TOPlist

Peněženka Google začíná ukládat i řidičáky a další doklady

Peněženka Google Wallet řidičák doklady USA beta test

Když Google na své květnové konferenci I/O představil (staro)novou aplikaci Peněženka, slíbil, že bude tato digitální „šrajtofle“ schopná pojmout kromě platebních karet například i věrnostní karty, letenky, vstupenky a v neposlední řadě i řidičské průkazy či jiné identifikační dokumenty. V Česku zatím fungují jen první dvě zmíněné věci, nicméně i v USA se zbytek zavádí postupně. Teď v zámoří dochází k velkému kroku a Peněženka začne ukládat právě i řidičáky a další doklady.

Google Wallet
Google Wallet

O přidané funkci Peněženky informuje seznam změn v nejnovější verzi balíku Google Play System. V popisu stojí, že se v rámci beta verze otevírá možnost ukládat ID dokumenty do mobilu v několika státech USA, ačkoli nebyly přesně vyjmenovány. I když je testování zatím takto omezené, jde o dobrý signál, že se služba rozvíjí dle plánu. Google slíbil, že doklady půjdou do Peněženky nahrávat do konce roku.

K dalším změnám, které aktualizovaný balík přináší, patří například nové možnosti nastavení pro castování neboli vysílání médií z mobilu nebo rychlejší vyhledávání kontaktů ve službě Sdílení nablízko.

Co máte nyní nahrané v aplikaci Peněženka?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)