Menu

Kontakty Google se dají nově stahovat na všechny telefony

Pokud hodně využíváte ekosystém Googlu, tak jste určitě narazili někdy na problémy s kontakty a externími aplikacemi pro jejich správu. Nejlépe to umí výchozí aplikace Kontakty Google, která ale byla dlouho svázaná s Nexus nebo Pixel telefony. To se ale nyní mění, aplikace je od dnešního dne dostupná na všechny telefony, které mají alespoň Android 5.0.

Kontakty Google jsou jednoduché a přehledné

Kontakty Google šly stáhnout oficiální cestou z Google Play pouze v případě, že jste měli telefon Pixel, Nexus, nebo případně exotičtější zařízení s Android One nebo Google Play Edition. Pro většinu lidi byla tedy aplikace oficiálně nedostupná. Někteří můžou namítat, že se dala manuálně nainstalovat z APK souboru. To sice ano, ale většina uživatelů o tomto způsobu nemá tušení a navíc by chyběly automatické aktualizace.

S poslední verzí byly kontakty od Googlu zpřístupněny pro všechny telefony, které běží alespoň na Androidu 5.0 Lollipop. Kromě toho přibyly i dvě novinky. Tou první je možnost sloučení duplicitních kontaktů a také automatické návrhy pro nové kontakty.

Contacts
Contacts
Developer: Google LLC
Price: Free

Vyzkoušíte aplikaci Kontakty od Googlu, nebo jste spokojení s výchozí aplikací od výrobce?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Martin Velký

14.8.2017 21:39

Vyzkoušel jsem a oproti výchozí aplikaci bez rozdílu (Blackview BV6000). To beru jako pochvalu pro Blackview že nepoužívá upravenou aplikaci a pro Google za dobrou aplikaci

Radeg

radeg 21

15.8.2017 5:58

Používal bych ji jako hlavní aplikaci, kdyby při vyhledávání kontaktu uměla zobrazit i položku Společnost/Organizace.
Mám několik dvojic/trojic kontaktů se stejným jménem a příjmením ale z různých firem.
Při vyhledávání zobrazí právě jen Jméno a Příjmení a tak mám pak zobrazené dva/tři kontakty a nevím který je který.

V_pfeffer

VPfeffer 3

15.8.2017 16:54

pouzival jsem Samsung, Sony i Huawei, a nikdy nebyl problem s jejich aplikaci na kontakty – nevim proc si stahovat dalsi soft do telefonu, ktery mi nic neprinese (nemluve o moznosti zobrazeni i jinych udaju nez jen jmeno a primeni)

RSS (komentáře k článku)