TOPlist

Nejnovější aplikace z Google Play #241: zdravé nabíjení baterie

Nejnovější-aplikace-z-Googl

Máme tu 25. pondělí roku 2018 a s ním také další pokračování našeho pravidelného cyklu Nejnovější aplikace z Google Play. Tentokrát vám představíme aplikaci, která ohlídá zdravé nabíjení baterie a univerzální poznámkový systém. Dále jsme připravili program, s jehož pomocí budete moci používat více účtů na Facebooku. Závěr bude patřit aplikaci, která vám pomůže soustředit se na práci či na učení.

Battery Charging Animation + full battery alarm – zdravé nabíjení baterie

Battery Charging Animation + full battery alarm je nová aplikace, která během nabíjení baterie na obrazovce zobrazuje animovanou ikonu dle výběru uživatele. Kromě toho umí upozornit v případě úplného nabití, abyste mohli odpojit telefon od nabíječky a předejít tak opakovanému dobíjení. Nemusíte tak neustále kontrolovat, zda ještě probíhá nabíjení a zajistíte tak zdravé nabíjení baterie. Kromě toho je možné nastavit odlišná upozornění pro různé úrovně nabití.

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

 • Animace indikující probíhající nabíjení baterie.
 • Možnost volby animovaného obrázku, jeho velikosti, pozice a úrovně průhlednosti.
 • Zobrazení stavu nabití baterie v procentech.
 • Upozornění na plné nabití baterie pomáhá udržovat akumulátor v dobré kondici.
 • Indikace plného nabití zvukem a/nebo vibracemi.

 

Charging Animation Android App Demo

Charging Animation Android App Demo

Aplikace Battery Charging Animation + full battery alarm je v Obchodě Play od začátku května a za tu dobu zaznamenala více než deset tisíc instalací. Uživatelé ji hodnotí známkou 4,3, Používat ji můžete na zařízeních s Androidem 4.0.3 a vyšším. Dodejme, že se jedná o placený program, který stojí dvacet korun. Víte, jak správně nabíjet baterii telefonu? Přečtěte si mýty a fakta o akumulátorech!

Battery Charging Animation + full battery alarm
Battery Charging Animation + full battery alarm

Notion – Notes, Tasks, Wikis – univerzální poznámkový systém

Notion je nový editor, který kombinuje poznámky, úkoly a wiki v jedné aplikaci. Pokud hledáte nový způsob, jak evidovat své poznámky, může být tato aplikace dobrým řešením. Pro uspořádání obsahu lze používat přetažení prstem, můžete očekávat podporu obrázků, odškrtávacích seznamů, záložek, fragmentů kódu a více než dvacet různých typů bloků. Silnou stránkou je synchronizace mezi více zařízeními, včetně desktopové aplikace, která je k dispozici pro Windows a Mac OS.

Autoři v Obchodě Play jako zásadní jmenují následující funkce:

 • Organizace obsahu přetažením prstem, což oceníte při určování priorit a sestavování seznamů úkolů.
 • Podpora celé řady typů poznámek od textu přes obrázky až po odškrtávací seznamy a zdrojové kódy.
 • Synchronizace s dalšími zařízeními. Desktopová aplikace pro Windows a Mac OS.
 • Stránky, které otevřete v režimu online, zůstávají k dispozici i po odpojení od Internetu.
 • Spolupráce v reálném čase s možností používat @zmínky a komentáře.
 • Nepoužívá chaotický systém složek, ale takzvané vnořené stránky.

 

Aplikace Notion je v Obchodě Play od poloviny dubna, dosud zaznamenala přes deset tisíc stažení a má známku 4,4. Instalační balíček, velký jen 1,5 MB, můžete použít na zařízeních s Androidem 4.1 a novějším. Aplikace vstupuje do poměrně nasyceného segmentu, kde pro jednodušší účely dominuje Google Keep, zatímco náročnější sáhnou spíše po aplikaci Evernote či OneNote.

Notion - notes, docs, tasks
Notion - notes, docs, tasks

ES Clone App – Multiple Accounts for Facebook – více účtů na Facebooku

Chcete na Facebooku či Facebook Messengeru používat více účtů? S nástrojem ES Clone App je to snadné. Tento nový program vám umožní přihlásit se na jednom zařízení k více účtům současně. Účty jsou na sobě nezávislé a lze mezi nimi plynule přepínat. Neunikne vám tak žádná notifikace ani z jednoho účtu.

Jedná se o speciální verzi aplikace Parallel Space, specializující se na služby sociální sítě Facebook. Umožní vám například používat paralelně soukromé a pracovní účty s tím, že zprávy a informace z jednotlivých identit se nebudou vzájemně ovlivňovat. Mezi účty lze rychle přepínat pouze jedním klepnutím.

Aplikace ES Clone App je v Obchodě Play přesně deset dní a za tu dobu zaznamenala jen něco přes sto instalací. Balíček velký 4 MB můžete instalovat na telefonech a tabletech s Androidem 4.4 a vyšším. Nedávno jsme recenzovali podobný, ne-li přímo identický program MultiFace.

ES Clone App - Multiple Accounts for Facebook
ES Clone App - Multiple Accounts for Facebook

BFT – Bear Focus Timer – lepší soustředění

Potřebujete se soustředit na práci, učení či cokoli jiného, ale neustále vás něco vyrušuje? Pak je tu k vašim službám medvěd Tom a jeho aplikace Bear Focus Timer. Pomůže vám koncentrovat se pomocí kombinace metody pomodoro a bílého šumu.

Metoda pomodoro spočívá v tom, že 25 minut děláte to, čemu se máte věnovat. Následuje pětiminutová pauza na oddech a poté dalších 25 minut činnosti. Po několika krátkých přestávkách následuje jedna delší. Délku jednotlivých fází si samozřejmě můžete nastavit podle svých požadavků a potřeb.

Po dobu soustředění musíte položit telefon obrazovkou dolů a medvěd Tom se bude zlobit, když uvidí, že se nesoustředíte – tedy když mobil zvednete či otočíte. Naopak za vzorné soustředění vás pochválí. O přestávkách si Tom odskočí na ryby, ale po vypršení času na oddech se zase postaví na stráž. Pomáhat se soustředěním vám bude takzvaný bílý šum v podobě uklidňujícího deště a bouřky.

Aplikace BFT – Bear Focus Timer stojí dvacet korun, v Obchodě Play je od poloviny března a za tu dobu si ji koupilo více než tisíc lidí. Průměrná známka 4,2 naznačuje převažující spokojenost stávajících uživatelů. 31 MB velkou aplikaci lze nainstalovat na telefony s Androidem 4.4 a novějším. Pokud chcete zkusit metodu pomodoro bez bílého šumu, můžete si nainstalovat například program Pomlife.

BFT - Bear Focus Timer
BFT - Bear Focus Timer

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)