Nejnovější aplikace z Google Play #239: hlídejte své děti

Nejnovější-aplikace-z-Googl

Ani první červnové pondělí nemůže chybět přehled nejnovějších aplikací v Obchodě Play. Dnes vám představíme aplikaci, která vám vytvoří plán vašeho bytu. Používají vaši potomci chytrý telefon? Hlídejte své děti a nastavte jim pravidla díky druhé novince tohoto přehledu. Dále tu máme jednoduchý zápisníček a nástroj pro falšování GPS polohy.

CamToPlan – udělejte si plánek pokoje

CamToPlan je aplikace, postavená na platformě pro rozšířenou realitu Google ARCore. Jako taková samozřejmě funguje jen na podporovaných telefonech. Zatímco většina programů, pracujících s virtuální realitou, slouží k projekci nějakých objektů a informací do reálného světa, v tomto případě je to přesně obráceně. CamToPlan slouží k mapování místností a jejich zaznamenání do digitální podoby.

Funguje to tak, že fotoaparátem telefonu snímáte prostředí kolem sebe. Klepnutím na displej označíte dveře, okna, rohy a další objekty. CamToPlan následně vytvoří 2D plánek dané místnosti, přičemž se chlubí chybovostí jen kolem dvou procent. Pochopitelně zásadní roli hraje dobré osvětlení a jednoduchost či naopak komplikovanost interiéru. Výsledek lze exportovat do souboru ve formátu PNG nebo DXF a sdílet prostřednictvím e-mailu, zprávy nebo sociálních sítí.

Kromě vytváření plánku poslouží CamToPlan také jako virtuální metr – dokáže změřit podlahovou plochu, délky stěn, nábytku, koberců a dalších objektů. Nemusíte si tak klekat na zem, hledat pravítko či laserový měřič vzdálenosti.

CamToPlan – Get it on Google Play

CamToPlan - Get it on Google Play

Sami autoři upozorňují na následující fakta:

 • CamToPlan měří vzdálenosti pouze vodorovně (na zemi), nikoli vertikálně.
 • Kvůli měření není nutné odstraňovat nábytek z místnosti. Aplikace automaticky určuje průsečík mezi podlahou a cílovým bodem, i když je za nábytkem.
 • Během měření se můžete pohybovat, čímž dosáhnete maximální přesnosti. Pokud je nějaký bod skrytý, vypočítá ho aplikace extrapolací.
 • V dobrých podmínkách je chyba měření řádově 2 %. Tyto podmínky zahrnují: dobré osvětlení, texturou rovnou podlahu a minimální odrazy na podlaze. Aplikace může mít potíže s některými typy dlaždic a dlažbou.

 

Sluší se podotknout, že se jedná o placenou aplikaci s cenou 100 Kč. Po osmi týdnech v Obchodě Play si ji zakoupilo více než sto tisíc uživatelů a průměrná známka je 4,3. Instalovat můžete na podporovaná zařízení s Androidem 7.0 a vyšším.

Google Family Link – hlídejte své děti

Google Family Link není tak úplně nová aplikace – v Obchodě Play je od března loňského roku. Důvod, proč se objevuje v přehledu nejnovějších aplikací je ten, že v Česku je dostupná až od 22. května 2018. Jedná se v podstatě o nástroj pro administraci a kontrolu mobilního telefonu dítěte. V Google Family Link založíte potomkovi účet, který následně použijete na jeho zařízení. Po připojení dětského telefonu k účtu a instalaci aplikace získáte nad ním takřka plnou kontrolu.

Ze svého telefonu pak budete moci:

 • Omezit obsah, který si dítě bude moci stáhnout z Obchodu Play.
 • Schvalovat a zamítat veškeré požadavky potomka na instalaci aplikací.
 • Zakázat dítěti návštěvy webů pro dospělé, případně povolit jen vybrané adresy.
 • Zapínat a vypínat bezpečné vyhledávání, aby se dítě nedostalo k nežádoucímu obsahu.
 • Zablokovat jakoukoli aplikaci nebo hru na dětském telefonu.
 • Zjistit polohu dítěte, respektive jeho mobilu.
 • Nastavit maximální čas, který potomek může strávit na telefonu.
 • Určit večerku, tedy dobu, ve které dítě nemůže s telefonem pracovat.

