TOPlist

Zakázané praktiky Pokémon Go, za které dostanete BAN

Zakazane praktiky Pokemon Go – uvod

Hraní Pokémon Go lze některými způsoby výrazně zjednodušit, bohužel se ale vystavujeme riziku, což možná spousta hráčů ani neví. Jaké jsou zakázané praktiky Pokémon Go a jaký je trest za jejich využívání?

Co patří mezi zakázané praktiky Pokémon Go?

Věříme, že spousta hráčů dychtící po chycení vzácného Pokémona se může čas od času uchýlit k použití aplikací či nástrojů, které hraní usnadní. Někteří hráči v té chvíli ale možná ani netuší, že porušují pravidla hry a zakázané praktiky Pokémon Go tvůrci trestají. Na co si dát pozor a raději vůbec nepoužívat?

1) GPS Spoofing – falšování vaší lokace

Většina hráčů Pokémon Go zapíná hru ve svém okolí – při cestě do práce, do školy či při  večerních procházkách. Problémem je, že se člověk často vyskytuje ve stejných oblastech, kvůli čemuž se snižují šance na chycení „nových“ Pokémonů do sbírky. Hráči, kteří nechtějí za chytáním nových druhů cestovat, se tak uchylují k jednoduchému řešení – obalamutit aplikaci tím, že zfalšují GPS polohu. Tento příklad zakázané praktiky Pokémon Go naleznete na internetu také jako GPS Spoofing.

Jak to vlastně funguje? Zcela jednoduše – speciální aplikace do mobilního telefonu nastaví vaši GPS lokaci podle výběru na mapě, ať je vaše skutečná poloha jakákoliv. Jelikož Pokémon Go čerpá právě z tohoto údaje, dá se s tím hra velice snadno ošálit. A jak se mohou autoři hry bránit? Jednoduše tak, že sledují, za jak dlouho jste se přesunuli z místa A na místo B. Pokud to bylo podezřele rychle, označí vás za podvodníka. Špatné je to, že pokud si útočníci počkají a přemístí se do vzdáleného místa třeba až za pár hodin, aplikace nic nepozná. Pak totiž pro hru cestují „běžnou rychlostí“.

Zakazane praktiky Pokemon Go - GPS

2) Přihlášení z jiného místa za kratší dobu, než je možné se přemístit

Jistě vás mohlo napadnout, že pokud se vytoužení Pokémoni nacházejí v lokaci, kde máte své známé či příbuzné, mohli by se přihlásit pod vaším účtem a Pokémona chytit. To je možné jen v případě, že se doba mezi přihlášením podobá času, který byste museli strávit na cestách mezi těmito dvěma místy. Jinými slovy pokud se nyní nacházíte a hrajete hru v Praze, není možné, aby váš účet chytil o 5 minut později Pokémona v Brně. Narazíte totiž na stejný problém jako při GPS Spoofingu.

Zakazane praktiky Pokemon Go - misto

3) Sdílení účtu na více zařízeních

Mezi zakázané praktiky Pokémon Go patří také sdílení jednoho účtu na více zařízení. V ten moment je totiž autorům jasné, že chytat Pokémony nemůže jen jedna osoba a je to viditelné zvýhodňování nad ostatními. Nepomůže vám, ani když budete vždy používat jen jedno zařízení – pokud totiž budete od sebe vzdáleni, vaše poloha se bude měnit rychleji, než je možné dosáhnout cestováním. Rázem se tak ocitnete v bodě číslo 2.

Zakazane praktiky Pokemon Go - zarizeni

4) Hraní hry při cestování

Bohužel, potrestáni mohou být i hráči, kteří vůbec jiné aplikace či účty nepoužívají. Při cestování se totiž může stát, že ztratíte signál GPS či přístup k internetu, po zprovoznění vás ale může hra Pokémon Go registrovat jako podvodníka, který se „teleportoval“ (viz výše). Přestože by se mělo jednat o přesun „běžnou rychlostí“, Niantic nejspíše počítá rychlost přesunu jen do rychlosti 60 km/h, což nejen v autě dosáhnete vcelku snadno. Rada tedy zní – hru se pokuste hrát opravdu jen při chůzi, případně v dopravním prostředku, kde je průměrná rychlost nižší než 60 km/h. Hraní v autobuse nezpůsobovalo v našem případě žádné problémy.

Pokemon go zakazane prakticky - auto

5) Používání aplikací pro sledování Pokémonů

Na Google Play existuje spousta aplikací, které se vám snaží usnadnit hraní – nepřesouvají vás sice na jiné místo, ale dokážou vám zobrazit, kde přesně se jaký Pokémon skrývá, případně vás na něj upozornit. Takové aplikace zpravidla vyžadují přístup k účtu, který je použit pro hraní Pokémon Go. Pokud použijete svůj herní účet, vystavujete se nebezpečí, že dostane váš účet BAN, protože se opět jedná o porušení pravidel. Zároveň vám jej mohou odcizit autoři aplikací.

Co hráčům hrozí a jak se to projeví?

Jakým způsobem Niantic trestá zakázané praktiky Pokémon Go? Prozatím je potvrzen jen dočasný BAN, přesněji nemožnost chytat Pokémony. Tento zákaz hráči dostanou jen na pár hodin, pak se vše vrátí do normálu. Projeví se to jednoduše tak, že ať se snažíte sebevíc, Pokémon vám vždy po prvním hodu Poké Ballu unikne a zmizí. Jak to vypadá, ukazuje následující video.

Pokemon GO Soft Ban!

Pokemon GO Soft Ban!

Permanentní BAN? Zatím se o něm jen mluví

Zatímco dočasných BANů už byly rozdány stovky, úplné zablokování herního účtu se prozatím nepotvrdilo. Na internetu se sice objevilo několik snímků z aplikace, které měly dokazovat permanentní BAN, vždy byly ale vyvráceny. Nedá se ale nyní odhadnout, zda skutečně něco takového Niantic chystá či nikoliv. Klidně se může stát, že hráči nyní dostávají pouze dočasný BAN, ale za měsíc již mohou být tresty daleko větší. Jednoduchá rada zní – zakázané praktiky Pokémon Go nepoužívejte. :-)

Pokémon Go – kam dál?

zdroj: reddit.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)