Nejnovější aplikace z Google Play #232: změřte si tep mobilem

Nejnovější-aplikace-z-Google-Play-#232-změřte-si-tep-mobilem

Je tu první den 16. pracovního týdne roku 2018 a s ním i nás výběr nejnovějších aplikací pro Android. Tentokrát jsme pro vás připravili aplikaci pro správu domácího rozpočtu. Dále tu máme dva grafické editory – jeden s profesionálními efekty a druhý spíše pro oživení nudných fotek. Na samotný závěr jsme zařadili program, který umí měřit srdeční tep mobilem.

BudRey – správa domácího rozpočtu

Zápasíte s domácím rozpočtem a neustále hledáte, kde byste mohli ušetřit nějakou tu korunu? Možná vám v tomto směru pomůže aplikace BudRey, zaměřující se na vedení domácího rozpočtu a evidenci výdajů. Snadno tak získáte přehled o tom, kam se rozkutálely vaše příjmy. V konečném důsledku vám tento program pomůže udržet vyrovnaný rozpočet a vést zdravý a vyvážený finanční život.

Ze základních vlastností jmenujme například moderní design, jednoduché uživatelské rozhraní a absenci jakéhokoli přihlašování. Sami autoři vyzdvihují jako klíčové následující funkce:

 • Přidejte a přizpůsobte svůj rozpočet.
 • Snadno sledujte své výdaje.
 • Získejte rychlý přehled o svém finančním rozpočtu.
 • Zobrazení historie výdajů.

 

BudRey obsahuje reklamy, kterých se můžete zbavit předplacením verze Pro. Ta přijde buď na 1,99 dolarů měsíčně (cca 41 Kč), nebo 99,99 dolarů za doživotní licenci (cca 2050 Kč). Pro základní vedení domácího účetnictví však dobře funguje i verze zdarma.

Aplikace je v Obchodě Play od konce února a za tu dobu zaznamenala přes tisíc instalací. Protože je zatím ve stádiu beta verze, nemáme k dispozici průměrnou známku. Balíček velký necelých 5 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.2 a novějším.

BudRey - Personal Budget & Expense Manager
BudRey - Personal Budget & Expense Manager

Své výdaje můžete evidovat, kontrolovat a analyzovat také s pomocí aplikace Wallet.

Lens Distortions – profesionální grafické efekty

Lens Distortions mohou znát fotografové, filmoví tvůrci i další vizuální umělci jako desktopovou aplikaci. Používají ji také známá studia a televize, jako jsou Fox, ESPN, Netflix, HBO, Universal a další. Nyní je k dispozici také verze pro mobilní zařízení.

Programů s nejrůznějšími filtry a efekty je v Obchodě Play nespočet. Tento ale sází na jednoduché pravidlo, že méně je někdy více. Nabízí jen několik, ale o to více vyladěných a přirozených efektů. Kromě obvyklých úprav máte možnost přidat efekty, které napodobují sklo, přirozené sluneční světlo, déšť, sníh a mlhu. Každý filtr je vytvořen zachycením elementů reálného světa fotoaparátem, což ve výsledku znamená jedinečný detail a realistický vzhled.

Ovládání aplikace je velmi snadné, protože neobsahuje nekonečnou sadu nástrojů pro editaci všeho druhu. Dělá víceméně jen jednu věc (přidává k fotografiím světelné efekty), ale dělá ji dle recenzentů až neuvěřitelně dobře. Výsledky úprav jsou zobrazeny v podobě galerie, což usnadňuje porovnání a výběr.

Aplikace Lens Distortions zatím nebyla oficiálně vydána, takže není k dispozici její známka. Může se však pochlubit více než 100 000 instalacemi.

LD Photo Editor
LD Photo Editor

Total Photo Studio – pohrajte si s fotkami

Do třetice všeho dobrého tu máme druhý editor fotek. Tentokrát je však pojatý poněkud jinak a cílí spíše na “hračičky”. Podle autorů je Total Photo Studio aplikace pro úpravu fotografií, která změní vaše snímky v mistrovské dílo. Hlavní doménou je vytváření nejrůznějších koláží, které lze sdílet s přáteli prostřednictvím sociálních sítí.

Jako hlavní funkce jsou v popisku jmenovány režim obrazu v obraze, možnost editace snímku a funkce zkrášlení. Nechybí sada rámečků či výběr z několika grafických stylů. Pokud si tedy rádi hrajete s fotkami, možná vás tento program zaujme.

Aplikace Total Photo Studio je v Obchodě Play od začátku dubna a za tu dobu zaznamenala přes pět tisíc stažení. Průměrná známka 4,3 naznačuje, že se stávajícím uživatelům líbí. 13 MB velký balíček můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.1 a vyšším.

Total Photo Studio
Total Photo Studio

Heart Rate Monitor – změřte si srdeční tep mobilem

Na závěr tu máme další nevydanou aplikaci, tentokrát zaměřenou na zdraví. Napadlo vás někdy, že byste mohli měřit svůj tep mobilem? Heart Rate Monitor totiž dokáže proměnit chytrý telefon ve snímač srdečního tepu. Puls je důležitým měřítkem zdraví a kondice. Výsledky z tohoto programů můžete použít třeba pro optimalizaci cvičení a sledování svých pokroků.

Jak měřit srdeční tep mobilem?

 1. Přiložte a lehce přitiskněte ukazováček na objektiv fotoaparátu, tak, aby do něj šlo světlo blesku.
 2. Program využívá foťák telefonu ke sledování změn barev na špičce prstu, které jsou přímo spojeny s vaším pulsem.
 3. Netiskněte prst příliš silně, jinak se změní krevní oběh, což by mohlo ovlivnit výsledky.
 4. Aplikace bude nějakou chvíli sledovat změny v prstu a následně z nich vypočítá počet tepů za minutu.

 

Jako hlavní výhody jsou v Obchodě Play jmenovány:

 • Neuvěřitelně přesné při měření srdečního tepu.
 • Zdarma s neomezeným měřením tepové frekvence.
 • Více uživatelských profilů umožňuje sledovat stav rodinných příslušníků v jedné aplikaci.
 • Ukládejte a sdílejte grafy srdečního tepu se svým poskytovatelem zdravotní péče.
 • Možnost propojení se službou Google Fit.
 • Bezpečně zálohuje všechna provedená měření.

 

Heart Rate Monitor zatím nebyl oficiálně vydán a nemá proto v Obchodě Play známku. Zatím si tento program vyzkoušelo více než deset tisíc uživatelů.

Heart Rate Monitor - Measure Your Heartbeat
Heart Rate Monitor - Measure Your Heartbeat

V minulosti jsme testovali například aplikaci Instant Heart Rate.

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)