Bláznivá předpověď počasí CARROT Weather přichází z iOS na Android

CARROT-Weather-bláznivá-pře

Málokterá předpověď počasí pro Android se odvažuje vybočit z obvyklých standardů. CARROT Weather to zkouší poměrně netradiční cestou – humorem. Bude to fungovat? Na to se pokusíme odpovědět touto recenzí.

Obsah článku

Co aplikace slibuje?

Aplikace CARROT Weather je v Obchodě Play prezentována jako zatím nevydaná. To však nebrání v tom, abyste ji vyzkoušeli. V oficiálním popisku ji autoři deklarují jako “bláznivou předpověď počasí”, další vsuvky pak potvrzují, že účelem tohoto programu je nejen ukázat, jaká bude meteorologická situace, ale také pobavit. Uživatelé se prý mají těšit na změny počasí a hlášky, kterými je aplikace počastuje. Na oficiálním webu je CARROT Weather prezentován jako “robot s osobností”.

Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou jmenovány:

  • Minimalistická předpověď počasí.
  • Přesné meteorologické údaje od služby Dark Sky.
  • Přizpůsobitelný widget na domovskou obrazovku (pouze v placené verzi).
  • Cestování strojem času až 70 let do minulosti a 10 let do budoucnosti (pouze v placené verzi).
  • Více než šest tisíc veselých hlášek.

 

CARROT Weather 4.0 Launch Trailer

CARROT Weather 4.0 Launch Trailer

Dodejme, že ačkoli na Androidu je tento program relativní novinkou, již poměrně dlouho a úspěšně boduje na iOS, kde se kromě několika ocenění může chlubit průměrnou známkou 4,8.

Jak CARROT Weather funguje v praxi?

Hned po spuštění začne aplikace komunikovat hlasem – k dispozici je však bohužel jen angličtina. Celkem logicky následuje požadavek na přístup k poloze, kterou CARROT Weather potřebuje kvůli lokálním předpovědím. Po identifikaci místa nabídne informaci o aktuální situaci a hodinovou prognózu na následujících 24 hodin. Kromě předpokládané a pocitové teploty ukazuje očekávané srážky, rychlost větru, UV index, viditelnost, tlak, vlhkost a rosný bod. Níže je dostupná týdenní předpověď s minimálními a maximálními teplotami a stručným slovním popisem situace (opět jen v angličtině).

Při dalších spuštěních se CARROT Weather snaží oživit obvykle nudnou předpověď vtipnými hláškami, které zobrazuje v podobě textu v horní části obrazovky a předčítá pomocí hlasové syntézy. Nutno říci, že některé hlášky opravdu pobaví, zatímco jiné překvapí určitou drzostí – například “Obloha je aktuálně čistá. Můžete to samé říci o svém svědomí?” Poměrně často bychom styl vtípků zařadili do kategorie “kameňák” či bizarní humor (např. “Slibuji, že nikomu neřeknu, že močíš do bazénu”), ale proč ne?

CARROT Weather Launch Trailer

CARROT Weather Launch Trailer

Aplikace obsahuje celou řadu hlášek, týkajících počasí. Často má tendence trefovat se do uživatele či obecně do lidí – například hláškou “Počasí je špatné – měli byste se cítit špatně”. Jindy glosuje situaci se svérázným humorem, jako “Je to padesát odstínů šedé” nebo “Každý oblak má stříbrnou podšívku, s výjimkou houbových tvarů, které mají Iridium a Stroncium 90.”

V horní nabídce najdete tlačítka pro zobrazení meteorologických výstrah a sdílení aktuální předpovědi. V nastavení můžete určit, zda má aplikace k určení lokality používat GPS a zvolit používané jednotky. Kromě toho tu lze vybrat jednu ze čtyř osobností “robota” a jeho politickou orientaci. Předpokládáme, že časem bude možné kromě Dark Sky použít jako zdroj také Weather Underground, jak je tomu na iOS.

Resumé

Je jednoznačné, že v široké nabídce meteorologických aplikací se každý nováček musí hodně snažit, pokud chce uspět. Někdo nabízí detailní prognózy, založené na propracovaných fyzikálních modelech (například aplikace ČHMÚ), další sází na propracované uživatelské rozhraní. CARROT Weather se do boje pouští z úplně jiného směru – snaží se totiž jinak nudná data zpestřit nejrůznějšími hláškami. Není to úplně špatný nápad – na iPhonech se setkal s velmi vřelým přijetím – ale nebude sedět každému.

Aplikace je k dispozici zdarma, nicméně můžete si za 25 Kč měsíčně předplatit takzvaný “Premium Club”, který přináší bonusové funkce. Jmenujme například přizpůsobitelný widget, animované radarové/satelitní mapy a odstranění reklam.

CARROT Weather si dosud nainstalovalo více než sto tisíc uživatelů, známka u nevydané aplikace však není k dispozici. Instalační balíček velký 18 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.

CARROT Weather
CARROT Weather
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)