Kontakty Google se dají nově stahovat na všechny telefony

kontakty google vsechny telefony

Pokud hodně využíváte ekosystém Googlu, tak jste určitě narazili někdy na problémy s kontakty a externími aplikacemi pro jejich správu. Nejlépe to umí výchozí aplikace Kontakty Google, která ale byla dlouho svázaná s Nexus nebo Pixel telefony. To se ale nyní mění, aplikace je od dnešního dne dostupná na všechny telefony, které mají alespoň Android 5.0.

Kontakty Google jsou jednoduché a přehledné

Kontakty Google šly stáhnout oficiální cestou z Google Play pouze v případě, že jste měli telefon Pixel, Nexus, nebo případně exotičtější zařízení s Android One nebo Google Play Edition. Pro většinu lidi byla tedy aplikace oficiálně nedostupná. Někteří můžou namítat, že se dala manuálně nainstalovat z APK souboru. To sice ano, ale většina uživatelů o tomto způsobu nemá tušení a navíc by chyběly automatické aktualizace.

S poslední verzí byly kontakty od Googlu zpřístupněny pro všechny telefony, které běží alespoň na Androidu 5.0 Lollipop. Kromě toho přibyly i dvě novinky. Tou první je možnost sloučení duplicitních kontaktů a také automatické návrhy pro nové kontakty.

Contacts
Contacts

Vyzkoušíte aplikaci Kontakty od Googlu, nebo jste spokojení s výchozí aplikací od výrobce?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)