Nejnovější aplikace z Google Play #258: čtyři české aplikace

Nejnovější-aplikace-z-googl

Do konce roku 2018 nás čeká ještě 11 pondělků, nicméně dnes máme teprve pondělí 15. října, což znamená, že vám přinášíme další díl pravidelného seriálu Nejnovější aplikace z Google Play. Tentokrát vám představíme čtyři české aplikace. V jedné můžete nakoupit knížky, druhá nabídne poznávání nových kaváren. Třetí program udělá pořádek ve vašich dokumentech a financích a poslední vám prozradí, jak je na tom hardware vašeho telefonu.

Dobré knihy: tisíce knih – knihkupectví

Dnešní přehled začneme v „českém rybníčku“, kde se koncem září objevila aplikace internetového knihkupectví Dobré-knihy.cz. Jak se dá od programu tohoto typu očekávat, můžete ho použít k nákupu knížek (těch skutečných, papírových). Katalog čítá více než 90 tisíc titulů všech žánrů domácí i světové literatury.

Jako hlavní klady tohoto programu autoři v Obchodě Play jmenují:

 • Najdete v ní desítky tisíc knih skladem a za skvělé ceny.
 • Usnadníte si výběr knih – ať už jdete na jistotu, nebo hledáte knižní inspiraci.
 • Nakoupíte pohodlně a rychle opravdu odkudkoliv. I bez registrace, přihlášení nebo dokonce použití klávesnice.
 • Budete neustále v obraze: aplikace vás na to důležité sama upozorní krátkou zprávou.
 • Ušetříte na poštovném. Doprava zdarma od 399 Kč.

 

Aplikace je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu zaznamenala přes sto instalací. Spokojenost vyjadřuje zatím velice pěkná průměrná známka 4,8. Necelých 10 MB velký balíček můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.4 a vyšším.

Dobré knihy: tisíce knih
Dobré knihy: tisíce knih

Dáváte-li z nějakého důvodu přednost spíše elektronickým knížkám, určitě si přijdete na své ve článku Knihy Google Play: Jak číst e-book v mobilním telefonu či tabletu?

DejKafe.cz – Vaše vstupenka do světa kávy

Slíbili jsme vám české aplikace, tak také se druhou novinkou zůstaneme doma. Možná ještě přesněji by se slušelo říci v Brně, neboť právě zde působí zajímavý startup DejKafe.cz. Základní myšlenka nám trochu připomíná „klubový systém“, kdy zaplatíte měsíční poplatek a následně můžete čerpat výhody.

Zde konkrétně jde o měsíční paušál ve výši 499 Kč (první měsíc 299 Kč), za který dostanete každý den jednu kávu v partnerské kavárně zdarma. Pokud byste tedy chodili denně, přijde vás jeden šálek na necelých 17 korun.

Služba je v tuto chvíli dostupná pouze v Brně a nabídka platí pro osmnáct kaváren, rozprostřených po území města. Kromě jedné kávy v ceně paušálu tak může být lákadlem možnost objevovat dosud nenavštívené podniky a zkoumat, kde dostanete svou dávku kofeinu v nejchutnější podobě. V budoucnu autoři plánují rozšíření do dalších měst.

DejKafe – Reklama

DejKafe - Reklama

Aplikace DejKafe.cz je v Obchodě Play necelé čtyři týdny a za tu dobu zaznamenala něco přes stovku instalací, nicméně s ohledem na malý počet hodnocení zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Necelých 10 MB velký program můžete používat na zařízeních s Androidem 4.2 a novějším.

DejKafe.cz - Vaše vstupenka do
DejKafe.cz - Vaše vstupenka do

Debito – udělejte si pořádek v dokumentech

I třetí aplikace pochází z hlav českých vývojářů, konkrétně od pražské firmy DEBITO TECHNOLOGIES s.r.o.. Jmenuje se Debito a jedná se o nástroj, jehož ambice určitě nejsou malé – hodlá udělat pořádek nejen ve vašem domácím rozpočtu, ale i v dokumentech.

Autoři v Obchodě Play popisují své dílko následovně: „Spravuje nejen veškeré smlouvy, příjmy, výdaje, rozpočty, doklady, záruky, ale i osobní dokumenty. Upozorňuje na dny, kdy je třeba něco zaplatit či vyřídit, dále umožňuje mít přehled o jak jsou na tom vaše osobní nebo rodinné finance. Díky Debitu máte hned po ruce doklady, které normálně leží doma v šanonech na vícero místech. Vidíte, do kdy vám platí občanka nebo STK, kolik máte ještě bance doplatit za hypotéku nebo úvěr, kdy můžete změnit operátora, pojišťovnu nebo dodavatele energií.“

Po měsíci v Obchodě Play dostává program především kladné recenze. Uživatelé oceňují především možnost uložení důležitých dokumentů na jedno místo. Po více než tisícovce instalací se tak Debito může chlubit pěknou průměrnou známkou 4,5. Balíček velký jen 7 MB můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.4 a vyšším.

Profiler – české aplikace frčí

Když už jsme představili tři české aplikace, nemůžeme zakončit jinak než další programem z hlavy místního vývojáře. Tentokrát je autorem hradecký programátor Tomáš Chládek, jehož programu Profiler si všiml i renomovaný zahraniční server Android Police.

Profiler je malá aplikace, která umí zobrazovat různé statistiky telefonu v plovoucím okně. Dokáže v reálném čase prezentovat grafické údaje například ve spuštěné hře nebo jiné aplikaci. A jaké hodnoty umí nástroj ukázat?

 • Zatížení a frekvenci procesoru.
 • Zatížení grafického akcelerátoru.
 • Využití operační paměti.
 • Síťový provoz.
 • Teploty.
 • Napětí baterie, její teplotu a stav.

 

Rozložení, velikost a průhlednost plovoucích oken s grafy můžete přizpůsobit podle svých představ. Stejně tak lze pro lepší přehlednost nastavit preferovaný formát dat a barvu grafu. Další podrobnosti o schopnostech tohoto nástroje se můžete dočíst v naší aktualitě Profiler je česká bezplatná aplikace pro sledování hardwaru telefonu.

Po více než pěti tisících instalací se Profiler může chlubit pěknou průměrnou známkou 4,4. Instalační balíček velký jen 158 kB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.0 a vyšším.

Profiler
Profiler

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)