Menu

Nejnovější aplikace z Google Play #236: netradiční launcher

Máme tu dvacáté pondělí roku 2018 a s ním 236. pokračování našeho pravidelného cyklu Nejnovější aplikace z Google Play. Dnes vám představíme netradiční launcher a matematické, fyzikální a chemické tabulky do kapsy. Dále tu máme aplikaci, která z článků a stránek vytáhne to nejdůležitější. Kvarteto doplní program, který vás zbaví závislosti na mobilním telefonu.

Tabulky do kapsy – Matematické, fyzikální a chemické tabulky

První místo v dnešním přehledu patří české aplikaci, o které nám v komentářích pod předchozím dílem dal vědět sám autor Jan Vepřek. Učebnici Matematické, fyzikální a chemické tabulky držel v ruce patrně každý, kdo absolvoval alespoň základní školu. Jenže proč byste sebou měli nosit několik set stran tlustou „bichli“, když máte mobilní telefon? A to je právě segment, kam míří aplikace Tabulky do kapsy!

Jedná se o fyzikální, matematické a chemické tabulky, vzorce a další v podobě aplikace. Měli byste v ní najít přes šedesát kapitol, včetně nejdůležitějších konstant a vzorců. Autor navíc plánuje přidávání dalších kapitol a také widget na domovskou obrazovku.

Aplikace je sama o sobě zdarma, což je příjemné, vezmeme-li v úvahu fakt, že cena papírových tabulek se pohybuje kolem 200 korun. V bezplatné verzi jsou reklamy, kterých se můžete zbavit pořízením plné verze Pro za 27 Kč. Dalším přínosem placené varianty je přednostní přístup k novým kapitolám.

Tabulky do kapsy jsou v Obchodě Play přesně jeden týden a za tu dobu si je nainstalovalo přes padesát uživatelů. Průměrná známka zatím není k dispozici. Instalační balíček velký 11 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.1 a vyšším.

Tabulky do kapsy
Tabulky do kapsy
Developer: Jan Vepřek
Price: Free

Tabulky do kapsy PRO
Tabulky do kapsy PRO
Developer: Jan Vepřek
Price: CZK 29.99

Summarize – „výcuc“ toho nejdůležitějšího

Jako druhou tu máme aplikaci s poměrně zajímavým nápadem. Představte si, že jste ve webovém prohlížeči otevřeli nějaký hodně dlouhý článek. Nechcete ho číst celý, ale rádi byste se dozvěděli to hlavní. A to je okamžik, kdy můžete nasdílet daný článek do aplikace Summarize a ona vám poskytne „stručný výcuc“.

Odesláním odkazu z nabídky pro sdílení ve webovém prohlížeči tedy předáte článek do Summarize a následně si budete moci přečíst krátký souhrn celého textu bez jakýchkoli reklam nebo jiných přerušení. Do určité míry se nabízí paralela se záložkovacími službami Instapaper či Pocket, nicméně ty sice umí „očistit text“ od zbytečností, ale nedokážou vytáhnout to nejpodstatnější. Teoreticky tedy s tímto programem můžete šetřit čas, který byste jinak trávili čtením dlouhých článků.

Aplikace Summarize zatím nebyla oficiálně vydána a zaznamenala více než sto instalací. Nemá však uvedenou průměrnou známku ani velikost balíčku.

Forest: Stay focused – zbavte se závislosti

Třetí aplikace dnešního přehledu spadá do poněkud neobvyklého žánru. Jejím smyslem je zbavit uživatele závislosti na telefonu. Princip fungování je prostý: otevřete aplikaci a na obrazovce začne růst virtuální strom. Roste a roste, dokud je aplikace na obrazovce, což tedy znamená, že s telefonem neděláte nic jiného. Jakmile program Forest ukončíte či přepnete do jiné aplikace (třeba se podíváte na Facebook nebo si zahrajete hru), strom umře. Tímto způsobem si můžete vytvořit svůj vlastní les ze stromů, označujících dobu, kdy jste si nepoužívali telefon. Tento les pak můžete sdílet s ostatními, aby viděli, jak se vám daří žít v reálném světě místo toho mobilního.

