TOPlist

Aplikace Wallet: Mějte své výdaje pod kontrolou

nahl

Mnoho z nás nemá přehled o tom, kolik a za co utratí své peníze z výplaty. Po připsání peněz nevydrží stejné množství na účtu dlouho. Přicházejí pravidelné měsíční platby, nákupy potravin, oblečení nebo malých radostí do každodenního života. Na konci měsíce začínáme zjišťovat, že se pomalu dostáváme do červených čísel a peníze na účtu záhadně zmizely. Za co jsem ale mohl utratit takové množství peněz? Pro zodpovězení této otázky existuje mnoho aplikací. My si dnes představíme jednu z nich.

Napojení na banku i nákupní seznam

Aplikace Wallet je přehledným a všestranným nástrojem pro správu financí. Umožňuje snadné a rychlé zaznamenávání příjmů a výdajů, třídění podle kategorií, uchovávání účtenek a spoustu dalších užitečných funkcí. Mimo jiné můžete aplikaci použít také k sepsání nákupního seznamu. Ochranou proti ztrátě dat je zde záloha do cloudu. Ke svým datům můžete přistupovat z telefonu, tabletu, počítače a nově také z chytrých hodinek Android Wear. Další novinkou je přímé napojení na banku, díky které už nemusíte zapisovat uskutečněnou transakci manuálně. Vše probíhá automaticky. Výhodou je také možnost sdílení s ostatními členy rodiny.

První pohled po spuštění

Po prvním spuštění aplikace se dostáváme na přihlašovací obrazovku se třemi možnostmi registrace. Po vytvoření účtu a výběru hlavní měny se můžeme pustit do práce. Otevírá se před námi hlavní plocha aplikace se skupinou widgetů, zobrazující hodnoty ze všech účtů, celkový zůstatek, zůstatkový graf a přehled posledních záznamů. Po zakoupení prémiového účtu můžeme volit mezi dalšími čtyřmi widgety.

V základní verzi zdarma máme k dispozici tři účty, které lze přejmenovat a upravit podle své potřeby. V účtech můžeme přecházet tažením prstu doleva nebo kliknutím na příslušný účet v řádku pod horním okrajem obrazovky. Při otevření zjišťujeme zůstatek a platby odeslané ze zobrazeného účtu. Přidání platebního záznamu zde funguje velmi jednoduše a rychle. V pravém spodním rohu obrazovky se nachází tlačítko plus, kterým po zapsání částky, zvolení účtu a data platby vytvoříme záznam o čerpání peněz. K dispozici máme i widget na plochu informující nás o peněžním toku na účtech s možností rychlého zápisu provedené platby.

Možnosti

Po kliknutí do levého horního rohu otevřeme panel možností. Na výběr máme několik tlačítek, které zobrazují další užitečné informace o našich příjmech a výdajích. Nachází se zde také přístup do celkového nastavení aplikace, kde lze spravovat účty, kategorie, nastavit denní upomínky nebo heslo pro přístup do aplikace. Lze zde nastavit další měny, které se po zapsání údaje do výdajů automaticky přepočítají na hlavní měnu.

Umí toho mnohem víc

Velice zajímavá je funkce nazvaná Rozpočty, kam si zadáte sumu, kterou chcete utratit za určité věci ve zvoleném období, a funkce hlídá, kolik peněz jste již utratili a kolik vám ještě zbývá.

Další zajímavé funkce jsou například:

  • Evidence dluhů.
  • Exporty platebních záznamů v PDF, XLS a CSV.
  • Nákupní seznam.
  • Evidence účtenek a záruk.
  • Zobrazení záznamů na mapě.

Hodnocení – Wallet

Aplikace Wallet je výborným pomocníkem pro správu financí. Zaujme povedeným designem a jednoduchým, rychlým ovládáním, díky kterému zaevidujete každou účtenku ihned po zaplacení. Zadávání plateb také urychluje možnost zápisu přes chytré hodinky Android Wear. Velkou výhodou je přidání banky přímo do aplikace, takže je zaznamenán a zapsán každý realizovaný pohyb na účtu. Svou kvalitou a množstvím poskytovaných funkcí si aplikace zaslouží vysoké ohodnocení.

Wallet: Budget Expense Tracker
Wallet: Budget Expense Tracker
Jiří Štochl
O Autorovi - Jiří Štochl

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)