Nejnovější aplikace z Google Play #263: 4 novinky od Simple Mobile Tools

Nejnovější-aplikace-z-google

Opět je tu pondělí a s ním samozřejmě další pokračování našeho pravidelného seriálu, ve kterém představujeme nejnovější aplikace. Tentokrát nás čekají čtyři programy od vývojářského studia Simple Mobile Tools: aplikace na poznámky, správu kontaktů, správce souborů a obrázková galerie.

Simple Notes Pro – aplikace na poznámky

Potřebujete si rychle něco zapsat, udělat nákupní lístek či poznamenat nějaký nápad? Pak je Simple Notes Pro přesně tou aplikací, kterou jste hledali. Tedy alespoň dle tvrzení jejích autorů.

Není potřeba žádné složité nastavování – stačí aplikaci spustit, zadat, co potřebujete, a je hotovo. Simple Notes Pro má automatické ukládání, takže nehrozí, že by se nějaká poznámka či změna ztratila.

Vytváření poznámek může být ještě o něco jednodušší a rychlejší, pokud si na plochu umístíte widget. Pak k zadání stačí jen jedno klepnutí. Widget je samozřejmě přizpůsobitelný a mimo jiné lze měnit jeho velikost.

Aplikace neobsahuje žádné reklamy ani nákupy a nevyžaduje zbytečná oprávnění. Dočasně je díky slevě k dispozici zdarma. V Obchodě Play je týden a půl, přičemž během této doby si ji nainstalovalo více než deset tisíc uživatelů, jejichž spokojenost vyjadřuje průměrná známka 4,4. Instalační balíček, velký jen 2,3 MB, lze použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

Simple Notes Pro: List planner
Simple Notes Pro: List planner

Simple Contacts Pro – správa kontaktů

Další novou aplikací od stejného vývojářského týmu je Simple Contacts Pro. Tentokrát se jedná o jednoduchou aplikaci pro vytváření a správu kontaktů z libovolného zdroje. Kontakty lze ukládat nejen v zařízení, ale také synchronizovat prostřednictvím služby Kontakty Google nebo jiných účtů. Oblíbené kontakty si můžete nechat zobrazovat na samostatném seznamu.

Simple Contacts Pro můžete použít i pro správu e-mailů a událostí uživatelů. Má schopnost třídit a filtrovat seznam podle více parametrů, volitelně lze zobrazovat jako první příjmení, nebo křestní jméno.

V tomto případě se jedná o placenou aplikaci s cenou 19,99 Kč. Celkem pochopitelně pak neobsahuje reklamy ani nákupy. Program Simple Contacts Pro je v Obchodě Play necelé dva týdny a za tu dobu zaznamenal přes deset tisíc instalací a má známku 4,5. Balíček velký pouze 3,1 MB je možné instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a novějším.

Simple Contacts Pro
Simple Contacts Pro

Simple File Manager Pro – správce souborů

Do třetice všeho dobrého je tu další nový program z dílny Simmple Mobile Tools. Jak naznačuje lokalizovaný název Správce souborů Pro, jde o aplikaci pro správu souborů. Umožňuje práci se soubory a složkami v lokálním úložišti, stejně jako na paměťové kartě.

Poskytuje všechny funkce, které byste od takové aplikace mohli očekávat – tedy například zobrazování, přejmenovávání, kopírování, přesouvání nebo sdílení. Na výběr budete mít mezi světlým a tmavým grafickým tématem.

Také tato aplikace je placená a stojí 19,99 Kč. Neobsahuje žádné reklamy ani další nákupy a nevyžaduje nadstandardní
oprávnění. V Obchodě Play je dva týdny, přičemž během této doby si ji nainstalovalo více než deset tisíc uživatelů, jejichž spokojenost vyjadřuje průměrná známka 4,5. Instalační balíček, velký jen 2,4 MB, lze použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

Simple File Manager Pro
Simple File Manager Pro

Simple Gallery Pro – obrázková galerie od Simple Mobile Tools

I poslední program tohoto týdne pochází od Simple Mobile Tools. Tentokrát se jedná o aplikaci pro správu fotografií a obrázků. Popisek je v tomto případě o něco obsáhlejší a slibuje podporu zobrazování množství rozličných druhů obrázků a videí včetně SVG, RAW, panoramatických fotek a videí.

Seznam podporovaných funkcí a vlastností Simple Gallery Pro vypadá následovně:

 • Vyhledávání
 • Prezentace
 • Podpora pro výřez v obrazovce
 • Filtrování médií podle typu
 • Odpadkový koš pro snadnou obnovu souborů
 • Uzamykání orientace celoobrazovkového režimu
 • Označování oblíbených položek pro snadný přístup
 • Rychlé ukončování celoobrazovkového režimu pomocí potažení prstu dolů
 • Editor pro úpravu obrázků a aplikaci filtrů
 • Ochrana heslem pro zobrazování skrytých souborů nebo celé aplikace
 • Změna počtu sloupců s náhledy buď gesty nebo pomocí menu tlačítek
 • Nastavitelné spodní akce na celoobrazovkovém režimu pro rychlý přístup
 • Několik různých způsobů řazení a seskupování položek vzestupně nebo sestupně
 • Ukrývání složek, nebo jejich vyloučení

Simple Gallery Pro je v Obchodě Play dva týdny, u uživatelů se však setkala s podstatně širším přijetí. Na svém kontě má přes sto tisíc instalací a průměrnou známku 4,8. Balíček velký pouze 3,9 MB je možné instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a novějším. I v tomto případě si však připravte 19,99 Kč.

Simple Gallery Pro: Photos
Simple Gallery Pro: Photos

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)