Nejnovější aplikace z Google Play #262: relaxační déšť

Nejnovější-aplikace-z-googl

Tak, jako každé pondělí, vám i tentokrát přinášíme výběr nejnovějších aplikací z Obchodu Google Play. Tentokrát to bude webová aplikace, která vás naučí háčkovat, a elektronická občanka. Dále tu máme program pro horolezce, a nakonec to bude relaxační déšť.

Krampolinka Crochet – háčkování

Jako první tu máme aplikaci, která udělá radost všem příznivcům ručního háčkování. Program vytvořila autorka webu Krampolinka.cz během jednoho víkendu s cílem poskytnout návody, videa, základy háčkování, užitečné tipy, informaci a zábavu i pro mobilní zařízení s Androidem.

Kromě náhledu dvanácti nejnovějších návodů přímo v mobilu slibuje aplikace Krampolinka Crochet pohodlný přechod na webovou stránku. Z dalších funkcí zmiňme možnost označovat oblíbené příspěvky srdíčkem a jednoduché sdílení.

Během své krátké existence zaznamenal tento program přes 500 instalací a po bezmála čtyřiceti hodnoceních se může chlubit průměrnou známkou 5,0. Aplikaci velkou 15 MB lze instalovat na zařízení s Androidem 4.2 a vyšším.

Krampolinka Crochet
Krampolinka Crochet

eObčanka – elektronická občanka

Počátkem listopadu jsme informovali o vydání aplikace eObčanka pro mobilní telefony. Program slouží k elektronické identifikaci a autentizaci držitelů občanských průkazů vydaných po 1. červenci 2018 vůči online službám a portálům poskytovaných zejména veřejnou správou.

Pro využití této aplikace k přihlašování je kromě elektronické občanky nutné vlastnit jednu ze dvou podporovaných Bluetooth čteček čipových karet. Vybírat můžete z produktů ACS (ACR 3901 U-S1 Bluetooth contact smartcard reader) či Feitian (bR301 BLE – c45 /černá varianta/). Háček je v tom, že na našem trhu na lze koupit pouze první jmenovanou čtečku, přičemž její cena se pohybuje kolem 1300 Kč. Právě tento faktor se negativně promítá do hodnocení uživatelů.

Aplikace eObčanka pro Android je v Obchodě Play dostupná dva týdny a za tu dobu si ji nainstalovalo více než sto uživatelů. Její průměrná známka je 3,8. Instalační balíček velký 9 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.3 a novějším.

Skály ČR – pro horolezce

Také třetí aplikace dnešního přehledu pochází z českých luhů, hájů a skal. Stojí za ní Český horolezecký svaz, který touto cestou zpřístupňuje kompletní databázi veškerých evidovaných skalních objektů a horolezeckých cest, včetně přehledně signalizovaných informací o dočasných i trvalých zákazech lezení.

Aplikace Skály ČR nabízí:

 • kompletní databázi horolezeckých skal na území ČR
 • základní parametry, popis a charakteristiku jednotlivých skal a výstupových cest
 • vyznačení polohy skal na mapě
 • navigaci pro příchod ke skalám, včetně azimutového ukazatele směru a vzdálenosti
 • hodnocení oblíbenosti skal a cest
 • fotogalerie výstupových cest s možností přidávat vlastní fotografie
 • možnost z aplikace na místě zaměřit a doplnit chybějící polohu skály
 • možnost nahlásit poškozené jištění
 • vyznačení parkovacích míst a zastávek veřejné dopravy u skal
 • propojení do navigačních aplikací, jako jsou např. Mapy.cz nebo Google Maps

Aplikace funguje i v režimu offline – potřebné oblasti nebo sektory si lze stáhnout do telefonu pro pozdější použití. I v režimu offline lze navrhovat změny údajů, hodnotit, doplňovat polohu nebo přidávat nové fotografie. Nová data se řadí do fronty a k jejich přenesení do databáze dojde až po připojení telefonu na Wi-Fi.

Program Skály ČR je v Obchodě Play dva týdny. Za tu dobu zaznamenal více než 500 instalací, ale kvůli nedostatku hodnocení zatím nemá průměrnou známku. Aplikaci velkou 4 MB lze instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a vyšším.

Rain moment – relaxační déšť

Na závěr tu máme aplikaci, která vám možná usnadní či odlehčí začátek pracovního týdne. Tedy za předpokladu, že zvuky deště považujete za relaxační a nevnímáte je jako důvod k obavám.

Ano, jak jsme již naznačili, program Rain moment přehrává relaxační zvuky deště, u kterých můžete spát, odpočívat nebo uklidnit své rozbouřené myšlenky. Déšť samozřejmě není monotónní, takže se můžete těšit na jemné kapky, bouřku, deštík v lese či v různých dalších prostředích.

Autoři jako hlavní klady a vlastnosti své aplikace jmenují:

 • Velmi kvalitní zvuky deště
 • Můžete si vybrat zvuky, které se vám líbí
 • Jednoduchý a pěkný design
 • Časovač – zvuky se automaticky vypnou
 • Krásné obrázky na pozadí
 • Vychutnejte si déšť i offline

Aplikace Rain moment je v Obchodě Play dostupná měsíci a za tu dobu si ji nainstalovalo více než pět tisíc uživatelů. Její průměrná známka je 4,7. Instalační balíček velký 15 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0.3 a novějším.

Rain moment - Relax & Accompany
Rain moment - Relax & Accompany

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)