Nejnovější aplikace z Google Play #260: čtyři novinky z českých hlav

Nejnovější-aplikace-z-googl

Jak je zvykem, i 44. pondělí roku 2018 vám přinášíme výběr nových aplikací z Obchodu Play. Tentokrát to budou čtyři novinky z hlav českých vývojářů. Jako první vás čeká aplikace, díky níž zvládnete řadu věcí svépomocí. Dále tu máme výuku cizích jazyků a průvodce oslavami 100. výročí republiky. Poslední program vám ušetří čas při tankování.

DIY projekty – udělejte si sami

DIY je zažitá zkratka pro „Do It Yourself“, tedy i u nás dobře známé „udělej si sám“. Svépomocí můžete zvládnout řadu věcí, od opravy mobilního telefonu, přes pelíšek pro čtyřnohého mazlíčka, až po výrobu nábytku.

Právě na návody se zaměřuje nová aplikace DIY projekty, napojená na nedávno spuštěný agregátor „Do-It-Yourself“ návodů z celého světa. V jeho databázi v současnosti najdete více než tři tisíce různých návodů a postupů, přičemž jejich počet soustavně roste.

Co může program nabídnout? Můžete se nechat inspirovat k vlastním projektům, najdete zde osvědčené, vyzkoušené a názorně předvedené postupy. Můžete také sdílet své nápady a projekty – stačí je zaregistrovat se a poté vyplnit základní formulář.

WikiDIY.org – get inspiration, share your idea. Diy projects, crafts, social media

WikiDIY.org - get inspiration, share your idea. Diy projects, crafts, social media

Projekty jsou seřazené v kategoriích: Zvířata a domácí mazlíčci, Umění a design, Automobily a motocykly, Počítače, Řemesla, Elektronika, Hobby, Svátky a tradice, Domácí výzdoba, Kutilství, Humor, Děti, Ostatní, Outdoor, Telefony, Šití a pletení, Sport a fitness, Přežití, Technologie, Hračky, Svatby, Dřevoobrábění a Youtube DIY.

Aplikace DIY projekty – wikiDIY.org – DIY, tvoření, recepty je v Obchodě Play od začátku října a za tu dobu zaznamenala více než tisíc stažení. O spokojenosti uživatelů svědčí pěkná průměrná známka 4,4. Instalační balíček velký 5 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.4 a novějším.

DIY projects and crafts, WikiD
DIY projects and crafts, WikiD

Prectime.cz – naučte se cizí jazyk

Také druhá aplikace z dnešního výběru pochází z chytrých českých hlav. Tentokrát je to program pro učení jazyků, kde byste to nejdůležitější z celého cizího jazyka měli dle autorů zvládnout za pouhé tři měsíce.

Každý den na vás bude čekat nová animovaná lekce, která nezabere více než 15 minut. Svůj čas a energii budete věnovat pouze praktickým použitelným věcem. S učením můžete začít hned zdarma (další období jsou však placená), přičemž na výběr je z angličtiny, němčiny a španělštiny.

Na výběr je z tisíců rodilých mluvčích a v každé části kurzu podniknete svou „misi“, spočívající v krátkém rozhovoru. Na ten vás aplikace pečlivě připraví. Nebudete se tedy učit „na někdy“, ale budete cizí jazyk používat prakticky hned od začátku.

Pod jedním účtem budete mít přístup ke všem jazykům i nástrojům a lekce vás posunou na úroveň B1/B2. Součástí je také výuka gramatiky, ve snadno pochopitelné, kreslené, a praktické formě.

Prectime.cz – Výuka cizích jazyků za 3 měsíce (teaser)

Prectime.cz - Výuka cizích jazyků za 3 měsíce (teaser)

V další aktualizaci autoři slibují nové funkce, jako je hromadný výběr slovíček a rozsáhlejší namluvení slovníků automatické inteligence, kde je aktuálně k dispozici 30 000 slov v různých přízvucích.

Aplikace Prectime.cz je v Obchodě Play necelé dva týdny a za tu dobu si ji nainstalovalo více než sto uživatelů. Aktuálně však nemá dostatek hodnocení pro průměrnou známku. Jen 6 MB velký balíček můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.4 a vyšším.

Prectime.cz - Cizí jazyk za 3
Prectime.cz - Cizí jazyk za 3

Společné století – vyberte si z českých oslav

Patrně už jste zachytili, že v letošním roce slaví naše republika stoleté výročí. A právě jemu je věnována aplikace Společné století, která vás provede oslavami a akcemi, jež jsou s touto událostí spojené.

Sté jubileum založení naší republiky budou provázet slavnostní společenská setkání, tradiční ceremoniály, pietní akty, vojenské přehlídky a bohatý kulturní program. Aby vám neuniklo nic, co by vás mohlo zajímat, můžete si do telefonu nainstalovat tohoto praktického průvodce.

Co slibuje?

  • Možnost výběru akce z přehledného programu.
  • Vyhledávání a filtrování akcí.
  • Podrobnosti o jednotlivých událostech.
  • Aktuality a novinky.

 

Aplikace Společné století je v Obchodě Play čtyři týdny a za tu dobu zaznamenala více než stovku stažení. Průměrná známka je 5,0, zatím však vychází jen z několika hodnocení. Instalační balíček velký 8 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 5.0 a novějším.

Společné století
Společné století

Benzina platby – tankujte a plaťte rychle

Na závěr tu máme poslední aplikaci z českých luhů a hájů. Na svědomí ji má síť čerpacích stanic Benzina a jejím cílem je zjednodušení plateb za natankované palivo. Program vám umožní snadno a rychle platit na čerpacích stanicích Benzina přímo od stojanu.

Platit lze pomocí bankovní karty, kterou si můžete přidat do aplikace. Pro další platby tak nebude nutné opakovaně opisovat údaje z karty. Platbu následně potvrdíte bezpečnostním kódem nebo biometricky, pokud to Váš mobil umožňuje.

Benzina Platby – Plať z mobilu a ušetři čas!

Benzina Platby - Plať z mobilu a ušetři čas!

Do budoucna se počítá s přidáním podpory zákaznických karet Tank Karta Easy a Business, po kterých uživatelé často volali. Aplikace Benzina platby je v Obchodě Play tři týdny a zatím si ji nainstalovalo přes tisíc zákazníků. Průměrná známka je 3,0 – nejčastěji uživatelé snižují hodnocení kvůli absenci Tank Karet. Instalační balíček velký 31 MB můžete použít na telefonech s Androidem 5.0 a novějším.

ORLEN aplikace
ORLEN aplikace

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)