Nejnovější aplikace z Google Play #235: nový webový prohlížeč

Nejnovější-aplikace-z-Google-Play-#235-nový-webový-prohlížeč

Máme tu opět pondělí, nicméně to není důvod věšet hlavu, neboť už zítra je tu úterý, které je státním svátkem. Jak je už více než čtyři roky zvykem, přinášíme vám první pracovní den porci nových aplikací v Obchodě Play. Tentokrát to budou předpovědi počasí od českých meteorologů a nový webový prohlížeč od Opery. Následovat bude program pro připomínání a zakončíme budíkem pro ty, kteří rádi přispávají.

ČHMÚ a ČHMÚ+ – předpověď od českých meteorologů

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal počátkem minulého týdne dvě nové meteorologické aplikace pro Android. Liší se od sebe především hloubkou poskytovaných informací. Základní verze nabízí krátkodobou i dlouhodobou prognózu, srážkový radar, textové předpovědi, výstrahy a informace o aktivitě klíšťat. Verze “Plus” poskytuje data, naměřená meteorologickými stanicemi, výsledky sondáže balónovými sondami, informace o stavu vod, UV indexu a kvalitě ovzduší.

Oba programy pro ČHMÚ vytvořila společnost OKsystem a meteorologové se netají ambicemi poskytovat přesnější informace než Yr.no. Zda se jim to podaří, to ukáže až čas. Každopádně pokud se o nových aplikacích chcete dozvědět úplně všechno, doporučujeme naší recenzi ČHMÚ aplikace.

Po týdnu v Obchodě Play si oba programy stáhlo více než deset tisíc uživatelů a jejich průměrná známka je shodně 4,0. Taktéž velikost obou aplikací je zhruba stejná (necelých 5 MB) a instalovat je můžete na zařízení s Androidem 4.1 a vyšším.

ČHMÚ

ČHMÚ+
ČHMÚ+

Opera Touch – nový webový prohlížeč

Už bychom asi nespočítali, kolik webových prohlížečů vydala pod nejrůznějšími názvy norská Opera. Úplně nový webový prohlížeč se jmenuje Opera Touch a klade si za cíl nabídnout rychlé vyhledávání na webu a snadné procházení pouze jednou rukou.

Když spustíte aplikaci Opera Touch, je okamžitě připravena k hledání na webu. Stačí začít psát nebo použít hlasové vyhledávání. Můžete také použít ke skenování QR kódů a okamžitý přechod na odkazované webové stránky. Aplikací Opera Touch lze také naskenovat čárový kód na produktu a vyhledat si online informace a nejlepší ceny.

Nový webový prohlížeč umožňuje procházet web jednou rukou. Tlačítko rychlé akce je vždy k dispozici na obrazovce prohlížeče a umožňuje přístup k okamžitému vyhledávání. Můžete také přejetím tlačítka přepínat mezi kartami, znovu načíst, zavřít nebo odeslat aktuální otevřenou kartu do počítače.

Opera Touch – the future of mobile browsing | BROWSER | OPERA

Opera Touch - the future of mobile browsing | BROWSER | OPERA

Synchronizace s desktopovou Operou je zjednodušená na naskenování QR kódu telefonem z obrazovky počítače. Není tak potřeba žádné přihlašovací jméno, heslo nebo účet. Následně si budete moci jednoduše posílat odkazy, videa a poznámky a zobrazovat je na všech vašich zařízeních.

Opera Touch je v Obchodě Play necelé dva týdny a za tu dobu si ji stáhlo více než sto tisíc uživatelů. Dosavadní hodnocení známkou 3,8 však není právě nejlepší a naznačuje, že novinka má ještě nějaké “mouchy”. 12 MB velký balíček můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a novějším.

Opera Touch
Opera Touch

NearMinder – připomínky k místům a kontaktům

Sdílíte (alespoň někdy) svou polohu? Pak by vás mohla zaujmout aplikace NearMinder, což je důmyslný “připomínač”, která využívá jako základ pro svou funkčnost informace o poloze. Jde tedy o to, že si můžete nastavit připomenutí, která vás upozorní při příjezdu/příchodu na konkrétní místo. Další (a podle nás zajímavější) funkcí je zobrazování pozice ostatních uživatelů (samozřejmě jen těch, se kterými si to povolíte).

Pak už to začíná být o něco zajímavější, protože si můžete nastavit připomínky pro případ blízkosti některého z vašich kontaktů. Takže jestliže třeba chcete s kamarádkou probrat něco “až se uvidíte”, stačí si nadefinovat připomínku na její osobu. Když se pak ocitnete v blízkosti, aplikace vás upozorní, že jste si chtěli něco vyřídit.

Připomínky lze tedy vázat nejen na konkrétní pozici (v obchodě nakoupit, na poště poslat balíček), ale i na kontakt (připomenout Petrovi, ať mi vrátí knihu). Díky této aplikaci tak nemusíte nosit v hlavě tolik úkolů a přemýšlet, co jste to vlastně chtěli Petrovi říci, až ho příště uvidíte.

Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou jmenovány:

  • Připomenutí založená na umístění.
  • Několik typů upozornění až do ukončení úkolu.
  • Mapa, ve které v reálném čase můžete sledovat, kdo a co je v okolí.
  • Sledování času a polohy, abyste zjistili, když se blíží kontakt.
  • Tlačítko pro volání kontaktu nebo firmy.
  • Rychlé tlačítko Map Google, které vám pomohou najít cestu.
  • Widget pro sledování všech vašich kontaktů.

 

NearMinder | Contacts & Locations Reminders

NearMinder | Contacts & Locations Reminders

Aplikace NearMinder zatím zaznamenala přes deset tisíc stažení a má průměrnou známku 4,6. Balíček velký kolem 10 MB můžete instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a vyšším.

NearMinder | Contacts & Locations Reminders
NearMinder | Contacts & Locations Reminders

Funkci připomínek k místu podporuje například Google Keep, ale i mnohé další aplikace.

OneClock – opakovaný budík

OneClock je nová aplikace, která kromě budíku obsahuje také časovač a stopky. V tomto ohledu se příliš neliší od výchozí aplikace Hodiny na Androidu. Co ji odlišuje, je funkce vícenásobného budíku. Uživatelům poskytuje snadný způsob, jak nastavit více budíků v určeném intervalu.

Aplikaci OneClock nejvíce ocení ti, kdož při vstávání opakovaně enastavují budík na pozdější čas. S OneClock můžete nastavit více budíků za sebou jedním klepnutím. Program automaticky přidá až osm budíků s intervalem dle vašeho výběru. Počet a interval mezi jednotlivými budíky lze přizpůsobit v nabídce nastavení. Součástí jsou také tři grafická témata, včetně černého, které ocení majitelé displejů AMOLED.

OneClock – Set Multiple Alarms with One Click!

OneClock - Set Multiple Alarms with One Click!

Aplikace je v Obchodě Play týden a půl a za tu dobu zaznamenala přes pět set stažení. Průměrná známka 4,9 zatím vypadá poměrně nadějně. Instalační balíček velký 3 MB lze použít na Androidu 4.4 a vyšším. Verze zdarma obsahuje reklamy, placená verze Pro bez reklam přijde na 90 Kč.

Set multiple alarms - OneClock
Set multiple alarms - OneClock

OneClock Pro
OneClock Pro

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

 

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)