Telegram X: Nová aplikace ukazuje budoucnost Telegramu

telegram x

Telegram oznámil svůj nejnovější projekt Telegram X pro Android. Je to zcela nová aplikace, která je vyvíjena od nuly a jejím hlavním cílem je vdechnout tomuto messengeru nový život. Má být rychlejší, kvalitnější a jednodušší na používání.

Telegram X nemusí ve finále nahradit klasickou aplikaci

“Naším cílem je, aby Telegram byl s každým měsícem rychlejší, kvalitnější a jednodušší na používání. Konkurence je duší našeho pokroku. Zpočátku jsme se inspirovali u konkurenčních aplikací. Časem jsme ale viděli u konkurence méně a méně inovací.” stojí na stránkách společnosti.

Začali si také všímat, že se konkurence spíše inspirovala u jejich messengeru. A to byl impulz pro tvorbu nové aplikace. Uvnitř týmu se tvořilo několik různých verzí nového Telegramu, a to po více než dva roky. Z nich pak vznikl Telegram X.

 

Jedná se stále o experimentální aplikaci, společnost upozorňuje, že v budoucnosti se může stát, že ani nenahradí klasický Telegram. Výhodou této aplikace je to, že byla napsána úplně od začátku bez žádných částí kódu z původní aplikace.

Přináší několik nových funkcí a také předělává několik existujících. Zavedena byla například rychlejší interakce mezi hovory a chatováním, má nový design, nabízí možnost náhledu zpráv. Momentálně je k dispozici verze pro iOS, na Android by se měl Telegram X objevit příští týden. Stahovat už můžete nyní klasicky přes Google Play.

Telegram X
Telegram X

Používáte Telegram? Vyzkoušíte verzi X?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)