 

Pokud by vás zajímalo, jak probíhá celé nastavení, doporučujeme náš článek Chcete kontrolu nad mobilem dítěte? Google Family Link je v ČR, kde se dozvíte úplně všechno, co jako rodiče potřebujete vědět. Každopádně zejména v případě mladších potomků doporučujeme: hlídejte své děti, kontrolujte, jaké aplikace používají a co s telefonem dělají.

Jak již zaznělo, Google Family Link je v Obchodě Play déle než rok a za tu dobu si program nainstalovalo přes milion lidí. Průměrná známka 4,3 svědčí o převažující spokojenosti stávajících uživatelů. 16 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 7.0 a vyšším.

Google Family Link
Google Family Link

Fast Notepad – rychlý poznámkový blok

Hledáte aplikaci pro rychlé zapisování poznámek do telefonu? Odpovědí může být Fast Notepad, jehož doménou je jednoduchost, přímočarost a rychlost. Své zápisky tak zaznamenáte doslova během několika mála sekund – stačí otevřít aplikaci, založit novou položku a můžete začít psát.

Sami autoři jsou v Obchodě Play ohledně základních vlastností a funkcí poměrně struční. Jmenují například:

 • Automatické ukládání při opuštění – nemusíte mačkat žádné tlačítko pro uložení.
 • Několik barevných motivů, včetně nočního režimu.
 • Neomezený počet složek.
 • Nevyžaduje žádná oprávnění, která by narušovala vaše soukromí.
 • Rychlé zálohování.
 • Neobsahuje reklamy.

 

Fast Notepad je v Obchodě Play přesně jeden měsíc a za tu dobu si ho stáhlo přes deset tisíc uživatelů. Průměrná známka 4,8 naznačuje, že se autorův záměr setkal s kladným přijetím. Jen 1,2 MB velký balíček můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.0.3 a novějším.

Fast Notepad
Fast Notepad

Hledáte-li propracovanější řešení s funkcemi jako jsou upomínky k času a místu, odškrtávacími seznamy a možností spolupráce s dalšími uživateli, možná vám bude více vyhovovat Google Keep.

Fake GPS Joystick – Mock GPS Location – falšujte svou polohu

Aplikacím na podvrhování jiné, než skutečné polohy, jsme se v minulosti věnovali například ve článku Zfalšujte svou GPS polohu s Fake GPS location či v pojednání o zakázaných praktikách v Pokémon Go. Pokud tedy z nějakého důvodu potřebujete, aby si telefon “myslel”, že jste někde jinde než ve skutečnosti, máme pro vás poslední dnešní novinku. Jednou z výhod programu Fake GPS Joystick – Mock GPS Location je schopnost pomocí virtuálního joysticku simulovat chůzi či jízdu.

Tato aplikace podvrhne telefonu informace o poloze a virtuálně vás tak teleportuje na jakékoli místo na Zemi. Pozici můžete snadno aktualizovat polohu pomocí jednoduchého ovladače, který je k dispozici na obrazovce.

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

 • Okamžitá změna GPS pozice.
 • Jednoduché přesouvání se pomocí joysticku.
 • Možnost nastavení rychlosti pohybu.
 • Jednoduché vyhledání místa.
 • Ukládání míst do oblíbených pro pozdější rychlé použití.

 

Aby program fungoval, je nutné mít v telefonu povolené vývojářské možnosti a v nich nastavit Fake GPS Joystick jako aplikaci pro simulování polohy. Dovolíme si také upozornit, že některé hry za tento způsob hraní mohou zablokovat váš hráčský profil.

Program je v Obchodě Play třetí týden, za tu dobu zaznamenal přes deset tisíc stažení a má průměrnou známku 3,9. Instalační balíček velký 4 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.0.3 a vyšším.

Fake GPS Joystick - Mock GPS Location
Fake GPS Joystick - Mock GPS Location

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)