost je však poněkud jiná – alfou a omegou tohoto programu je spolupráce na grafických projektech. Je na vás, zda Material Gallery využijete k týmové práci na nových webovkách, konzultaci snímků chystané prezentace s kolegy, nebo čemukoli jinému. Hlavním cílem je poskytnout způsob, jak získat rychlou zpětnou vazbu k vašim projektům od lidí, jejichž názory jsou pro vás důležité.

K hlavním funkcím patří:

 • Umožňuje týmům prohlížet návrhy v mobilních zařízeních na cestách.
 • Možnost rychle nahrávat snímky obrazovky, makety a fotky skic a whiteboardů.
 • Usnadňuje kontextovou zpětnou vazbu na jakémkoli obrázku.

 

Aplikace je dostupná pro Android, iOS a na webu. Je místem pro návrhy projektů, ke kterým můžete přizvat libovolný počet lidí. Ti pak mohou prohlížet, komentovat nebo spolupracovat. Součástí je například možnost psaní poznámek a sledování úprav a revizí. Lze připojit externí odkazy například na dokumentaci (pouze ve webové aplikaci), přičemž různým typům dokumentů Disku Google jsou automaticky přiřazeny barvy.

S nainstalovaným pluginem Material lze také propojit další zdroje pro vývojáře, jako je například Material Theme Editor a knihovna komponent. Přihlaste se do svého účtu Google a najdete ukázkový projekt, který vám ukáže, co a jak, a pomůže vám začít.

Getting Started with Gallery

Getting Started with Gallery

Aplikace Material Gallery je v Obchodě Play od začátku května a za tu dobu zaznamenala více než deset tisíc instalací. Průměrná známka 4,4 svědčí o dosavadní spokojenosti uživatelů. 5 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a vyšším.

Material Gallery
Material Gallery

Briar – anonymní komunikátor

Připadá vám, že „instantních kecálků“, tedy aplikací pro rychlou textovou komunikaci, je víc, než byste potřebovali? Tak pro vás máme další program tohoto typu, tentokrát ovšem s podstatně jinou filozofií. Briar je anonymní komunikátor pro zasílání zpráv, který je navržen pro bezpečnou „peer-to-peer“ komunikaci prostřednictvím sítě Tor. Používat ho můžete dokonce i v místech bez přístupu k Internetu – k provozu totiž stačí signál místní Wi-Fi nebo Bluetooth. Takže i když je v Obchodě Play Store spousta bezpečných komunikačních řešení (velmi populární je například Telegram), je každá další možnost výběru vítána.

Sami autoři svůj program deklarují jako komunikační nástroj určený aktivistům, novinářům a všem ostatním, kteří potřebují bezpečný, snadný a robustní způsob komunikace. Na rozdíl od tradičních aplikací pro zasílání zpráv se Briar nespoléhá na centrální server – zprávy jsou synchronizovány přímo mezi zařízeními uživatelů. Díky používání sítě Tor chrání uživatele a jejich vztahy před sledováním.

Anonymní komunikátor Briar je oficiálně v Obchodě Play od konce dubna, za tu dobu zaznamenala více než pět tisíc instalací a průměrnou známku 4,6. Instalační balíček, velký 17 MB, můžete použít na Androidu 4.0 a vyšším.

Math Calculator – chytrá kalkulačka

Kalkulaček je v Obchodě Play nepočítaně, proto pokud se chce prosadit nějaká nová, musí přijít se zajímavými funkcemi. Nový Math Calculator vypadá v některých směrech docela zajímavě. Jednou z nejzajímavějších funkcí je určitě počítání vyfocených matematických příkladů, což jsme v minulosti mohli vidět u programů jako jsou AutoMath či PhotoMath.

Autoři jako hlavní funkce jmenují:

 • Základní režim
 • Vědecký režim
 • Režim 64bitového programátoru (Dec, Hex, Bin)
 • Programování
 • Matice
 • Komplexní čísla (kartézská, polární, s použitím Eulerova vzorce)
 • Řešitel rovnic

 

Kromě základních výpočtů, jako je sčítání, odčítání, násobení a dělení, zvládá také pokročilé operace, jako jsou trigonometrické, logaritmické a exponenciální funkce. U složitějších příkladů ukazuje řešení krok za krokem. Všechny provedené výpočty lze uložit pro další použití, takže není nutné znovu zadávat stejný příklad.

Dokáže vyřešit jednoduché i složité matematické rovnice z obrázku pořízeného fotoaparátem. Dejte programu fotografii jakéhokoli matematického příkladu, ořízněte příslušnou část a aplikace ji vyřeší. Kromě toho vám ukáže i podrobný postup, jak dospěla k výsledku.

Aplikace Math Calculator je v Obchodě Play od začátku května a za tu dobu si ji nainstalovalo více než sto tisíc uživatelů. Průměrná známka 4,6 naznačuje poměrně velkou spokojenost. 10 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a novějším.

Math Calculator- multifunction calculator
Math Calculator- multifunction calculator

Max Video Player 2018 – zbrusu nový přehrávač videí

Max Video Player 2018 je snadno ovladatelný a srozumitelný přehrávač, který zvládne přehrát téměř všechny typy formátů videa. Podporuje HD ve formátech AVI, FLV, MP3, MP4, MKV a dalších, poradí si se soubory s více zvukovými stopami i titulky.

Z dalších funkcí jmenujme podporu horizontálního i vertikálního otáčení, přizpůsobení poměru stran obrazovky, ovládání hlasitosti, jasu a posunu gesty.

Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou jmenovány:

 • Přehrávání filmu od začátku, nebo od místa, kde jste skončili.
 • Podpora automatického otáčení horizontálně i vertikálně.
 • Nastavení poměru stran pro přizpůsobení obrazovce.
 • Možnost zamknout a odemknout obrazovku.
 • Ovládání gesty.
 • Přehrávání zvuku na pozadí.
 • Vylepšení kvality zvuku a basů.
 • Správa souborů: mazání, přejmenování, přidání do oblíbených.

 

Max Video Player 2018 je v Obchodě Play přesně jeden týdne a za tu dobu si ji stáhlo více než deset tisíc uživatelů, jejichž spokojenost dokládá známka 4,9. Instalační balíček velký jen 4 MB, můžete použít na telefonech s Androidem 5.0 a vyšším.

Max Video Player 2018
Max Video Player 2018

Pokud raději vsadíte na klasiku, doporučujeme vaší pozornosti náš článek SvětAndroida doporučuje: 8 přehrávačů videa a hudby.

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)