Pokud tedy bojujete se svou závislostí na mobilu, může být budování lesa docela zajímavou možností, jak zkusit odolat. Díky tomuto mechanismu můžete okusit pocit úspěchu a odpovědnosti, který vás přiměje, abyste se bavili něčím jiným než telefonem.

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

  • Sebemotivace a zajímavý způsob, jak porazit závislost na telefonu.
  • Zůstaňte soustředěni a zvládněte udělat více věcí.
  • Sdílejte svůj les a soutěžte s přáteli.
  • Sledujte svou historii jednoduchým a příjemným způsobem.
  • Získejte odměny a odemkněte více druhů stromů.
  • Přizpůsobte svůj seznam povolených položek, jejichž používání nezabije váš strom.

 

Aplikace Forest není úplnou novinkou, v nedávné době však dostala zásadní aktualizaci na verzi 4.0, která rozhodně stojí za pozornost. K dispozici je verze zdarma s reklamami, kterých se však můžete zbavit nákupem v aplikaci. Do boje se svou závislostí se pustil již více než milion uživatelů a průměrná známka tohoto programu je 4,4. Instalační balíček velký 60 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.4 a vyšším.

Forest: Stay focused
Forest: Stay focused
Developer: forestapp.cc
Price: Free+

Siempo – netradiční launcher

Na závěr dnešního dílu tu máme netradiční launcher, který jeho autoři propagují sloganem „Launcher pro lidi, nikoli pro aplikace. Začněte budovat zdravější digitální návyky.“ Jedná se o minimalistický a snadno přizpůsobitelný launcher, který vás nebude zatěžovat zbytečnostmi.

Princip fungování je následující: pokud například chcete pracovat, může launcher skrýt aplikace jako jsou Facebook, YouTube, Twitter a další, jež by vás při práci rušily. Naopak jestliže hodláte relaxovat, schová launcher programy, týkající se práce.

Jako klíčové vlastnosti jsou jmenovány:

  • Dávkové notifikace – oznámení v pravidelných intervalech (po půlhodině, každou celou hodinu, nebo jednou denně).
  • Siempo nahrazuje domovskou obrazovku klidnějším a méně rušivým rozhraním.
  • Na domovskou obrazovku si můžete nastavit zprávu, kterou uvidíte při každém odemknutí telefonu.
  • Upravené nabídky aplikací vaše nástroje a oblíbené položky budete mít na dosah, zatímco rušivé aplikace dále.

 

Netradiční launcher Siempo je po dobu beta testování zdarma. Autoři počítají se zpoplatněním po uvolnění finální verze, neboť nechtějí svůj model monetizace stavět na reklamách. Po sedmi týdnech v Obchodě Play si tento launcher nainstalovalo více než tisíc uživatelů, průměrná známka je 4,0. Instalační balíček, velký 5 MB lze použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

Siempo - The Phone for Humans
Siempo - The Phone for Humans

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!
 

Komentáře

Andy02

Andy02 0

14.5.2018 23:59

Dobrý den, sice trochu mimo téma, ale stejně – V nové stabilní verzi Chrome se dá zapnout nový design, odvozený od nového zakulaceného rozhraní jiných Google aplikací a Androidu P, který se dá manuálně doplnit o nová kontextová okna a tlačítko Domů. Všechny tři položky stačí klasicky přepnout na Enabled, pro někoho, kdo se v tomhle ještě nehrabal.

Nový design:
chrome://flags/#enable-chrome-modern-design

Nová kontextová okna:
chrome://flags/#enable-custom-context-menu

Tlačítko Domů:
chrome://flags/#force-enable-home-page-button

Odzkoušeno na Asus Zenfone Go s OS Android 6.0 Marshmallow a aplikaci Chrome verze [66.0.3359.158].

RSS (komentáře k článku)