TOPlist

Jak hrát Pokémon Go, když venku prší?

Jak hrat pokemon go nahled-1

Deštivé počasí nepřeje nikomu, obzvláště pak hráčům Pokémon Go, kteří se pro lov pravidelně vydávají na dlouhé procházky. Rádi vám ale prozradíme několik tipů, jak hrát Pokémon Go, i když venku prší.

Jak hrát Pokémon Go, když nám počasí nepřeje? Pod střechou

Pohled z okna včera, dnes a nejspíše i zítra bude na většině našeho území podobný – déšť. Tato situace netěší hráče hry Pokémon Go, kteří by se rádi vydali na dlouhé cesty krajinou a sbírali Pokémony. Silný déšť tuto možnost značně komplikuje. Existuje ale několik tipů, jak hrát Pokémon Go, i když venku prší. A to takových, které by možná spoustu hráčů ani nenapadly.

1) Hrát lze z pohodlí domova, GPS dělá divy

Jelikož jsou Pokémoni rozmístěni všude po světě, nejefektivnější je hráčův pohyb, protože jich může nachytat co nejvíce. Lze to ale i z pohodlí domova – Pokémoni se totiž sami po mapě pohybují a je tedy určitá šance, že jdou klidně až k vám do obýváku. Přispívá k tomu navíc i princip zaměření polohy přes GPS, který není v budovách vůbec přesný, kvůli čemuž se naše poloha dost často mění – alespoň tedy pro hru. Může se tak hravě stát, že sice sedíte stále na vaší pohovce, ale GPS vás vyhodnotí jako venku před domem, kde se zrovna potuluje spousta pokémonů.

Jak hrat Pokemon Go v desti

2) Použijte bonus na vábení Pokémonů

Při hraní z domova či jinde pod střechou je váš pohyb minimální a tím klesají i šance, že chytíte nějakého Pokémona. Sice jsme si již řekli, že to možné je, ale můžete tomu jít ještě více naproti – použít bonusový prvek Incense, který začne lákat Pokémony ve vašem okolí. Díky tomu se nebudete muset tolik pohybovat po mapě, ale Pokémoni budou chodit směrem k vám. Rozhodně od toho nečekejte zázraky, ale pokud jste takový bonus získali (většinou postupem na nový level), můžete jej právě v této situaci použít.

Jak hrat Pokemon Go incense

3) Najděte si Pokestop pod střechou a spusťte vábení Pokémonů

Na mapě jsou rozesety tzv. Pokestopy, kde na hráče čekají bonusy v podobě Power Ballů, Great Ballů nebo třeba vajíček pro líhnutí nových Pokémonů. Jedním ze získávaných bonusů je Lure Module, který „očaruje“ Pokestop tak, aby lákal Pokémony. Pokud tedy naleznete Pokestop v blízkosti úkrytu před deštěm, může to být jeden z nejlepších tipů, jak hrát Pokémon Go za deště a nasbírat nové kousky.

Jak hrat Pokemon Go Pokestop

4) Hrát Pokémon Go lze i v autobuse či autě

I dopravní prostředek je skvělým způsobem, jak hrát Pokémon Go za špatného počasí. Autobus za svou cestu urazí velkou vzdálenost a je obrovská šance, že po cestě narazíte na nějaké Pokémony či Pokestopy. Musíte být ale velmi hbití – na kliknutí na Pokestop můžete mít jen pár vteřin, to samé platí o chytání Pokémonů. Pokud se navíc autobus rozjíždí či popojíždí v koloně, Pokémon Go si myslí, že jdete pěšky, a přičítá vám kroky, což se hodí u inkubování vajec. S vlakem je to složitější – jede většinou příliš rychle a chytání je obtížné. Samozřejmostí je ale možnost cestovat autem, což je efektivnější, ale musíte počítat s náklady na benzín.

Jak hrat Pokemon Go pokecar

5) Nevadí vám déšť? Zabezpečte telefon a vyrazte

Otrlí jedinci mohou samozřejmě vyrazit i v dešti, pokud se vybaví vhodným nepromokavým oblečením nebo deštníkem. Vodu ale špatně nejsou telefony – pokud tedy nevlastníte některý z vodotěsných modelů. Běžnému telefonu voda vadí, a i když jej budete používat pod deštníkem, hrozí mu nebezpečí. Voda se po delší době může vlivem deště a pár kapek dostat kamkoliv. „Běžný“ telefon je tedy vhodné opatřit některým z vodotěsných krytů, případně to vyřešit punkově – obyčejným igelitovým sáčkem, skrze který lze displej ovládat. Doporučujeme použít ale v kombinaci s deštníkem.

jak hrat pokemon go

Využíváte nějaký ze zmíněných tipů, jak hrát Pokémon Go, když venku prší?

Pokémon Go – kam dál?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)